Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychytávkach a trendov, ktorým veria, že prinesú želaný efekt. Mladistvý look však nie je vždy výsledkom najnovších kúskov a luxusnej módy, ale skôr stylingu a nášho prístupu k móde. Pomocou týcho trikov budete aj vy pôsobiť vždy chic.

 

mladistvý štýl outfit mladzujúci outfit móda inšpirácia trendy@nitsanraiter

 

Výber našich kúskov a prístup k stylingu nás môže zradiť. Častou chybou je napríklad nosenie zničených, viditeľne poškodených kúskov, ktoré nám pridajú pár rokov navyše bez ohľadu na to, aké drahé kúsky na sebe máme. Nehovoríme teraz o zanedbateľných drobnostiach, ale o výrazných poškodeniach napríklad na topánkach či doplnkoch. Voľba takýchto kúskov môže úplne zničiť celú snahu o štýlový outfit.

Retro kúsky sú momentálne takisto veľmi trendy, avšak práve tie môžu byť niekedy veľmi zradné. Keď ich chceme priniesť do nášho outfitu, vyžadujú si moderný prístup a styling. Nové retro kúsky sú už väčšinou ladené do modernejšieho štýlu, no pokiaľ vyťahujete poklady z archívov, vždy sa nad stylingom zamyslite a snažte sa vytvoriť moderné variácie.

 

sophiesuchan @sophiesuchan

 

Je jasné, že náš štýl sa v priebehu rokov vyvíja spolu s našou osobnosťou, záujmami a lifestylom. Ak sa váš štýl vôbec nemení a stagnuje, môže to pôsobiť nudne a zastaralo. Nemusíte samozrejme okamžite skočiť po každom trende, no mali by ste vnímať, čo sa vám hodí a aké kúsky vám pristanú aj v rámci meniacej sa doby.

Zaujímavé farebné kombinácie
Skvelým trikom, ktorý okamžite prinesie omladenie do každého outfitu sú zajímavé farebné kombinácie. Nemusí ísť vyslovene o divoké mixovanie tých najvýraznejších kúskov, ktoré vlastníte, ale skôr veselé kombinácie a dostatok farieb. Napríklad pastely sa hodia každému, bez ohľadu na vek.

 

Statement kúsky

Investovať do kúskov, ktoré s vami budú starnúť s gráciou je dôležité. Nielenže sa vám neopotrebujú tak skoro, no budete ich môcť veľmi jednoducho kombinovať v rámci meniacich sa trendov. Môže ísť o doplnky, ale aj oblečenie, ktoré aj napriek svojej nadčasovosti okamžite upútajú.

 

jourdansloane@jourdansloane

 

Kreatívne vrstvenie

Len máločo dokáže pôsobiť tak chic ako kreatívne zvolené vrstvy. Poukazuje to nielen na vašu inovatívnosť a predstavivosť, ale aj na schopnsoť premýšľať v kontexte doby. Nebojte sa preto vrstviť, kombinovať netypické kúsky a z času na čas si aj uletieť na zábavných outfitoch.

 

Bezstarostné doplnky

Aj keď je váš štýl skôr klasický, minimalistický či dokonca formálny, skúste ho oživiť zábavnými doplnkami, ktoré každému outfitu dodajú besztarostný nádych. Takéto detaily pôsobia v každom outfite sviežo a hravo.

 

leoniehanne@leoniehanne

 

Miešanie štýlov

Aj keď milujete svoj štýl, skúste ho z času na čas ozvláštniť niečím novým, zaujímavým alebo kontrastným. Pokojne pridajte akcent v inom štýle, čo prinesie čerstvý závan do outfitu. Berte módu ako nástroj na vyjadrenie seba a svojej osobnosti, nie ako pravidlá, ktoré je potrebné dodržiavať. Bavte sa módou v každom veku.

 

Foto: Instagram

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.máj 2021

Jarné must-have šaty

Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý...


FASHION DAY: Jan Černý

"Stejně jako jsme už zjistili, že chceme jíst kvalitní jídlo, a připlatíme si za něj, musíme se naučit připlatit si...


Trendy móda | 17.máj 2021

Šperkové trendy na jar

Aj ten najobyčajnejší outfit dostane úplne iný vzhľad vďaka správne zvoleným doplnkom. Pri šperkoch to platí dvojnásobne. Pridajú každému looku...


Trendy móda | 17.máj 2021

Must-have sukne na túto sezónu

Ak ste “sukňovým” typom a nohavice si na sebe neviete už ani predstaviť, určite nezmeškajte týchto 5 trendov, ktoré prinesú...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...