Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 29. december 2021 / PR

Nadčasový Dr. Martens: Tipy a triky pre pohodlné nosenie martensiek

Nadčasový a všestranný dizajn topánok značky Dr. Martens vyzerá dnes rovnako dobre, ako keď sa v 60. rokoch dostal na trh a odštartoval svoju módnu revolúciu. Ako docieliť, aby prvé obutie týchto robustných topánok nebolo trpkou skúsenosťou sprevádzanou pľuzgiermi a boľavými nohami?

Nadčasový Dr. Martens: Tipy a triky pre pohodlné nosenie martensiek

Kvalitné Martens, vyrobené z prémiovej kože spočiatku nebudú spolupracovať s mäkkou kožou na vašich pätách a členkoch. Koža je materiál, ktorý sa poddá, chce to však trochu trpezlivosti. A k tomu ešte pár našich rád, ktoré vám pomôžu tento proces urýchliť:

Tip 1: Dajte si na čas

Obstarali ste si svoje prvé vysnívané Martens a chcete v nich okamžite vyraziť do ulíc? To radšej nerobte. Začnite s malými “výletmi” po dome, aby sa vaše nohy s topánkami zoznámili. Strávte v nich spočiatku aspoň 1 až 2 hodiny, neskôr pokojne aj dlhší interval. Časom zistíte, že sa v nich dokážete pohodlne, bez pľuzgierov motať aj celý deň. Trpezlivosť sa vypláca.

Tip 2: Dvojitá vrstva ponožiek

Noste hrubé ponožky alebo radšej rovno dvoje, ktoré ochránia jemné časti vašej nohy a budú stimulovať kožu k rýchlejšiemu zmäknutiu a roztiahnutiu. Značka Dr. Martens dokonca vymyslela svoje vlastné ponožky Double Doc, ktoré obsahujú extra vypchávky na všetkých citlivých miestach, kde dochádza k najväčšiemu treniu (päta, priehlavok, členok).

Tip 3: Rozťahujte ich

Na rozťahovanie môžete použiť štandardné náradie - napínače na obuv alebo vsadiť na babské rady, ktoré rýchlo a efektívne roztiahnuť vaše nové kožené martens. Jedným z týchto trikov je napríklad vypchanie špičky topánok čo najväčším množstvom pokrčených novín (môžu byť aj jemne navlhčené).

Druhým, možno na prvý pohľad absurdným spôsobom je vloženie topánok do mrazničky. Ortopéd William Munro tvrdí, že týmto spôsobom dokážete natiahnuť topánky o polovicu veľkosti. Ako na to? Do špičiek vložte vrecká na ľad (naplnené vodou), dajte ich do mrazničky a počkajte, kým voda zamrzne. Následne topánky vytiahnite a nechajte ich aspoň 20 min pri izbovej teplote, aby ste vrecká s ľadom ľahšie vytiahli.

Tip 4: Zmäkčovač kože

Na urýchlenie procesu existuje veľké množstvo zmäkčovačov kože, ktoré ju zvláčňujú a uvoľňujú. Okrem toho dodávajú koži lesklý nádych a ochrannú vrstvu. Pre dosiahnutie najlepšieho výsledku naneste prípravok na miesto, ktoré vás najviac tlačí (zvonku aj zvnútra) a tento proces opakujte. Dr. Martens myslel aj na tento šikovný spôsob a prišiel s vlastným balzamom zo zmesi včelieho vosku, kokosového oleja a lanolínu - reč je o Wonder Balsam.

Ak ešte nemáte svoje nadčasové štýlové Martens, je na čase s tým niečo urobiť. Kolekciu Dr. Martens nájdete tu.

 

    462

    Súvisiace články