Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Novinky / 6. január 2022

Chanel N.1: Skutočná krása môže existovať iba vtedy, ak je krásna cesta, ktorá k nej vedie

Nová kapitola krásy sa skrýva za jedným kvetom. Možno ste si už všimli, že počas posledných dní instagram @chanel.beauty zverejňoval fotky tejto rastliny. Dnes už vám môžeme prezradiť viac. Reč je o kamélii, typickej pre módny dom a obľúbenej kvetine Gabrielle Chanel. Tej učarovala čistota a jednoduchosť kamélií - kvetu bez tŕňov a bez vône. Geometricky zaoblené kvety sú známe aj vo forme detailov značky Chanel.

Chanel N.1: Skutočná krása môže existovať iba vtedy, ak je krásna cesta, ktorá k nej vedie

Červená kamélia a jej schopnosti

Predstavujeme vám novú radu Chanel N°1. Jedinečná expertíza vedcov tímu Chanel Research odhalila pozoruhodné extrakty z kvetov červenej kamélie odrody Camellia Japonica nazývaná aj “The Czar” na počesť jej cisárskej krásy. Jej výnimočnosť spočíva v odolnosti lupeňov kvetu voči chladu a suchu. V srdci výrazne červených okvetných lístkov kvitnúcich netradične v zime skrýva silnú koncentráciu kyseliny protokatechovej, ktorá sa nevyskytuje v žiadnej inej zo známych kamélií. Červená kamélia je tak schopná chrániť vitalitu pokožky už v prvom štádiu starnutia. Molekuly premenené na olej posilňujú obranyschopnosť a vitalitu pokožky a spomaľujú dehydratáciu.

Kamélia je vždy o krok vpred, neustále pracuje na vytváraní nových stoniek, konárov, listov a keď príde zima aj nových kvetov. V tom je podstata rastliny odolnej voči času prostredníctvom neustáleho rastu a regenerácie. Z vizuálne krehkej rastliny sa stáva rozprávkovo mocný prvok.

Ingrediencie z prírody

Od samého začiatku bola vízia Chanel postavená na základe neprekonateľnej inteligencie prírody. Už 100 rokov, od uvedenia Chanel N°5, si značka buduje odbornosť v oblasti pestovania kvetov. Na juhozápade Francúzska vedie Chanel záhradu obsahujúcu dvetisíc odrôd kamélií. Projekt už viac ako dvadsať rokov vedie Jean Thoby, medzinárodný odborník na kamélie. V jeho “otvorenom laboratóriu” pestuje kamélie bez chemických vstupov dodržiavajúc najvyššie environmentálne štandardy. Po dlhom výskume v spolupráci s vedcami z University of Natural Resources and Life Sciences vo Viedni Chanel Research odhalil kľúčový mechanizmus bunkovej vitality nazývaný senescencia.

Výsledky extraktov z červenej kamélie boli od začiatku výnimočné. Vytvorili tak novú generáciu starostlivosti o pleť, ktorá sa vracia k základom z tých najčistejších ingrediencií prírodného pôvodu. Nová rada Chanel N°1 prezentuje udržateľný prístup ku kráse a kombinuje starostlivosť o pleť, make-up a vonnú hmlu s obsahmi červenej kamélie. Pleť je mladistvo žiarivá a zachováva si svoju vitalitu a zdravý vzhľad po dlhšiu dobu.

Produkty v ekologických obaloch

Balenie produktov je navrhnuté ekologicky s použitím recyklovateľných materiálov a znovu naplniteľných nádob. Rada CHANEL N°1 je predstavuje novú cestu vpred v starostlivosti o telo aj dušu, od pokožky až po myseľ. Z kategórie skincare značka uvádza Red Camellia Revitalizing Serum, ktoré funguje na princípe prevencie a korekcie piatich známok starnutia , Red Camellia Revitalizing Cream určený na vyhladenie pleti so žiarivým efektom a Red Camellia Revitalizing Eye Cream.

Na čistenie pleti sú určené produkty Red Camellia Powder-to-foam Cleanser a Red Camellia Revitalizing Lotion. Unikátom je aj Red Camellia Revitalizing Serum-in-mist - hydratačná hmla s koncentráciou kaméliového extraktu na úrovni séra aplikovateľná kedykoľvek aj cez make-up.
V rámci líčenia je novinkou Red Camellia Revitalizing Foundation, rozžiarujúci hydratačný make-up a Red Camellia Revitalizing Lip and Cheek Balm, upokojujúci balzám na pery a líca s obsahom rastlinného vosku a kaméliového oleja.
Nová vôňa N°1 De Chanel L’Eau Rouge, je osviežujúcou parfémovanou hmlou kombinujúcou jemnosť a energiu. Kvet bez vône akým je kamélia predstavovala pre hlavného parfuméra Oliviera Polgea kreatívnu výzvu. Pre vôňu odrážajúcu kontrast sily a jemnosti zvolil jazmín, pomarančový kvet a ružu, ale skombinoval ich s iskrivým červeným ovocím. Hmla sa dá nosiť samostatne alebo v kombinácii s vašim obľúbeným parfémom.
798

Ďalšie novinky