Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi jednoducho. Túto sezónu vám bude stačiť týchto 10 trendov, ktoré z vás okamžite spravia romantickú vílu.

Plisé

Plisovanie bolo donedávna typické najmä pre sukne či šaty, avšak teraz sa nosí v mnohých iných formách a napríklad aj na topoch alebo nohaviciach. Vyzerá nežne a zároveň veľmi chic, krásne splýva na postave a tým ju aj formuje.

romantické trendy romantická móda leto letná letné inšpirácia@luciazoela

 

 

Riasenie

Takýto detail dokáže okamžite pemeniť aj ten najjednoduchší kúsok. Riasenie pôsobí žensky, dizajnovo, krásne dokáže formovať postavu a čo to aj opticky zakryť. Má navyše výrazne romatický efekt, ktorý sa však jednoducho kombinuje v rámci ležérnych outfitov.

maria bernad@maria_bernad

 

 

Zvýraznený pás

Zaujímavo zvýraznený pás vďaka efektnému prestrihu alebo prešitiu má jemne historický nádych a inšpirovaný je práve módou z minulosti. Avšak v kontexte modernej módy pôsobí skutočne chic, veľmi zvodne, ale zmyselne. Krásne vynikne najmä na šatách, ale aj mnohých topoch.

cult gaia@cult_gaia

 

 

Sťahovací výstrih

Nejde síce o žiadnu novinku, ale úplne bežný detail. Dokáže však úplne pozmeniť celý nádych outfitu. Vďaka sťahovaciemu výstrihu, v ktorom si môžete ľubovoľne regulovať nielen veľkosť výstrihu, ale aj jeho pevnosť, prinesiete do outfitu veľmi romantický vzhľad.

missscampbell@missscampbell

 

 

Kvetiny

Farebné kvety, ktoré by ste mohli zahliadnuť napríklad na tapetách na stenu, sa skvelo hodia aj na šaty, topy či sukne. Maličké kvetinky v rôznych vzoroch a líniách sú romantické, ženské a samozrejme na leto ako stvorené. 

katherine ormerod@katherine_ormerod

 

 

Objemné rukávy

V tope s objemnými rukávmi sa budete cítiť ako princezná. Krásne sa dá kombinovať so sukňami, so širokými nohavicami, ale aj s dýínsami či rôznymi šortkami. Ide o veľmi univerzálny kúsok, ktorý dokáže do každého outfitu priniesť dávku romantiky.

bettinalooney@bettinalooney

 

 

Nahý chrbát

Nahý chrbát je pravdepodobne jedným z najobľúbenejších detailov počas každého leta. Okrem toho, že poskytuje poriadnu dávku pohodlia a vzdušnosti, pôsobí maximálne žensky a zvodne, avšak veľmi sofistikovaným spôsobom.

waityouneedthis@waityouneedthis

 

 

Korzety

Možno je za tým ohromný úspech Bridgertonu, no korzety sú naspäť v móde. Samozrejme v modernej podobe. Nosia sa na najrôznejšie spôsoby, od kombinácie s džínsami až po sukne alebo rôzne šortky. V každom prípade však pôsobia mimoriadne romanticky.

phoebelettice@phoebelettice

 

 

Výšivky

Vyšívané elementy by ste našli zrejme v každom kroji po svete, čo hovorí o ich obrovskej obľube. Teraz sa vracajú na scénu aj v rámci moderných kúskov, dokážu krásne zdobiť nielen blúzky a rôzne topy, ale aj šaty či sukne.

michellemdriscoll @michellemdriscoll

 

 

Stupňovitá sukňa

Tento typ sukne bol kedysi veľmi obľúbený, avšak na dlhšiu dobu sa pod nim zľahla zem. Teraz sa však stupňovitá sukňa, častokrát nazývaná aj cigánska, vracia na scénu. Nosia sa nielen jednofarebné modely, ale vzorované či kombinované. Pôsobia však vždy jemne hippie.

ali tate cutler@ali_tate_cutler

 

Foto: Instagram

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

ROVNOVÁHA

Letné číslo sme venovali objavovaniu krásy, ktorú so sebou prináša ručná práca. Má svoje miesto aj v dnešnej dobe – masovej a digitálnej? Aká je jej pridaná hodnota?

 

 top fashion magazín leto 2021

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 04.aug 2021

Leto v kalifornskom štýle

Kalifornia je domovom mnohých módnych trendov a bezpochyby sa v nej nachádza vysoká koncentrácia štýlových žien, ktoré to s módou...


Trendy móda | 04.aug 2021

Letné outfity na každý typ výletu

Každá destinácia má svoju špecifickú atmosféru. Niektoré miesta zaváňajú históriou, iné kozmopolitným ruchom, ďalšie zase prírodnou romantikou. Prispôsobiť sa im...


Trendy móda | 03.aug 2021

Plavkové trendy sezóny: Vzory a potlače

Leto je ešte stále tu a my si plánujeme každý deň vychutnať na maximum. Stále je preto čas na doplnenie...


Módne ikony | 03.aug 2021

Kabelky, do ktorých sa oplatí investovať

Niektoré kabelky sú obrovským sezónnym hitom, iné nenápadne pretrvávajú naprieč sezónami a bez vplyvu aktuálnych trendov. Ide o ikonické kúsky...

 

Naše tipy

Minimalistická outfitová inšpirácia

Minimalistické outfity sú sofistikované, štýlové a vždy elegantné. V lete vynikajú svoju čistotou eš...

Návrat retro topánok na scénu

Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšší...

Romantické letné trendy

Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi ...