Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek k nám už neprichádza z Paríža či New Yorku, ale práve zo severu Európy. Inšpirujte sa štýlovými Severankami a vytvorte zaujímavé outfity na jar.

Háčkované vesty

Opäť sa vraciame ku grandma trendom, čiže trendom po babičke. Výrazné háčkované kúsky sú štýlové Severanky skutočne obľúbili a veľmi hravo ich tak pridávajú do svojich každodenných outfitov. Stavte na háčkovanú vestu, ktorou jednoducho doplníte mnohé outfity.

škandinávska móda trendy inšpirácia outfit jar@trinekjaer_

 

 

Vzorované nohavice

Ženy zo Škandinávie milujú vzory, aj tie bláznivejšie a odvážnejšie. Teraz ich však nosia na nohaviciach, vďaka ktorým vytvárajú retro inspired outfit plné farieb, kreativity a odvahy. Túto sezónu budú tieto kúsky veľmi populárne.

fiahamelijnck@fiahamelijnck

 

 

Pletené šaty

Jedným z tých jednoduchších kúskov, ktorý môžeme vidieť asi v každom škandinávskom šatníku sú pletené šaty. Jarná verzia je oproti tej zimnej jemnejšia, ľahšia a môže byť aj farebne výraznejšia. Univerzálny kúsok na každodenné nosenie.

emilisindlev@emilisindlev

 

 

Háčkované klobúky

Ak by ste háčkovaných kúskov nemali náhodou dosť, pokojne stavte na háčkovaný klobúk. Rybárska silueta je stále trendy, no tento rok sa posúva ešte o niečo ďalej netypickým smerom. Veľa farieb, retro nádych a zaujímavý výsledok, toto všetko Škandinávky milujú.

matildadjerf

 

 

Biele džínsy

Slnečné dni a teplejšie počasie si pýtajú aj uvoľnenejší výber farieb. Vyskúšajte vymeniť svoje klasické modré džínsy sa biele, ktoré pôsobia letnejšie. Doplňte ich zaujímavými farbami, ktoré na bielej zažiaria.

annejohannsen@annejohannsen

 

 

Farebný monochróm

Keď sa povie monochromatický outfit, väčšine z nás hneď napadne kombinácia čiernej a bielej alebo nejakých neutrálnych farieb. Avšak v Škandinávii sa nebránia ani výraznejším, zaujímavejším či výraznejším farbám.

karodall@karodall

 

Foto: Instagram

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.máj 2021

Jarné must-have šaty

Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý...


FASHION DAY: Jan Černý

"Stejně jako jsme už zjistili, že chceme jíst kvalitní jídlo, a připlatíme si za něj, musíme se naučit připlatit si...


Trendy móda | 17.máj 2021

Šperkové trendy na jar

Aj ten najobyčajnejší outfit dostane úplne iný vzhľad vďaka správne zvoleným doplnkom. Pri šperkoch to platí dvojnásobne. Pridajú každému looku...


Trendy móda | 17.máj 2021

Must-have sukne na túto sezónu

Ak ste “sukňovým” typom a nohavice si na sebe neviete už ani predstaviť, určite nezmeškajte týchto 5 trendov, ktoré prinesú...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...