Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Novinky / 27. február 2022

#StandWithUkraine: Pomôcť môže každý z nás, pozrite sa, ako

Vo štvrtok 24. februára svet šokovala ruská invázia na Ukrajinu. V reakcii na udalosti uplynulých dní sa redakcia Top Fashion rozhodla dať hlavný priestor informáciám, iniciatívam a organizáciám, ktoré pomáhajú a koordinujú pomoc pre ťažko skúšanú Ukrajinu.

#StandWithUkraine: Pomôcť môže každý z nás, pozrite sa, ako

Sú dni a chvíle, ktoré so sebou prinášajú mimoriadne udalosti a mimoriadne rozhodnutia. Vojna na Ukrajine, ktorú s obavami už niekoľko dní sleduje celý svet a ktorá znamená pre našich susedov mimoriadne ťažkú skúšku, je nepochybne jednou z nich. Ukrajina sa už niekoľko dní zmieta v ťažkých bojoch a hrdinské Ukrajinky a Ukrajinci aj v tejto chvíli bránia svoju vlasť aj za tú najvyššiu cenu. Redakcia Top Fashion všetkým vyjadruje veľkú podporu. Preto sme sa v tejto situácii rozhodli dočasne odsunúť do úzadia témy, na ktoré ste vy, naši čitatelia, zvyknutí a ktoré predstavujú gro nášho portálu. Chceme všetku našu energiu a podporu sústrediť pre Ukrajinu, a preto v týchto dňoch poskytujeme náš priestor predovšetkým informáciám o spôsoboch, ako môže pomôcť každý jeden z nás.

Na Slovensku sa v reakcii na vojnu na Ukrajine zdvihla veľká vlna podpory a solidarity, mnohí ľudia neváhajú poskytnúť materiálnu, finančnú či inú pomoc pre Ukrajincov donútených opustiť svoj domov. Vznikli mnohé iniciatívy, organizácie či výzvy. Pre lepšiu orientáciu prinášame kontakty na niektoré z nich:

Ako pomôcť Ukrajine

Slovenská Magna
Ukrajinský Červený kríž
Slovenský Človek v ohrození
Slovensko-ukrajinská humanitárna organizácia
Slovenská katolícka charita
Výzva Kto pomôže Ukrajine

Svet, a predovšetkým náš východný sused, je v situácii, kedy potrebuje každý, aj ten najmenší, pozitívny impulz. Veríme, že vy, naši čitatelia, prijmete naše rozhodnutie poskytnúť priestor pomoci Ukrajine s porozumením a že už čoskoro sa na stránkach Top Fashion a rovnako aj na našom portáli budeme opäť môcť venovať témam, na aké ste zvyknutí.

545

Ďalšie novinky