Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Gastro / 1. august 2023

Praha: new spots

Polovica leta už je za nami a pokiaľ plánujete zostať v blízkom okolí, vyskúšajte jednu (alebo ideálne všetky) z pražských gastro noviniek.

Praha: new spots

Marie B

Mladšia sestra michelinskej La Degustation sídli strategicky hneď vedľa našej obľúbenej Bokovky. Náhoda? Nemyslíme. Marie B. je alternatívna, trochu drzá a nemá menu. Jej názov odkazuje na kuchárku Marie B. Svobodovú, ktorá koncom 19. storočia v novinách pravidelne publikovala tradičné recepty a návody na vedenie domácnosti. Štvorchodové obedové a večerné menu sa skladá z českých receptov v netradičnom prevedení. Čo ste jedli, sa dozviete až na konci, aj to len ak budete chcieť. Otestujete svoje chuťové bunky a uhádnete všetky ingrediencie?

Alma

Kaviareň a reštaurácia v jednom sa stala okamžitým hitom pražského leta. To, že sú v centre Prahy samé turistické pasce, platí čoraz menej. Kúsok od Národného divadla, v budove bývalého prvorepublikového kina Alma vznikol pod vedením Petra Židka a Michala Daňka rovnomenný podnik, Alma. Prežijete s ňou deň od prvej rannej kávy po posledný pohár naturálneho vína.

Vila 63

Vršovická kaviareň Café Jen je známa všetkým pražským milovníkom kávy. Toto leto však jej tím otvoril definitívne najkrajšiu kaviarenskú záhradu na Vinohradoch. V priestoroch okolo prvorepublikovej vily vznikol event spot pre všetky druhy podujatí a každú nedeľu poobede je záhrada prístupná verejnosti. Pre presnejšie informáciu o otváracej dobe sledujte instagram Vily 63 a keď už tam budete, dajte na nás a ochutnajte všetky dezerty.

Bju Kitchen

O raňajky a obedy v centre mesta sa už niekoľko mesiacov stará Barbora Karpíšková a jej bistro Bju Kitchen. Škandinávsky vibe podniku a sezónne menu plné obilných kaší, bohatých zeleninových jedál a ovocných dezertov vás prenesie ďaleko od českej metropole.

Sandwich Rodeo

Letná sa pomaly stáva destináciou pre “guilty pleasures” celého mesta. Tím z Mr. Hotdog a Big Smokers práve otvoril spot so sendvičmi, Sandwich Rodeo. Nachádza sa hneď vedľa Mr. Hotdog a my už sa nevieme dočkať, kým ochutnáme ich Shrimp Roll.

Hrneček

Keď už sme pri mladších súrodencoch, jedného privítala aj letenská kaviareň Café Hrnek. Menší brat, espresso bar Hrneček nájdete v meste na Petrskej. Ponúka pečivo, výberovú kávu aj fermentované limonády. V horúci deň vyskúšajte ich affogato.

Mamam Bistro

Autentická moderná ázijská kuchyňa Mamam Bistro vo Vršoviciach. Vtipný pútavý interiér a vynikajúce jedlo sú síce lokalitou trochu od ruky, ale rozhodne stoja za návštevu. Spravte si však rezerváciu, podnik je prekvapivo intímny (rozumej malý).

Same same but different

Síce nie nové, ale v novom šate nájdete znovu-otvorené zrekonštruované podniky Ema Espresso Bar na Florenci a Karlínsku Esku.

    1169

    Súvisiace články