Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Novinky / 12. august 2022

RANRA vyhráva cenu udržateľnosti od Zalando

Víťazom ocenenia štvrtej edície Zalando Sustainability Award v spolupráci s kodanským týždňom módy sa stáva značka RANRA.

RANRA vyhráva cenu udržateľnosti od Zalando

RANRA zaujala porotu najmä nečakanou kombináciou farieb a textúr, ktorá nie je na prehliadkových mólach (zameraných na udržateľnosť) až tak obvyklá. Porote sa páčilo, že značka navrhla svoju kolekciu s ohľadom na dlhú životnosť, a že mnohé z kúskov sú prispôsobivé a univerzálne.

Cieľom ocenenia Zalando Sustainability Award je povzbudiť módne značky k hľadaniu udržateľnejších alternatív a oceniť stratégie, ktoré prispievajú k menej škodlivej budúcnosti.

Zakladatelia značky RANRA, Arnar Mar Jonsson a Luke Stevens: „To, že naša práca bola ocenená takou prestížnou cenou, pre nás znamená veľa. Od začiatku bolo naším cieľom vytvoriť značku, ktorá bude mať vplyv na to, ako sa v súčasnosti v priemysle vyrába. Zasahovať do existujúcich výrobných metód alebo prispôsobovať historické postupy, ktoré ponúkajú udržateľnejšie riešenie problémov, ktorým priemysel dnes čelí. Získanie tohto ocenenia je obrovským krokom pri ďalšom smerovaní tejto cesty. Viac ako inokedy sa cítime motivovaní naďalej posúvať hranice módneho dizajnu a toho, ako definujeme udržateľnosť.“

Podľa poroty kolekcia predvedená na kodanskom týždni módy upútala aj tým, že značka má lokálny dodávateľský reťazec a všetky jej látky pochádzajú od talianskeho dodávateľa. Zmes látok a textúr bola taká nečakaná, že každý kúsok na prehliadkovom móle bol vzrušujúcim pohľadom. Popredná módna platforma Zalando sprístupní veľkú časť kolekcie SS23 predvedenej na kodanskom týždni módy svojim viac ako 49miliónom zákazníkov na 25 európskych trhoch.

Porota ocenila aj prácu zvyšných finalistov RÆBURN a MWORKS, a označila ich za inovátorov v oblasti udržateľnosti s poznatkom, že ich kolekcie SS23 sú veľkou inšpiráciou pre odvetvie do budúcnosti.

197

Ďalšie novinky