Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné
Loading....

Novinky / 24. november 2021

Pozývame vás na otvorenie Umeleckopriemyselného múzea s novým konceptom Art Design Fashion

Už v piatok 26.11.2021 sa uskutoční dlho očakávaný Grand Opening permanentnej výstavy českého umenia, dizajnu a módy v Moravskej Galérii v Brne.

Pozývame vás na otvorenie Umeleckopriemyselného múzea s novým konceptom Art Design Fashion

Art Design Fashion

Budova Umeleckopriemyselného múzea Moravskej galérie v Brne sa predovšetkým zameriava na prezentáciu úžitkového umenia a dizajnu od stredoveku až po súčasnosť. Vedľa značných architektonických úprav sa múzeum môže pochváliť novými stálymi expozíciami, ktoré tvorí zbierka súčasného dizajnu a módy. Okrem konceptu Art Design Fashion však galéria v rámci otvorenia zaháji aj nové výstavy. LIGHTNESS od dizajnérky Lucie Koldovej a výstavu popredného českého dizajnéra Jiřího Pelcla.

Jiří Pelcl Design

Prehliadka tvorby Jiřího Pelcla mapuje štyridsaťročnú kariéru českého dizajnéra, ktorý prešiel radou tvorivých období. Cieľom výstavy je otvoriť pohľad do zákulisia dizajnérskej profesie a priblížiť ju verejnosti. Drevo, kov, plast, papier, sklo, porcelán a textil. To sú materiály, s ktorými Jiří Pelcl v priebehu svojej kariéry pracoval, všetky sa vždy snažil dokonale spoznať a rešpektovať ich prirodzené kvality. Jeho tvorba bude v Umeleckopriemyselnom múzeu dokumentovaná nielen konkrétnymi produktmi, ale predovšetkým prostredníctvom pozadia ich vzniku.

Lucie Koldová- LIGHTNESS

Produktová dizajnérka s medzinárodným renomé a držiteľka dvoch titulov „Grand dizajnérka roku“ predstavuje svoju tvorbu domácemu publiku. Starostlivo vybrané kusy predstavujú jej vrcholnú tvorbu. Súbor signálnych diel číta svietidla, s ktorými je spájaná najčastejšie, ale aj reprezentatívne nábytkové kusy, ktoré ju predstavujú ako všestrannú autorku. Cieľom výstavy je nahliadnutie "za objekt".

Čo všetko vás čaká na Grand Openingu?

Na výstave okrem iného nájdete interaktívny objekt „Mrak“ od architekta Marka Štěpána, ikonického Démona rastu od Krištofa Kintery, najelegantnejší symbol československého leteckého priemyslu a najmä množstvo dizajnu, pretože toho nie je nikdy dosť. Úplne po prvýkrát bude predstavená unikátna zbierka súčasného designu a módy 21. storočia s príznačným názvom 2000+.

Od piatka 26.11.2021 do nedele 28.11.2021 sa môžete tešiť na vernisáže, exkluzívne prehliadky s dizajnérmi, workshopy a skvelú hudbu. Vstupenky nájdete v predaji na GoOut!

213

Ďalšie novinky