Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 7. september 2022

Liběna Rochová predstavila novú kolekciu Inside 23

Uznávaná módna dizajnérka Liběna Rochová predstavila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week novú kolekciu s názvom Inside 23.

Liběna Rochová predstavila novú kolekciu Inside 23

Počas tradičnej jesennej edície pražského týždňa módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week predstavili ikony českého odevného dizajnu svoje kolekcie pre nadchádzajúce sezóny. Medzi nimi nechýbala ani prvá dáma českej módnej scény, Liběna Rochová, ktorá v utorok 6.septembra predstavila svoju odevnú tvorbu na terase J&T Banky.

Ľahkosť, optimizmus a farby

Najnovšia kolekcia legendy českej módnej scény Liběny Rochovej je inšpirovaná obrazom Petra Kvíčaly, ktorý je výraznou osobnosťou českej abstraktnej maľby.„Rada nosím čiernu farbu na upokojenie, ale vo vnútri hýrim farbami. Práve preto som pre novú kolekciu zvolila názov Inside 23,“ vysvetľuje Liběna Rochová. „Prajem si, aby kolekcia vyjadrovala radosť, ľahkosť a veľkorysosť, aby bola nadčasová a optimistická,“ dodáva.

Prvá časť kolekcie zahŕňa výrazné jednofarebné odevné monolity, ktoré vychádzajú zo základných farieb Kvíčalovho obrazu. Prezentujú sa kostýmy z vlny vo výrazných farbách, ako je oranžová alebo žltá. Vestové šaty v dialógu vlny a hodvábu prinášajú sviežu kombináciu zelených tónov. Klasické saká v pánskom prevedení a oversized štýle s atypickými detailmi dopĺňajú široké nohavice. Túto časť kolekcie dotvárajú aj ručne šité rukavice z dielne Ľudmily Osičkové.

Úplety

Druhá sekcia prináša 7 modelov z úpletu. Ponúka dva svetre v grafike a farebnosti obrazu a troje šaty so zaujímavou dvojfarebnou grafikou. Pletený rad uzatvárajú dva monolity z oranžovej a zelenej jemnej vlny. Široké palácové nohavice dopĺňajú svetre s atraktívnym strihovým aranžmánom.

Tretiu sekciu tvorí šestica letných šiat vo voľných strihoch. Ďalšia časť kolekcie ponúka motívy obrazu vytlačené na luxusný polyester. Bavlnený záves tvorí prísny šperk, vďaka ktorému vyniká vzdušnosť odevu. Záverečná časť kolekcie nadchla zeleným overalom z hodvábu a luxusného polyesteru v jednom farebnom tóne. Pomyselnou čerešničkou na torte sú dvoje veľkoryso riešené dlhé šaty zo žltého a fialového mušelínu.

Remeselný prístup

Modely Liběny Rochovej ako vždy rešpektujú pamäť látky. V odevnej forme tu hrá nezastupiteľnú úlohu dialóg vlny s hodvábom, vďaka ktorému vyniknú látky v pohybe. Celú kolekciu podčiarkuje obuv, ktorú realizovala dielňa pána Vladimíra Bábora. „Nová kolekcia pokrýva širokú škálu remeselného prístupu. Nájdete v nej vysokú krajčírstvo, ktorú reprezentujú oversized nohavicové kostýmy, mušelínové dlhé róby aj dlhé tylové šaty s efektom 3D, kde je veľký podiel ručnej práce. Nechýba tu však ani režim modelovej konfekcie, prezentovanej napríklad v sekcii bavlnených šiat vo variante jednofarebnej aj s tlačou,“ uzatvára dizajnérka.

    659

    Súvisiace články