Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 4. november 2021 / PR

Nadčasová limitovaná kolekcia z mierumilovného hodvábu - LESOLTI x VLASTINA

Hodváb. Luxusný materiál, príjemný na dotyk, hladiaci pokožku, hypoalergénny a nádherný na pohľad. V prípade mierumilovného hodvábu ide navyše aj o ekologický produkt šetrný k húseničkám, ktoré ho vyrábajú i k prírode ako takej.

Nadčasová limitovaná kolekcia z mierumilovného hodvábu - LESOLTI x VLASTINA

Mierumilovný hodváb bol vypestovaný udržateľne a uhlíkovo neutrálne. Pri jeho výrobe sa spotrebuje až o 75% menej vody ako pri tradičnej výrobe hodvábu. Vzhľadom na časovú a ekonomickú náročnosť spracovania hodvábnych vlákien je mierumilovný hodváb v priemere dva krát drahší ako klasický hodváb. Výroba tohto hodvábu je založená na ekologickom farmárčení a ohľaduplnosti voči prírode – pestovateľ čaká, kým sa húsenica premení na motýľa a sama sa zo zámotku dostane von. Pri tradičnej výrobe hodvábu sa zakuklené húseničky usmrcujú ešte pred tým, než sa dokončí ich premena na motýľa. Zvyčajne sa kukly ponoria do vriacej vody alebo sa oparia, húsenička tak zomiera a kukla sa uvoľní. Podľa agentúry PETA na výrobu 1 kg hodvábu je potrebné usmrtiť 6000ks zakuklených húseničiek.

Ide to však aj inak. Mierumilovný hodváb si zachováva všetky vlastnosti tradičného hodvábu. Nie je chemicky ošetrený, je 100% biologicky rozložiteľný a GOTS certifikovaný. Má rovnaké pH ako pokožka, a preto z nej odčerpáva podstatne menej vlhkosti ako bavlna či iné textílie. Známe sú aj jeho termoizolačné vlastnosti, vďaka ktorým v zime zahreje a v lete schladí. Je hypoalergénny, odolný voči plesniam, kvasinkám a iným alergénom. Obsahuje bielkoviny sericín a fibroín, ktoré bránia rastu roztočov a baktériám v textílii. Preto sa odporúča dermatológmi ľuďom s kožnými problémami, ekzémami. Poskytuje úľavu od alergií a astmy.

Lenka Šoltýsová, ktorá sa už viac ako 20 rokov venuje zdraviu a kráse objavila vlastnosti mierumilovného hodvábu a rozhodla sa priniesť na náš trh limitovanú kolekciu oblečenia z tejto najluxusnejšej prírodnej tkaniny. Oslovila popri tom svoju dlhoročnú priateľku Vlastinu Svátkovú, slovenskú herečku, spisovateľku a návrhárku šperkov žijúcu v Prahe, ktorá sa stala múzou tejto kolekcie. Keď sa spojí priateľstvo dvoch žien, cit pre krásu a dobro, môže vzniknúť niečo výnimočné. "V našom prípade to bola čistá fashion minikolekcia z mierumilovného hodvábu. Záležitosť, ktorá je plná krehkej krásy a nádeje, a ktorá urobí radosť a priestor pre dušu. Tým priestorom je nielen to, čím sa obklopíme, ale aj priestor, ktorý máme v sebe. Keď tomu priestoru načúvame, veľmi rýchlo sme schopní naladiť sa na energie ľudí okolo nás," hovorí o tom ako vznikla kolekcia sama jej múza Vlastina Svátková.

"Značka LESOLTI odzrkadľuje potrebu reagovať na súčasný textilný priemysel i na súčasnú svetovú ekologickú situáciu. Móda a ničenie ekológie a biodiverzity nemusia ísť ruka v ruke. Textilný priemysel môže byť zodpovedný vo vzťahu k planéte a ďalším generáciám, je len na každom z nás či zmení svoj prístup a postoj k móde a odievaniu, napr. aj výberom produktov, ktoré podporujú ochranu prírodných zdrojov a dodržujú ekologickú, sociálnu a ekonomickú udržateľnosť. Tvoríme ekologické, udržateľné a nadčasové modely s minimalistickým dizajnom, ktoré nepodliehajú módnym trendom a sú perlou kapsulového šatníka každej ženy po dlhé roky. Presne taká je aj naša limitovaná kolekcia LESOLTI x VLASTINA," uzatvára naše rozprávanie Lenka Šoltýsová, o pokožke hladiacich odevoch, ktoré si zaslúži každá žena.

Viac informácií: www.lesolti.com

    1509

    Súvisiace články