Prehupli sme sa do nového roku, s ktorými prichádza niekoľko nových trendov, niektoré však pretrvávajú z toho minulého. Aké šaty by nám nemali chýbať v šatníku tento rok a ktoré budú pravdepodobne tie najpopulárnejšie?

 

Nahý chrbát

Netypickým kúskom, ktorý sa presadil v zimnom období sú šaty s odhaleným chrbtom. Častokrát sa nahý chrbát nosil na hrubých, svetrových modeloch, vďaka čomu vznikal zaujímavý kontrast. V novom roku v tento trend nespomaľuje, ale naopak, naberá na obrátkach.

trendy šaty móda na zimu rok 2021 svetrové šaty inšpirácia outfit@camillecharriere

 

 

Minimalistické maxi

Maxi šaty sú populárnym kúskom najmä v letných šatníkoch, kedy preferujeme výrazné potlače, plné farby s bohémsky podtónom. Avšak teraz na rad prichádza ich minimalistickejšia verzia v základných farbách ako čierna, biela či béžová. Dokonalý kúsok na vrstvenie aj nosenie osamote.

tamaramory@tamaramory

 

Svetrové

Dlhé, krátke, minimalistické aj maximalistické. Svetrové alebo pletené šaty zažívajú znovuzrodenie v modernej móde. Nosia sa na najrôznejšie spôsoby, vo všetkých farbách a dizajnoch. Najpopulárnejšie sú samozrejme nadčasové, nestarnúce neutrálne tóny, ktoré nepodľahnú trendom.

y.a.t.r.i @y.a.t.r.i

 

Sieťkové

Predstavte si tú najjemnejšiu sieťovinu v rôznych farbách a kreatívnych potlačiach. Presne tak by mali vyzerať jedny z must-have modelov, ktoré by nám v šatníkoch tohto roka nemali chýbať. Siahnuť môžete po krátkych aj dlhých modeloch, ktoré by mali by byť priliehavé ako druhá koža a jemne transparentné.

alyssainthecity@alyssainthecity

 

Vystužené plecia

Retro trendy takisto neustupujú. Dôkazom toho je narastajúca popularita šiat s vystuženými alebo zvýraznenými plecami. Tento trendy z 80.rokov v kombinácii s moderným dizajnom pôsobí osviežujúco a veľmi chic. Ak radi experimentujete, toto je pre vás must-have kúsok na tento rok.

smythsisters@smythsisters

 

Foto: Instagram

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Winter

Tento rok nás mnohému naučil. Umeniu žiť, prežiť a byť vnímavejší. Mať schopnosť zo seba vydať to najlepšie aj v zložitých podmienkach, dokázať spontánne reagovať a byť kreatívny.

 

nové vydanie magazín top fashion vianoce zimné

 

Shiseido

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 15.jan 2021

5 základných kúskov do každého šatníka

Neustále meniace sa trendy robia takmer nemožné využiť ich naplno v rámci outfitov počas celého roka. Avšak existuje množstvo základných kúskov...


Trendy móda | 14.jan 2021

H&M predstavuje kolaboráciu so Simone Ro...

Lanvin, Jimmy Choo, Erdem, Versace či Giambattista Valli. To je len zlomok mien, s ktorými značka H&M v priebehu posledných rokov spolupracovala...


Trendy móda | 11.jan 2021

Farby, ktoré tvoria luxusne pôsobiaci ša...

Čo vytvára luxusný dojem z outfitov? Nie je to cena ani značka jednotlivých kúskov, ale farebné kombinácie a materiály. Výber farieb je...


Trendy móda | 11.jan 2021

Oživte zimné outfity trendy detailmi

Ani vás už nebavia stále tie isté farby, rovnaké zimné kúsky a stále ten istý styling outfitov? Inšpirujte sa jednoduchými trikmi...


Naše tipy

Dizajnové Airbnb na samote

V roku 2020 sme sa naučili akceptovať samotu a izoláciu. Aj tie však môžu byť štýlové, upokojujúce a...

Svieže farebné kombinácie na rozjasnenie...

Zimné počasie nie je len o magickom snehu a modrej oblohe, ale častokrát práve o sive...

Neskrotná energia a dokonalá geometria š...

Kolekcia Clash de Cartier sa rozrástla o dva nové kúsky- Clash de Cartier Supple a Clash de Cartier ...