Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 23. september 2022

Módna prehliadka Max Mara pre sezónu jar/leto 2023

Slnkom zaliate pláže a nadčasový štýl. Prehliadka #MaxMaraSS23 nás privádza späť k večnému kúzlu štýlu Riviera.

Módna prehliadka Max Mara pre sezónu jar/leto 2023

Na sezónu jar/leto 2023 vzala Max Mara svoje publikum na výlet na Riviéru. Najnovšia kolekcia s názvom The Blue Horizon je inšpirovaná nadčasovým štýlom Renée Perle, „tichej múzy“ francúzskeho fotografa Jacquesa-Henriho Lartiguea a architektky Eileen Gray – a ich zdieľanej vízii o modernosti.

Štýl riviéry začal na slnečných plážach v 20. rokoch minulého storočia. 
Štýl riviéry začal na slnečných plážach v 20. rokoch minulého storočia. 

The Blue Horizon

Ďalšími kľúčovými múzami na moodboarde najnovšej kolekcie Max Mara bol David Bowie so svojimi typickými nohavicami s vysokým pásom a tiež skutočná žena z obdobia 20.rokov, ktorú charakterizujú ženské prvky ako zvýraznený pás, dlhá a ladná silueta, tajomný klobúk či zmyselne odhalené ramená. Kreatívny riaditeľ značky Ian Griffiths opäť predviedol elegantne vyjadrenú prehliadku, kde nezabudol podčiarknuť ženskosť v celej svojej kráse.

Kolekcia navrhnutá pre skutočné ženy

„V Max Mara je každý kúsok navrhnutý nielen na nosenie, ale aj na to, aby sa v ňom žilo,“ uvádza sa v poznámke k módnej prehliadke The Blue Horizon, ktorá nám pripomína, že ide o oblečenie navrhnuté pre reálne ženy, inšpirované skutočnými osobnosťami. Paleta farieb na nadchádzajúcu sezónu jar/leto 2023 je podľa značky MaxMara jednoznačná. Zemité tóny, pastelové farby a krémové odtiene, ktoré sú pre módnu značku charakteristické.

Archetypálny vzhľad

Čo je základom kolekcie Max Mara? Tielka s odhaleným chrbtom, oversized plátené námornícke nohavice, maxi slnečné klobúky so širokými okrajmi a dlhé sukne s nohavicami, ktoré objímajú boky a ich dĺžka siaha po hladinu bazénov. To všetko v prevedení dokonalej elegancie, minimalizmu a ženskosti.

Detaily z prehliadky

Na módnej prehliadke Max Mara sme mali možnosť zahliadnuť prepracované prvky, kvalitné materiály a jedinečné strihy. Styling sa niesol v znamení jednoduchosti, rovnako ako vizáž modeliek. Leské vlasy zviazané v sofistikovanom drdole v spojení s ľahkým prirodzeným make-upom perfektne dotvárali letné looky v štýle riviéry. Čierne plátené plážové šaty, maxi kabelky s koženou prackou a veľké slnečné klobúky. Tie svojimi dramatickými siluetami pútali pozornosť.

Backstage

Detaily z prehliadky či zákulisie módnej šou nám vždy poodhalí množstvo zaujímavých detailov a priblíži atmosféru kolekcie o niečo intímnejšie. Nás zaujali maxi textilné kabelky cez rameno či doplnky v podobe šatiek uviazaných okolo hlavy. Veľmi osviežujúce prvky, ktoré dodali módnej prehliadke charakter a zapamätateľnosť.

Pozrite si kľúčové momenty z módnej prehliadky Max Mara pre sezónu jar/leto 2023:

    191

    Súvisiace články