Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšším podpätkom, vysokých tenisiek alebo platformových topánok. Ktorý z týchto trendov vyskúšate? 

Platformy

Hrubá platforma ako vystrihnutá z obdobia 90.rokov sa takisto vrátila na scénu. Množstvo svetových značiek a módnych domov ju zaradilo do svojich SS21 kolekcií a ich popularita tak rapídne stúpla. Veľkou výhodou je ich pohodlie, výrazný punkový a retro nádych, ktorý sa k letu hodí a jednoduchá kombinovateľnosť.

retro topánky trendy móda inšpirácia letná letné outfit@cassdimico

 

 

Šnurovacie

Trend, ktorého pôvod siaha až do 90.rokov sme si obľúbili o 10, ale aj 20 rokov neskôr. Šnurovacie sandále sú jednoducho klasika, ktorá nikdy nevýjde z módy. Jednoducho sa kombinuje a nosí s letnými šatami a sukňami. Podčiarkuje ženskosť a zmyselnosť, do každého outfitu prinesie dávku sofistikovanosti.

vitaliia@vitaliia

 

 

Flip-flopy s vyšším podpätkom

Sledovať vývoj trendu flip-flopov je veľmi zaujímavé. Zatiaľ čo pár sezón dozadu sme nosili klasické gumené plážovky, dnes sa nosia tie elegantnejšie verzie, častokrát z luxusnejších materiálov ako koža. Avšak túto sezónu si módny svet zamiloval flip-flopy s vyšším podpätkom, ktoré majú výrazný 90’s vibe.

lissyroddyy@lissyroddyy

 

 

Basketbalové

Klasické high-top sú tiež späť. Tenisky ako vytiahnuté z basketbalových ihrísk, ktoré boli veľmi populárne na začiatku miléniá sa teraz nosia takmer s čímkoľvek, od širokých hip-hopových džínsov až po ženské šaty. Siahnite po farebných Jordan alebo neutrálnych Converse. Po trendy chunky tenisiek je to príjemná zmena.

devapollom@devapollon

 Kitten heels

Trend kitten heels siaha až do 50.rokov, odkedy sa v pravidelných intervaloch vracia na scénu. Obrovský boom zažil aj na začiatku rokov 2000 a teraz sa takisto teší obľube. Pôsobí žensky a sofistikovane, nehovirac o dokonalej výške podpätku, ktorá je nielen pohodlná, ale aj zdravá. Skombinujte kitten heels so širokými nohavicami, s džínsami alebo s rôznymi šatami, vždy budete pôsobiť mimoriadne chic.

tamaramory@tamaramory

 

 

Naked

Áno, už aj obdobie začiatku milénia je považované za retro. Predsa len už ubehlo 21 rokov, odkedy sme nosili priehľadné topánky a lá Kim K. Avšak teraz sú transparentné sandále či lodičky opäť v hre a naplno si tak môžeme vychutnať ich benefit predĺženia nôh. Skombinovať ich môžete s hocičím, od džínsov až po elegantné šaty.

pernilleteisbaek@pernilleteisbaek

Foto: Instagram

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

ROVNOVÁHA

Letné číslo sme venovali objavovaniu krásy, ktorú so sebou prináša ručná práca. Má svoje miesto aj v dnešnej dobe – masovej a digitálnej? Aká je jej pridaná hodnota?

 

 top fashion magazín leto 2021

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 04.aug 2021

Leto v kalifornskom štýle

Kalifornia je domovom mnohých módnych trendov a bezpochyby sa v nej nachádza vysoká koncentrácia štýlových žien, ktoré to s módou...


Trendy móda | 04.aug 2021

Letné outfity na každý typ výletu

Každá destinácia má svoju špecifickú atmosféru. Niektoré miesta zaváňajú históriou, iné kozmopolitným ruchom, ďalšie zase prírodnou romantikou. Prispôsobiť sa im...


Trendy móda | 03.aug 2021

Plavkové trendy sezóny: Vzory a potlače

Leto je ešte stále tu a my si plánujeme každý deň vychutnať na maximum. Stále je preto čas na doplnenie...


Módne ikony | 03.aug 2021

Kabelky, do ktorých sa oplatí investovať

Niektoré kabelky sú obrovským sezónnym hitom, iné nenápadne pretrvávajú naprieč sezónami a bez vplyvu aktuálnych trendov. Ide o ikonické kúsky...

 

Naše tipy

Minimalistická outfitová inšpirácia

Minimalistické outfity sú sofistikované, štýlové a vždy elegantné. V lete vynikajú svoju čistotou eš...

Návrat retro topánok na scénu

Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšší...

Romantické letné trendy

Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi ...