Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Novinky / 7. december 2021

Vôňa Dizajnu

Philippe Starck vie, v čom spočíva kúzlo dizajnu. Interiérového, produktového, umeleckého... Jeho charakteristický rukopis v New Design štýle nájdete vo vesmírnom module aj na olympijskej medaile. Ako by však vyzeralo, keby sa jedinečné dizajnérske know-how pretavilo do vône?

Vôňa Dizajnu

Odpoveď je jednoduchá – vznikla by výzva. Čosi nové, čo talentu parfumérov umožní nájsť ďalšie rozmery tvorivosti. Túžba tvoriť parfumy u Philippa rástla už od detstva stráveného v obchode s vôňami: „Miloval som úniky na toto miesto, bol som nikde a všade zároveň. Vďaka arómam som cestoval nepoznaným územím plným úžasného bohatstva. Vyrastal som v najsilnejšom možnom prostriedku mysle a podvedomia. V esencii kreativity.“ A tak sa po vybudovaní závratnej kariéry dizajnéra táto inšpirácia spred dekád zhmotnila, a v roku 2016 vznikol prvý z línie parfumov Starck.

Starck Peau D´Amour parfumovaná voda
Starck Peau D´Amour parfumovaná voda

PARFUM AKO IDENTITA

Parfum je ako krištáľová guľa, ktorá vás obkolesuje a chráni. Ba čo viac, je to odkaz, ktorý vysielate: nanesiete si vôňu a predstavíte sa ňou osobe, ktorú stretnete. A je to nádherné, pretože týmto predstavením započnete komunikáciu, môže tak vzniknúť láska, môže to byť jednoduchý sentiment, ktorý druhému vraví – takáto som. Ak rozumieš mojej vôni, rozumieš mne,“ opisuje Philippe svoje poňatie parfumov, na ktorých spolupracuje s tými najväčšími talentami v odvetví. A výsledok? Peau d´Amour je romantickým vyznaním plný zmyselnosti, ženskosti a pudrových tónov. Je to vôňa ženy, ktorá za sebou zanecháva nezabudnuteľnú stopu. Zahŕňa v sebe tóny mandarínky, maliny, zázvoru, jazmínu, bielych kvetov a v závere nastupujú pudrové a minerálne tóny doplnené ambrou a pačuli. Peau de Lumiere Magique rozpráva žiarivý príbeh svetla v podobe kvetinovo sviežich, citrusových a korenistých akordov a Peau de Nuit Infinite vzdáva poctu noci a snom s bergamotom, drevitosťou a kožou. Vo svete neobmedzenej fantázie Starck stačí nájsť tóninu, ktorá vás strhne a viete, že ste našli to pravé. Koniec koncov, Philppe je vizionárom s viac ako 10 000 objektmi v portfóliu a je tak možné predpokladať, že sa nemýli ani vo vlnách parfumérstva.

Viac v parfumériach FAnn a na fann.sk

708

Ďalšie novinky