Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Novinky / 16. august 2022

Grape 2022: Top Fashion report

Aká atmosféra panovala na tohtoročnom festivale Grape?

Grape 2022: Top Fashion report

11.ročník hudobno-umeleckého festivalu Grape je už za nami a nám v redakcii Top Fashion magazínu ešte stále doznievajú prvotné dojmy a festivalové pocity. Poďme si teda zhrnúť, čo priniesol tento ročník obľúbeného hudobného podujatia.

V piatok o 12-tej hodine sa otvorili brány Grape 2022, ktorý sa tento krát konal na trenčianskom letisku. Festival v téme bez domova sa niesol v znamení nomádov, tulákov, kočovníkov a cirkusantov, a k tejto téme bol prispôsobený aj dresscode návštevníkov. Módnu políciu z Grape 2022 si môžeš pozrieť v článku Grape 2022: Ako sa obliekli návštevníci festivalu

Top outfity z Grape 2022 pre Top Fashion magazín zachytil streetstyle fotograf Filip Poreba
Top outfity z Grape 2022 pre Top Fashion magazín zachytil streetstyle fotograf Filip Poreba

Piatok

Piatkový program odštartoval obrovský sprievod tanečníkov a hudobníkov a o úvodný koncert sa postarali The Ouous. Medzi hlavné body patrili koncerty na hlavnom stage Grape . Energetické vystúpenie Milky Chance, dávka umenia a tanca od Years & Years a elektronická show v podaní Mura Masa. Magazín Top Fashion nechýbal ani na slovenskej kapele Para, hudobnom zoskupení Fallgrapp, alebo divokom Tommy Cash. SPP Stage bol počas celého trvania festivalu venovaný československým umelcom a v prvý deň ho okrem iného ovládli Annet X & Radimo, Dalyb, Samey, Yzomandias či NobodyListen.

Architektonické diela

Medzi architektonickými dielami vynikali diela trojnásobného víťaza ceny CE ZA AR Martina Skočeka. Z inštalácii nás najviac zaujala pyramída s veľkolepou zemeguľou, hlavný stage s nápisom Grape, sieť tvorená so stoviek kravát, legendárne hrozno tvorené s cd diskov či obrovská konštrukcia plachiet na ležanie. Nechýbalo ani umelecké diela od Viktora Freša.

Umelecká inštalácia od Viktora Freša
Umelecká inštalácia od Viktora Freša

Sobota

Sobotné dopoludnie patrilo stand-up comedy Silné reči, ktorí o 11-tej prilákali pod stan množstvo divákov. Nasledovali vystúpenia domácich umelcov ako Malalata, Lash & Grey, Boy Wonder, Bad Karma Boy či speváčky Tamary Kramar. Popoludní vládol akustický pop, ktorý priniesol SYML. Obrovskú účasť mali domáce vystúpenia Vec , Billy Barman a Gleb.

 11-ročník festivalu Grape vyvrcholilo najočakávanejším vystúpením kapely Woodkid, ktorí zaujali audiovizuálnou show a patrili k zlatému klincu programu.

976

Ďalšie novinky