Každú sezónu sa popri trendoch nenápadne objavujú aj malé, mikrotrendy, ktoré sa postupne šíria sociálnymi sieťami aj ulicami. Môže ísť o stylingové triky alebo konkrétne kúsky, ktoré do našich outfitov prinášajú unikátny efekt a jednoducho tak dokážu ozvláštniť náš šatník.

 

Nahé ramená

Off-shoulder topy sme si obľúbili niekoľko sezón dozadu, no teraz sa vracajú na scénu vo vynovenej podobe. Zdobiť môžu chic topy, blúzky, kardigány aj šaty či dokonca saká. Takýto jednoduchý detail dokáže ozvláštniť akýkoľvek, aj ten najjednoduchší outfit počas bežného dňa.

jarné trendy styling móda inšpirácia@xeniaadonts

 

 

Prstene

Na tento retro trend sa na istú dobu zabudlo, avšakl teraz to vyzerá na jeho návrat. Prstence využité v rôznych kúskoch od topov cez šaty alebo sukne prinášajú do outfitu štýlový, retro efekt, no pritom nepôsobia staromódne. Tieto prstence môžu byť kovové alebo plastové, no oe verzie sú rovnako trendy.

lefevrediary@lefevrediary

 

 

Štrbinky

Tento trend je na scéne už dlhšiu dobu, no jeho popularita neutícha. Prekvapivé štrbinky, ktoré odhaľujú kožu na prekvapivých miestach sú veľmi populárne napríklad pozdĺž šiat, sukní alebo topov. Častokrát sa využívajú práve po bokoch, no vyskytnúť sa môžu na chrbte či na bruchu.

annelauremais@annelauremais

 

 

Niťové detaily

Kedysi sme milovali roztrhané detaily, teraz ich nahrádzajú takmer roztrhané detaily. V praxi to znamená, že kúsky tvoria také štruktúry, ktoré vyzerajú, že ich vlákna držia pokope len silou vôle, čiže doslova pôsobia ako jemne pospájané nite. Takýto detail sa využíva na rôzne spôsoby, môže tvoriť celú štruktúru kúska, čo vytvára priehľadný efekt alebo sú nite kľúčovým detailom v modeli, napríklad vo forme ramienok či uväzovania.

josefinehj@josefinehj

 

 

Kreatívne vrstvy

Kombinácie rôznych kúskov, ktorým dosiahnete asymetricky pôsobiace vrstvy je veľmi populárne. Takto vďaka klasickým modelom, ktoré v šatníku už máte, môžete dosiahnuť skutočne výnimočný efekt. Kombinovať môžete farby tón v tóne alebo sa zamerajte na mochormatické kominácie dvoch farieb.

sasha.mei@sasha.mei

 

Foto: Instagram

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.máj 2021

Jarné must-have šaty

Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý...


FASHION DAY: Jan Černý

"Stejně jako jsme už zjistili, že chceme jíst kvalitní jídlo, a připlatíme si za něj, musíme se naučit připlatit si...


Trendy móda | 17.máj 2021

Šperkové trendy na jar

Aj ten najobyčajnejší outfit dostane úplne iný vzhľad vďaka správne zvoleným doplnkom. Pri šperkoch to platí dvojnásobne. Pridajú každému looku...


Trendy móda | 17.máj 2021

Must-have sukne na túto sezónu

Ak ste “sukňovým” typom a nohavice si na sebe neviete už ani predstaviť, určite nezmeškajte týchto 5 trendov, ktoré prinesú...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...