My ľudia sa radi obklopujeme peknými vecami, je to pre nás prirodzené. V dnešnej dobe už nie je pravidlo, že čo je pekné, musí byť nevyhnutne aj drahé. Ide skôr o to, aby predmet naplnil predstavy svojho budúceho majiteľa – o funkčnosti, vlastnostiach, schopnostiach a samozrejme dizajne, ktorý pri výbere ide ruka v ruke s ostatnými parametrami.

 

braun holiaci strojček epilácia depilácia holenie

 

 

Kvalitný dizajn tvorí už 100 rokov aj spoločnosť Braun. Pri tejto príležitosti prichádza na trh s edíciou výrobkov, ktoré vás očaria nielen dokonalou funkčnosťou, ale aj príťažlivým nadčasovým dizajnom.

Pozrime sa napríklad na epilátor Braun Silk-épil 5 MBSE5 – ten je čistým odrazom samotnej podstaty značky Braun: je jednoduchý, praktický a dlho vydrží. Doslova pri ňom platí, že v jednoduchosti je krása. Bol navrhnutý tak, aby sa ľahko používal, ale aj napriek tomu zaistil tie najlepšie možné výsledky - má širokú hlavicu, takže epiluje oveľa rýchlejšie a obdržíte k nemu aj vysokofrekvenčný masážny nadstavec, ktorý pomáha, aby bola epilácia šetrnejšia a komfortnejšia. Technológia Micro-Grip efektívne odstraňuje chĺpky aj s korienkami epiláciou jedným ťahom, čo zabezpečí, že pokožka vydrží dlhšie hladká. Braun Silk-épil 5 MBSE5 je vyrobený z prvotriednych materiálov a s dôrazom na celkovú kvalitu spracovania odolá času, módnym rozmarom, aj opotrebovaniu.

 

epilátor Braun Silk-épil 5 MBSE5  epilátor Braun Silk-épil 5 MBSE5 

 

 

To isté môžeme povedať aj o holiacom strojčeku Braun Series 9 MBS9, ktorý inteligentne reaguje na jedinečné rysy tváre a hustotu fúzov. Vďaka tomu pánov zvládne oholiť precízne jedným ťahom - na sucho, na mokro, s penou alebo gélom. Jeho otočná holiaca hlavica má 5 flexibilných prvkov, ktoré zaisťujú hladké a čisté oholenie jedným ťahom. Aby bolo oholenie so strojčekom dôkladné, Braun Series 9 MBS9 zvládne vyprodukovať 10 000 sonických vibrácií. Navyše je vode odolný a je možné ho veľmi ľahko čistiť vodou. Využíva najpokrokovejšiu Li-ion batériu, ktorá pri plnom nabití vydrží 1 hodinu holenia. Rýchle nabitie na jedno oholenie trvá iba 5 minút.

Kolekciu k 100. výročiu je možné zakúpiť vo vybraných predajniach a e-shopoch – napríklad TU.

 

holiaci strojček Braun Series 9 MBS9  holiaci strojček Braun Series 9 MBS9 

 

 

Život v technologicky vyspelom svete nám denne ponúka stovky možností a noviniek. Skúste sa zamyslieť, keď si najbližšie budete vyberať nový elektrospotrebič – akú z neho máte úžitkovú hodnotu, či a ako sa líši od svojho predchodcu, čím je špeciálny, v čom spočíva jeho výnimočnosť? Posudzujte vždy úžitkovú hodnotu, nadčasový dizajn produktu a samozrejme, cenu.

Ten pravý dokonalý produkt by mal byť elegantný a nadčasovo krásny, mal by nás vedieť opätovne „okúzliť“ – okrem toho, že nám skvele prakticky poslúži. Je to takmer ako s umením, pretože už aj technológia vplýva na naše zmysly. Ako sme už hovorili, tento rok je to presne sto rokov od momentu, keď si Max Braun otvoril obchod a dielňu so spotrebičmi vo Frankfurte nad Mohanom. Značka Braun si doteraz zakladá na tomto dedičstve a limitovanou edíciou oslavuje koncept dobrého dizajnu, ktorý je aj dnes užitočný, funkčný, jednoduchý a tieto vlastnosti si chce priebežne udržiavať.

 

epilátor Braun Silk-épil 5 MBSE5

 

Keď sa pozrieme do histórie, začiatky značky Braun siahajú až do roku 1921, vtedy si Max Braun otvoril dielňu na opravu výrobných dopravných pásov a svojimi opravami im predlžoval životnosť. Jeho synovia Artur a Erwin v spolupráci s Ulm School of Design nadviazali na tradíciu trvanlivosti, spojili ju s ľudským pohľadom na veci a v roku 1951 prevzali spoločnosť vytvárajúcu dizajn produktov zameraný na používateľa. Na rozdiel od príliš ozdobného dizajnu, ktorý bol typický v polovici minulého storočia, priniesli na trh produkty, ktoré slúžili praktickým potrebám, zjednodušili každodenný život a dokázali obstáť aj v skúške časom. Myšlienku dobrého dizajnu určeného svojou formou a funkciou pre milióny ľudí ďalej rozvíjal a zvečnil v 70. rokoch šéf dizajnu Braun, Dieter Rams, a tieto princípy je možné považovať za aktuálne dodnes.

 

holiaci strojček Braun Series 9 MBS9

 

Pri príležitosti osláv 100. výročia vytvorila spoločnosť Braun limitovanú edíciu svojich popredných produktov v oblasti dbania o vzhľad a osobnú starostlivosť, domácich spotrebičov, hodiniek a hodín či zvukových systémov. Produkty z kolekcie sú vybavené špeciálnymi funkciami, vrátane štýlového puzdra, ktoré umocní každodenné zážitky, predovšetkým s ohľadom na dlhšiu dobu trávenú v domácnosti. Všetky produkty z výročnej kolekcie majú päťročnú záruku (po registrácii produktu na stránkach výrobcu), ktorá potvrdzuje záväzok spoločnosti Braun navrhovať a vyrábať produkty tak, aby skutočne vydržali.

Sto rokov Braunu prinieslo ešte niečo nové – nastal ten správny čas zahájiť verejný dialóg o dobrom dizajne aj mimo komunity odborníkov, a to predovšetkým inšpirovaním a zapojením ďalšej generácie či už študentov alebo používateľov produktov. V priebehu roku 2021 chce Braun spojiť vedúce osobnosti zo sveta dizajnu, módy a kultúry, aby sa podelili o svoje názory na to, čo v dnešnej dobe znamená pojem dobrý design a ako môže pozitívne ovplyvniť budúci životný štýl, vzdelávanie a svet. Zásadné okamihy v živote Braunu si môžete aj vy pozrieť na https://www.braun.cz/cs-cz/design-culture/timeline, a to kedykoľvek behom tohto výročného roku.

 

Foto: Braun