Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 14. september 2022

NYFW: Najlepšie módne prehliadky

Túto sezónu sa na NYFW predstavilo viac ako 100 značiek. Talianske módne domy ako Fendi a Marni preplávali za veľkú mláku, aby sa zapojili do veľkolepého týždňa módy v New Yorku.

NYFW: Najlepšie módne prehliadky

Mnohé značky oslavujú významné míľniky, vrátane Proenza Schouler, ktorá odštartovala týždeň 20. výročím, Fendi oslávilo 25 rokov ikonickej kabelky Baguette a Puma oslavuje 75 rokov od vzniku. Dokonca aj upršaná šou Tommyho Hilfigera sa zapísala do histórie a predbehla tak módnu prehliadku Alexandra McQueena z roku 1999 s titulom najdaždivejšej módnej prehliadky všetkých čias. Pozrite si tie najlepšie módne momenty z New Yorského týždňa módy pre sezónu SS23.

Khaite

Khaite predstavil kúsky perfektné vo všetkých smeroch. Nehovoríme len o nadčasových a prepracovaných lookoch, ale aj doplnkoch. Elegantné sandále, trblietavé detaily a mohutných zlaté šperky. Módna šou bola plná kúskov, ktoré si zákazníci budú bezhlavo objednávať o ďalších šesť mesiacov. Ako uvádza značka "Khaite nepredstavuje kolekciu, predstavujeme ženu." A ak je to pravda, potom ňou chceme byť všetci.

Dion Lee

Túto sezónu udržal energiu na vysokej úrovni známymi topánkami po kolená, do seba zapadajúcimi detailmi a mikro minisukňami. Pozoruhodné inovácie prišli pri vývoji dizajnérovho podpisu- lýtkových čižiem s otvorenou špičkou, série nariasených mini šiat a čierneho neoprénu. Celkovo vzaté, prehliadka kolekcie Dion Lee SS23 bola čistá zábava bez zábran.

Fendi

Pri príležitosti oslavy 25 rokov ikonickej kabelky Baguette, módny dom Fendi opustil svoje sídlo v Miláne a odletel do New Yorku, aby usporiadal svoju SS23 Resort show. Kreatívny riaditeľ Kim Jones debutoval v spolupráci so svojím dlhoročným priateľom Marcom Jacobsom. Výnimočná taška spája ikonický tvar Baguette s typografiou Jacobs „Tote Bag“.

Proenza Schouler

Spoluzakladatelia a dizajnéri Jack McCollough a Lazaro Hernandez spájajú zmyselné a ohnivé vlastnosti Lazarových latinských koreňov s pragmatizmom a odvážnosťou Jackovej americkej skúsenosti, aby vytvorili bohatý a živý príbeh. Kolekcia podporuje sériu zmyselných textúr, vrátane elastického froté tvídu, lesklej kože, tvarovanej čipky a ručného háčkovania.

Altuzarra

V priemyselnej budove Starrett-Lehigh rozpráva Altuzarrova kolekcia pre sezónu SS/23 príbeh inšpirovaný púšťou. Francúzsko-americký dizajnér vzdáva hold ľudskej predstavivosti prostredníctvom úžasných prekvapení, akými sú vyšívané detaily a trblietavé prvky. Kolekcia znovu uvádza na trh parky, ktoré sú ústredným prvkom prvých rokov značky. Modelky sa ďalej predviedli v asymetrických blejzroch, neónových dresoch a nápadných golieroch. Výsledný efekt je športový a nečakaný.

Marni

Kreatívny riaditeľ Marni Francesco Risso rozžiaril dláždené ulice New Yorskej mestskej štvrti Dumbo a predstavil kolekciu inšpirovanú nebeskými pohybmi. Obrázky slnka boli súčasťou lookov najnovšej kolekcie pre sezónu SS/23.

Collina Strada

Fanúšikovia boli prvýkrát posadnutí návrhmi Hillary Taymour už počas pandémie, keď jej mikiny s kapucňou, tričká nadmernej veľkosti a bežecké nohavice pridali štýlový nádych home-office šatníkom. Túto sezónu značka zameraná na udržateľnosť predstavila elegantnejšie možnosti z hodvábnych korzetov a priliehavých rób.

    744

    Súvisiace články