Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 29. máj 2023

Nová kniha vo svete módy: Dior by Raf Simons

Módny dom vydáva knihu The Dior od Rafa Simonsa. Knižná novinka je šiestym počinom zo série publikácií, venovaných každému z umeleckých riaditeľov. Kniha odhaľuje kreatívnu víziu belgického krajčíra prostredníctvom „portrétov šiat“ od fotografa Laziza Hamaniho a textov podpísaných módnym novinárom Timom Blanksom.

Nová kniha vo svete módy: Dior by Raf Simons

„Nie som romantický k minulosti, som romantický k budúcnosti,“ tak evokuje svoju predstavu o móde umelecký riaditeľ dámskych línií Dior (v rokoch 2012 až 2015) Raf Simons. Odraz stelesnený šatníkom, ktorý si vysníval, spája dedičstvo a esenciu Diora a nekonečne súčasný zmysel pre čistotu.

Nová kniha vo svete módy: Dior by Raf Simons
Nová kniha vo svete módy: Dior by Raf Simons

Pocta Diora

Prostredníctvom každej z jeho kolekcií modely implicitne rozprávajú príbeh o jeho fascinácii Christianom Diorom, s ktorým objavil vzácne príbuznosti. Na svojej prvej prehliadke Haute Couture pre sezónu jeseň-zima 2012-2013 sa napríklad rozhodol reinterpretovať ikonickú siluetu New Look, premenenú na sochársky oblek. Architektonický manifest, ktorý rezonuje ako pocta pôvodnému povolaniu Christiana Diora.

DIOR BY RAF SIMONS 
DIOR BY RAF SIMONS 

Modernosť aj oslava dedičstva

Raf Simons každú sezónu znásoboval odkazy na vášne, vrátane tých, ktoré sa týkali prírody, záhrad, dizajnu a umenia – a svoje výtvory naplnil mnohými rôznymi inšpiráciami. S Diorom tiež vypestoval vkus pre modernosť a túžbu oslavovať dedičstvo cez prizmu neustálej perspektívy. „Nesmieme zabudnúť na minulosť, musíme ju prekročiť,“ znel jeho ikonický výrok. Jeho roky Dior tak predznamenali istú formu obnovy módneho domu, ktorá sa vyznačuje poetickým avantgardistickým duchom.

Výnimočná kniha skúmajúca mnohé aspekty štýlu Rafa Simonsa počas jeho pôsobenia v módnom dome Dior.

    1901

    Súvisiace články