Rok 2020 a situácia okolo pandémie výrazne zmenili prístup k móde a obliekaniu. Zatiaľ čo predtým si mnohí z nás nedokázali predstaviť vyjsť z domu v teplákoch, teraz je tento pohodlný kúsok úplne bežnou záležitosťou aj v prípade jeho najväčších odporkýň. Trend pohodlnosti však pri teplákoch nekončí, práve naopak, posúva sa ešte ďalej. Dôkazom toho je rozširujúci sa trend „chatovej“ módy.

 

jesenný styling cabincore móda outfit@rachelnosco

 

 

V lete sme si obľúbili praire šaty, čižmy, kvetinové potlače a objemné rukávy. Toto všetko vychádzalo z romantickej predstavy letných dní strávených v rustikálnom vidieckom sídle v obklopení nikdy nekončiacej sa lúky a divých kvetín. Tento trend dostal pomenovanie cottagecore. Na jeseň a v zime sa však naskytuje iná predstava ideálne strávených dní a práve od nej sa odvíja s ňou súvisiaci trend cabincore.

 

Cabincore móda

Cabin, čiže chata, sa nám mnohým určite spája s oversized flanelovými košeľami, mäkkými svetrami a inými príjemnými pleteninami, károvanou potlačou či dokonca s masívnymi čižmami v turistickom štýle. Presne tieto kúsky sú základom cabincore stylingu, ktorý sa začala nosiť aj hocikde mimo chaty. Cieľom je maximálne pohodlie v príjemných materiáloch a najvyšší level ležérnosti.

 

Foto: Instagram

 

A ako teda cabincore nosiť počas bežných dní? Mnohé známe influencerky do toho idú naplno a neboja sa vytiahnuť obľúbené tepláky, k nim doplniť oversized flanelku a masívne čižmy. Iné zase stavia na jeden cabincore kúsok a doplnia ho elegantnejšími kúskami. Károvaný kabát stačí doplniť minisukňou a masívnymi čižmami, prípadne hodiť ku džínsom komfortnú, oversized košeľu a pod to športovú mikinu. Možnosti je neúrekom, stačí zapojiť kreativitu.

 

Naše tipy:

Foto: archív značiek

 

 

 

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.máj 2021

Jarné must-have šaty

Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý...


FASHION DAY: Jan Černý

"Stejně jako jsme už zjistili, že chceme jíst kvalitní jídlo, a připlatíme si za něj, musíme se naučit připlatit si...


Trendy móda | 17.máj 2021

Šperkové trendy na jar

Aj ten najobyčajnejší outfit dostane úplne iný vzhľad vďaka správne zvoleným doplnkom. Pri šperkoch to platí dvojnásobne. Pridajú každému looku...


Trendy móda | 17.máj 2021

Must-have sukne na túto sezónu

Ak ste “sukňovým” typom a nohavice si na sebe neviete už ani predstaviť, určite nezmeškajte týchto 5 trendov, ktoré prinesú...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...