Keď sa povie francúzsky štýl, mnohým okamžite napadnú klasické kombinácie saka džínsov, blúzok a sukní, prípadne iných kúskov, ktoré tvoria nadčasové outfity. Takýto štýl je doslova synonymom nestarnúceho šatníka, ktorý využívajú práve mnohé Francúzky, ale aj väčšina štýlových žien po svete. Ako si vyskaldať svoj kapsulový šatník, ktorý nikdy nestratí svoj štýl? Inšpirujte sa našimi tipmi.

 

nadčasový šatník móda inšpirácia klasické kúsky@deborabrosa

 

Nepodľahnite trendom

Úplne základným pravidlom, ktorým sa všetky milovníčky nadčasovej módy riadia, je ignorácia trendov. Rýchlo meniace sa trendy totiž nie sú kompatibilné s ich prístupom k móde a radšej sa tak spoľahnú na kúsky, ktoré sa nestratia ani v tomto rýchlo meniacom sa systéme.

 

Dôraz na siluety

Krásne konštrukcie jednotlivých kúskov sú pre nadčasové šatníky veľmi dôležité. Oversized siluety sú síce teraz veľmi trendy, avšak dobre padnúce kúsky pravdepodobne nikdy nevýjdu z módy. Pri výbere nových modelov si tak dajte záležať na tom, ako vám sadia a v príapde, že ide o väčšiu investíciu, voľte rokmi overenú klasiku.

 

vitaliia@vitaliia

 

Topánkové klasiky

Aj pri topánkach sa trendy pomerne rýchlo menia. Aktuálne sú mimoriadne populárne hranaté špičky, avšak je sláva nemusí trvať večne. Stávka na klasiku je v tomto prípade takisto dôležitá, silueta topánok by mala byť takisto nadčasová, rovnako ako aj ich materiál.

 

Charakteristické kombinácie

Nadčasové ženy nemajú problém s ranným obliekaním pretože ich kúsky sa medzi sebou jednoducho kombinujú. Majú svoje obľúbené rovnice pozostávajúce z kúskov, ktoré sú pre svoju nositeľku typické. Môže ísť napríklad o džínsy a sako alebo midi šaty s kardigánom a mnoho Ďalších kombinácií, ktoré sú pre konkrétnu osobu charakteristické.

 

Doplnky striedmo

Doplnky sú dôležitým elementom každého outfitu, avšak nadčasový šatník ich využíva veľmi striedmo a premyslene. Zväčša ide o univerzálne, statement modely, ktoré sú jednoducho kombinovateľné v rôznych štýloch a príležitostiach.

 

ariviere@ariviere

 

Investícia do nadčasových kúskov

Nadčasový šatník si môže dovoliť investovať do drahších, kvalitných kúskov, pretože nie je preplnený najnovšími trendami. Vďaka dômyselnému výberu sa tak oplatí investovať do kúskov, ktoré s vami prežijú dlhé roky, sú spoľahlivé a jednoducho kombinovateľné.

 

Poznanie svojo štýlu

Každá z nás by mala rozumieť svojmu štýlu a očakávaniam. Ak je toto zvládnuté, odrazí sa to v našich outfitoch. Keď sa v niečom jednoducho cítite dobre a máte pocit, že vám to pristane, aj výsledok je efektnejší. Niektoré kúsky sa vám síce môžu páčiť na kamarátke či na vešiaku, no pokiaľ sa v tom necítite dobre, ani váš outfit nebude mať ten správny šmrnc.

 

Foto: Instagram

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.máj 2021

Jarné must-have šaty

Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý...


FASHION DAY: Jan Černý

"Stejně jako jsme už zjistili, že chceme jíst kvalitní jídlo, a připlatíme si za něj, musíme se naučit připlatit si...


Trendy móda | 17.máj 2021

Šperkové trendy na jar

Aj ten najobyčajnejší outfit dostane úplne iný vzhľad vďaka správne zvoleným doplnkom. Pri šperkoch to platí dvojnásobne. Pridajú každému looku...


Trendy móda | 17.máj 2021

Must-have sukne na túto sezónu

Ak ste “sukňovým” typom a nohavice si na sebe neviete už ani predstaviť, určite nezmeškajte týchto 5 trendov, ktoré prinesú...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...