Pandémia a s ňou súvisiaca karanténa úplne zmenili spôsob, akým pristupujeme k móde, na osobnej úrovni aj a tej globálnej úrovni. Čoraz častejšie siahame po komfortných kúskoch a tepláky sa stali bežnou súčasťou našej garderóby. Na vlnu komfortného, domáceho oblečenia sa najnovšie vydal aj módny dom Dior.

 

luxusné pyžamá oblečenie na doma dior loungewear

 

Kedysi sme si v spojitosti s luxusnou módou nedokázali tepláky ani predstaviť, dnes sú jej bežnou súčasťou. Keďže väčšina populácie vymenila džínsy, nohavicové kostýmy a iné oblečenie na bežný pracovný deň za komfortné legíny, teplákové súpravy či štýlové pyžamá na prácu z domu, luxusná móda sa tomuto trendu musela jednoducho prispôsobiť. Aj preto uviedol módny dom Dior svoju úplne prvú líniu loungewearovej módy určenej na doma, na voľný čas či dokonca na spanie.

 

oblečenie na doma dior loungewear

 

Kolekcia s názvom Dior Chez Moi pozostáva z niekoľkých kúskov, ktoré vynikajú luxusným rukopisom značky, no pritom sa do veľkej miery spoliehajú na komfortnú stránku dizajnov. Nájdete v nej pyžamový set, pončo, župan, bikini či papučky. Všetko je dekorovaný bohatou potlačou Toile de Jouy, ktorá je charakteristickým vzorom značky Dior. Okrem toho Maria Grazia Chiuri oslovila rímskeho umelca Pietra Ruffa, aby pre túto kolekciu navrhol nové potlače – konšteláciu hviezd, mapu sveta a prírodný vzor. Výsledkom sú mimoriadne unikátne kúsky, ktoré nebudete chcieť nosiť len doma a pri najbližšej príležitosti ich zaručene vytiahnete von.

 

oblečenie na doma loungewear dior

 

„Dior Chez Moi kolekcia nám pripomína potrebu elegancie a komfortu v tých bezprecedentných časoch. Chcela som vytvoriť túto líniu, aby bola súčasťou nového kontextu, keď sú mnohé sociálne kontakty narušené a nahradené časom stráveným doma,“ povedala kreatívna riaditeľka Dior, Maria Grazia Chiuri.

 

loungewear dior oblečenie na doma

 

Kolekcia je v predaji vo vybraných butikoch Dior a na stránkach módneho domu, pričom ceny jednotlivých kúskov sa pohybujú od 850 eur vyššie.

 

Foto: archív značky

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 12.jún 2021

Najmódnejšie strihy dámskych džínsov v s...

Rifle sú módnou ikonou v podstate odvtedy, ako sa dostali k širokým masám a asi neexistuje žena, ktorá aspoň jedny...


Trendy móda | 11.jún 2021

Najlepšie materiály na leto

Letné šatníky prispôsobujeme výberom aktuálnych trendov a typov produktov, ale zaujímať by sme sa mali aj o materiály, z ktorých...


Trendy móda | 11.jún 2021

Šperkové trendy na leto

Toto leto bude do veľkej miery patriť retro trendom. Podobne to bude aj v prípade šperkov, ktorých dizajn je častokrát...


Trendy móda | 10.jún 2021

Kapsulový šatník na dovolenku

Zbaliť sa na dovolenku býva veľká výzva, zmestiť všetky naplánované outfity do jedného kufra si vyžaduje veľa kreativity. Tieto kúsky...

 

Naše tipy

Džínsy na jar: 6 štýlových outfitov

Ak patríte k milovníčkam džínsov, určite sa im neplánujete vyhýbať ani na jar. Avšak v tomto období ...

SOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej...

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sm...