Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Novinky / 30. máj 2022

Začína 13. ročník Dní architektúry a dizajnu

Festival sa opäť vracia do centra Bratislavy na nádvoria a do interiérov Primaciálneho paláca. Festival zameraný na posilnenie pozitívneho vnímania architektúry a dizajnu na Slovensku sa bude konať v dňoch od 30. mája do 5. júna a tento rok prebehne znova v spojení s Dňami architektúry a filmu. Bude skúmať kľúčové otázky súčasnej architektúry a analyzovať pozíciu slovenskej scény v pozícii voči európskemu dianiu.

Začína 13. ročník Dní architektúry a dizajnu

Svoju tvorbu predstavia výrazní tvorcovia, ktorí systematicky upozorňujú na nevyhnutnosť presunu pozornosti k humanizácii. Ich spoločným aspektom je jedinečný a inovatívny prístup. Na festivale vystúpia okrem iných významný český architekt Josef Pleskot, slovenská architektka a urbanistka Marta Kropiláková, umelkyňa Lucia Tallová, mladý švajčiarsky architekt Leopold Banchini, belgické duo Graux&Baeyens.

Slávnostné otvorenie prebehne 31.5. na nádvorí a bude ho nasledovať programovo intenzívny formát prednášok, diskusií, výstav a filmových dokumentov. DAAD/DAAF 2022 otvorí viacero tém z oblasti dizajnu a architektúry a ich prínosu k sociálnej, ekonomickej a environmentálnej udržateľnosti. Festival vyzdvihuje omnoho hlbší význam profesií architekta a dizajnéra, než je estetizácia prostredia a vyzýva publikum na priateľský a kritický diškurz.

Viac o programe sa dozviete na www.daad.sk

527

Ďalšie novinky