Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 19. apríl 2023 / PR

Pavol Dendis svojou kolekciu CORE odštartoval novú víziu svojej tvorby.

V nedeľu ju úspešný slovenský dizajnér predstavil s podporou PRIVEÉ LOUNGE počas Mercedes - Benz Prague Fashion Weeku FW 2023 v Chuchle Aréne. Svojim fanúšikom ponúkol najnovšiu kreatívnu víziu.

Pavol Dendis svojou kolekciu CORE odštartoval novú víziu svojej tvorby.

“ Minimalizmus spojený s unisexom, výrazné kontrasty farieb a vzorov. Kolekcia CORE je pre mňa začiatkom novej vízie, na ktorú chcem upriamiť svoju tvorbu. Chcem sa uvoľniť a nechať moje ruky narábať s materiálom a strihom, bez zbytočného dekóru, ľudovosti a nostalgie. Stále vychádzam z pánskych strihov a oversize looku, no vďaka vzorom a ľahkosti materiálov, pôsobia modely nežnejšie, vzdušne. Stále sa však snažím zachovať si surovosť vo svojom prejave, tentokrát najmä hudobne, či vizážou modeliek a modelov. Rozhodol som sa pre zvieracie vzory, nakoľko som dlho v hlave držal túto myšlienku a po všetkej vyprodukovanej práci za posledné obdobie, som sa uistil, že je znova dobré prevetrať čierno - bielu kombináciu niečím prekvapivým. Esteticky som zostal verný svojmu rukopisu, no mám pocit že práve celkový styling pridáva modelom niečo “fresh” a zameriavam sa tak aj na inú skupinu klientov a nového diváka.“

 

Vlna, denim, 100% hodváb, viskóza s lurexom, bavlna/tencell a zmesové látky sú materiálovým portfóliom najnovšej kolekcie “CORE“. Pavol Dendis sa snaží využívať “dead - stock“ materiály (takmer 90% objemu), čím potvrdzuje, že udržateľnosť je neoddeliteľnou súčasťou jeho tvorby.

V nedeľu sa na materiáloch objavovali abstraktné vzory pripomínajúce žulovú štruktúru, leopardia potlač, vzor hadej kože a farby ako neónový jadeit, svetlo sivá, biela ale aj tmavo sivá či obľúbená čierna.

Kabáty s raglánovým rukávom a padnutými výložkami, šaty a sukne so skrátenou prednou dĺžkou, košele s otvorenou manžetou, kožený či dekonštruovaný jednostranný zaväzovací golier, šortky s voľnými pásmi – všetky tieto strihy a tailoring boli rozpoznateľnou charakteristikou kolekcie Pavla Dendisa predvedené v preferovanom štýle fast catwalk.

Foto - Archiv MBPFW - Arthur Koff

    814

    Súvisiace články