Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 7. august 2012

Spodná bielizeň inšpirovaná Škandináviou

Holandská návrhárka Marlies Dekkers, ktorá vďaka svojej inovatívnej spodnej bielizni slávi úspech po celom svete, sa pri tvorbe svojej novej kolekcie nechala inšpirovať škandinávskym duchom. Dominuje v nej zmysel pre dizajn, ale aj odvážne výrazné farby.

Spodná bielizeň inšpirovaná Škandináviou

7.8.2012

Holandská návrhárka Marlies Dekkers, ktorá vďaka svojej inovatívnej spodnej bielizni slávi úspech po celom svete, sa pri tvorbe svojej novej kolekcie nechala inšpirovať škandinávskym duchom. Dominuje v nej zmysel pre dizajn, ale aj odvážne výrazné farby. Vo svojej tohtoročnej jesennej kolekcii ponúka spolu päť línií spodnej bielizne.

 

denim_sami

Oseberg Queen – prvá línia je venovaná prastarej vikingskej kráľovnej. Marlies v nej zvečňuje ženu ako modernú bojovníčku v efektnom korzete z matných a lesklých pruhov s koženým lemovaním. Ďalej tu nájdeme dve podprsenky, štyri druhy nohavičiek a jeden podväzkový pás.

 

oseberg_queen_korzet_4750_kc_kalhotky_1650_kc


Sven – táto línia vznikla na počesť švédskemu architekovi Svenovi Markeliusovi, ktorý sa preslávil textilným dizajnom s názvom Pythagoras. Variácie na Svenove trojuholníky môžeme rozpoznať i na Marliesinej bielizni, a to v sivej a levaduľovej fialovej farbe, doplnenej striebornými detailmi. Kolekcia zahŕňa tri podprsenky a troje nohavičiek.

 

Sven_3450_kc


Eternal Sunshine – Línia venovaná škandinávskej láske ku krátkemu letnému slnku a veľmi dočasnej prírode v spaľujúcom oranžovom odtieni, ktorý sa pomocou ombre efektu mení na marhuľovú. Tejto sérii dominuje retro podprsenka a strečové šaty, ktoré sa nosia ako vrchný odev. Línia spolu zahŕňa tri podprsenky, troje nohavičiek a spomenuté šaty.

 

eternal_sunshine_3450_kc

eternal_sunshine_kalhotky_1290_kc


Denim Sami – Sami je domorodý kmeň kočujúci po škandinávskej oblasti až do Ruska. A práve ich farebné šaty inšpirovali Marlies pri tvorbe tejto línie, kde sa miešajú folklórne prvky s klasickou džínsovinou. Líniu tvoria dve vystužené podprsenky, jedna nevystužená, niekoľko typov nohavičiek, podväzkový pás a šaty v štýle kimona.
Midsummer Birch – V priebehu tmavej zimy sa ľudia v Škandinávii tešia na jar a práve je prísľub pripomína takzvaná svätojánska breza. Kolekcia obsahuje tri druhy poprseniek, tri druhy nohavičiek a obuv v teplom odtieni žltej farby.

 

oseberg_queen


zdroj: 2media.cz

 

 

    7423

    Súvisiace články