Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Novinky / 17. máj 2022

Dizajnér Jacquemus predstavuje novú kolaboráciu so spoločnosťou Nike

Debutová spolupráca francúzskeho návrhára Jacquemus so značkou Nike, spája dizajnérovu lásku k prírode, športu a estetike tela. Spolu s odbornými znalosťami spoločnosti Nike vytvorili technicky najvyspelejšie aktívne oblečenie.

Dizajnér Jacquemus predstavuje novú kolaboráciu so spoločnosťou Nike

Dámske kúsky novej kolekcie v neutrálnych tónoch spájajú Jacquemusovu ľahkosť s technickou zdatnosťou Nike. V kolekcii objavíte perleťové biele cyklistické šortky vyrobené bez švov zo špeciálne vyvinutého úpletu Nike a obtiahnuté šaty s odhaleným chrbtom. „Super ľahké, ale super zmyselné,“ hovorí Jacquemus o myšlienke svojej zbierky. Medzi špeciálne kúsky v 15-dielnej kolekcii patria aj tenisky Humara, plisovaná tenisová sukňa alebo klobúk pre turistov a cyklistov všetkých pohlaví.

„V Jacquemusovej DNA bol šport vždy mimoriadne dôležitý,“ hovorí Jacquemus zo svojej parížskej kancelárie a poznamenáva, že jeho kolekcie z rokov 2014 a 2015 boli založené na teniskách. Neskôr sa francúzsky dizajnér zameral na ženskejšie siluety a looky pozostávali najmä zo šiat a podpätkov. Americký gigant športového oblečenia Nike sa prvýkrát spojil s návrhárom v roku 2018 pre francúzsku kampaň a o rok neskôr začali spolupracovať na kolaborácii. Jacquemus, vášnivý zberateľ rady Nike ACG (All Conditions Gear), chcel túto funkčnosť vniesť do svojich vlastných ženských modelov, ako sú čipkované minisukne z konca 90. rokov, športový look princezny Diany a prvky z tenisu.

Kolekcia Jacquemus + Nike bude k vzhliadnutiu 28.júna exkluzívne na jacquemus.com

Foto_Pablo di Prima

300

Ďalšie novinky