Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Vlasy / 11. marec 2022 / PR

Naty Kerny: V živote si prajem len udržať spokojnosť a harmóniu medzi pracovným a súkromným životom

O tom, ako sa o seba stará, kedy sa cíti silná a kde sa vidí v budúcnosti, sme sa rozprávali s úspešnou influencerkou, Naty Kerny.

Naty Kerny: V živote si prajem len udržať spokojnosť a harmóniu medzi pracovným a súkromným životom

Si lifestyle influencerka, máš v pracovnom zmysle ešte nejaký nesplnený sen? 

Môj otec hovorí: „Rob iba to, čo ťa baví a peniaze ťa budú naháňať.“ Ja mám to šťastie, že som kariérne nájdená a moja profesia influencerky je pre mňa práca snov. Nemám hlad po väčšom úspechu ani po peniazoch, iba si prajem v živote udržať spokojnosť a harmóniu medzi pracovným a súkromným životom.   V dnešnej dobe je populárne hovoriť, ako sme pracovne vyťažení a zaneprázdnení. Ja sa snažím pracovať tak, aby som mohla hrdo povedať, že sa mám dobre a mám aj veľa voľného času. Možno už je evidentné, že nie som typická karieristka, ale som, samozrejme, rada, keď sa organicky posúvam. Nemám vymyslenú žiadnu stratégiu, skôr tomu nechávam voľný priebeh. Môj životný sen je prežiť čo najviac šťastných dní a som veľmi vďačná, že také viem zažiť aj v práci. 

Podľa čoho si vyberáš, s kým budeš spolupracovať? 

Držím sa svojich hodnôt a pocitov. Ak sa mi páči produkt alebo služba, ktorú firma ponúka, už si dohadujem iba platobné podmienky. Ak firma ponúka niečo, s čím nie som stotožnená, rovno sa poďakujem alebo odporučím niekoho, kto sa im, podľa mňa, bude viac hodiť. Je to celkom jednoduché.

Ako si sa k svojej práci dostala? 

Keď som ako malé dievča dostala otázku, čím chcem byť, keď budem veľká, hovorila som, že budem fotografka, ale budem fotiť iba seba. Dospelých moja odpoveď vždy rozosmiala. Preto súdim, že mi bola moja práca predurčená, len v tej dobe ešte nemala pomenovanie, nakoľko neexistovala. Keď som videla, že vzniká na internete priestor, kde sa môj sen môže stať skutočnosťou, neváhala som a dala som v práci výpoveď. Môj bývalý šéf mi s neveriacim úsmevom povedal, že ak by mi môj Instagram plán nevyšiel, môžem sa vrátiť. O dva roky mi poslal mail s oslovením na reklamnú spoluprácu. 

Kedy sa cítiš silná? 

Pocit sily nadobúdam, keď som fyzicky a mentálne zdravá. Vtedy mám chuť a energiu meniť svet, tvoriť, rozvíjať sa či pomáhať. Cítim sa silnou aj vďaka mojej úžasnej rodine, ktorá mi vytvorila pevnú pôdu pod nohami a vďaka svojmu úzkemu okruhu priateľov, ktorých som si vybrala. Sú to ľudia s pozitívnym prístupom k životu a takí, ktorí majú dobré úmysly.  

Čo ťa posúva dopredu? 

Úprimne, donedávna to bola túžba robiť mojich rodičov hrdých. Dnes je mojím hnacím motorom vízia, že niečo po sebe zanechám svojim deťom. Už teraz sa snažím budovať výživné prostredie a vytvoriť dobré podmienky pre moju budúcu rodinu. 

Akú svoju vlastnosť vnímaš ako najsilnejšiu a zároveň ženskú?

Vrúcnosť. Síce mám len malý okruh priateľov, ale vždy keď sme spolu, snažím sa aby sa cítili ako v objatí. Rada hostím, zaujímam sa a snažím sa niečo pekné odovzdať. Napĺňa ma, keď sa moji blízki cítia bezpečne a vedia, že mi môžu dôverovať.

Ako momentálne vyzerá tvoja starostlivosť o seba?

Moja kozmetická starostlivosť sa značne zminimalizovala, odkedy je tu svetová pandémia. Doma toho veľa nepotrebujem. Zameriavam sa na hair care a skin care . Vrátila som sa k prirodzenej farbe vlasov, ktoré nechávam voľne rásť. Rast podporujem doplnkami výživy a vlasovými procedúrami  v klinike. Inak, okrem základnej hygieny a hydratačných produktov na tvár a telo, nepoužívam z kozmetiky takmer nič. Rada si sporadicky doprajem kozmetiku alebo manikúru v salóne. Myslím, že moja hlavná starostlivosť o seba spočíva v zdravej strave, pravidelnom pohybe a čase strávenom v prírode či so zvieratami.

Zmenili sa tvoje návyky za poslednú dobu, odkedy sme všetci viac doma? 

Určite, keďže sa môj sociálny život zredukoval a ostala som veľa dní sama, musela som si urobiť nový režim, ktorý ma udržiava motivovanú. Okrem povinností som si urobila zoznam vecí, ktoré chcem denne robiť a pri opakovaní sa v nich zlepšujem. Teda som si vymyslela na seba pascu, že tento čas, kedy sa „nedá nič robiť“, je tu pre mňa, aby som mala možnosť rozvíjať sa. Začala som pravidelne cvičiť, čítať denne 25 strán z knihy, doučujem sa online jazyk a pravidelne mám koučing s mojou koučkou Zorkou.

Aká je tvoja hair care routine? 

Snažím sa vlasy príliš nezaťažovať. Nechávam im priestor na rast a obnovu a zredukovala som tepelnú úpravu na minimum. Používam kvalitnú vlasovú kozmetiku, chodím na vlasové mezoterapie a plazmaterapie, doprajem im aj vyživujúce ošetrenie v salóne a denne užívam doplnky výživy na podporu rastu vlasov Bloom Hair.  

Bloom Hair Vitamíny
Bloom Hair Vitamíny
Bloom Hair Vitamíny
Bloom Hair Vitamíny

Si typ, ktorý s vlasmi experimentuje alebo si skôr konzervatívna? 

Rada experimentujem, aj preto ich mám dnes zničené. Ešte pred chvíľou som bola blondína a predtým som vystriedala snáď všetky farby. Dnes už som sa vrátila k prirodzenosti, ale mám doma príčesky, ktorými si rada mením look. 

Aké účinky pozoruješ pri dlhodobom užívaní vitamínov Bloom Hair? 

Až sa bojím nahlas hovoriť o účinkoch Bloom Hair, aby som to nezakríkla a už by sa im tak nedarilo. Naozaj neviem, či za to môžu iba vitamíny, alebo kombinácia procedúr a toho, že som si dlhšie chemicky neošetrovala vlasy, ale ja mám najkrajšie prirodzené vlasy, aké som kedy mala. Toto nie je preafektovaná influencerská recenzia na produkt, ale naozaj moje pozorovanie po mesiacoch užívania. Od strednej školy som si vlasy nechávala zahusťovať a predlžovať, lebo mi prirodzene trčali uši, keď som mala rozpustené vlasy. Vždy som hovorila, že to mám geneticky a bola zmierená s tým, že vlasy nikdy nebudú mojou korunou krásy. Dnes mám sebavedomie, aj keď nosím cop, a som nadšená, že mám na hlave zdravé, na moje pomery husté vlasy a vychádzam aj bez zakrývania cestičiek farebným vlasovým sprejom.

    1009

    Súvisiace články