Niektoré šperky nikdy nevyjdú z módy, iné sa na scéne objavia len na chvíľu. Aké sa nosia aktuálne? Mnohé trendy sa vrátili z minulosti opäť na scénu, iné len dostali modernejší update.

Perličky

Perly dnes nie sú len slávnostnou záležitosťou, nosia sa v každodenných outfitoch. Nepravidelné, naturálne verzie pôsobia ležérne a chic.

šperkové trendy@mathildegoehler

 

 

Medailóny

Staré-dobré medailóny sa vrátili na scénu. Nosia sa v zlatej aj striebornej variante, na rôznych dĺžkach retiazok. Krásne vyniknú vo vrstvení.

littleblackboots@littleblackboots

 

 

Vrstvenie

Populárne vrstvenie sa medzi šperkami drží už dlhšiu dobu. Nosí sa aj teraz, pričom populárne sú kombinácie rôznych štýlov a dĺžok.

maggie mccormack@maggie_mccormack

 

 

Prsteňový maximalizmus

Ak máte radi prstene, pokojne si ich doprajte viacero naraz! Nosí sa totiž prsteňový maximalizmus, ktorý vám umožní kombinovať rôzne štýly a pokojne aj výraznejšie kúsky.

sasha.mei@sasha.mei

 

 

Mušličky

Mušle predstavujú dokonalú letnú atmosféru, no vyzerá to tak, že sa ich nevzdáme ani na jeseň. Nosia sa na krku, na rukách aj na členkoch.

sophiaroe@sophiaroe

 

 

Vrstvenie náramkov

Ak máte radi vrstvenie šperkov, pokojne túto metódu aplikujte aj na náramky. Skombinovať môžete jednoduché kúsky, alebo rôzne štýly pre mix&match výsledok.

ariviere@ariviere

 

 

Minimalizmus

Ako vyzerá čistý minimalizmus pri šperkoch? Ako jednoduché retiazky, ktoré sa nosili v 90.rokoch. Sú trochu hrubšie a vynikajú zaujímavou, jemnou štruktúrou.

deborabrosa

 

 

Kovové hodinky

Malé, veľké, moderné aj retro. Také hodinky sa aktuálne nosia a nechýbajú na rukách mnohých módnych ikon. Základom je, aby boli kovové, či už zlaté alebo strieborné.

matildadjerf@matildadjerf

 

 

Nápisy

Nedávno sa nosili na krku iniciálky, teraz to sú celé nápisy. Či už na retiazku zavesíte svoje vlastné meno alebo meno milovanej osoby, vytvoríte veľmi chic look.

sophiesuchan@sophiesuchan

 

 

Kruhové náušnice

Aj táto retro vychytávka si našla cestu do moderných šperkovníc. Nosia sa klasické, tenkú kruhy v rôznych veľkostiach, ale aj moderné hrubé, menšie verzie.

fashionismyfortee@fashionismyfortee

 

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 30.sep 2020

Sweater Weather: Outfitová inšpirácia

Keď nám počasie začína každým dňom pripomínať, aby sme na leto definitívne zabudli, začíname vyťahovať zo šatníka naše obľúbené svetre...


Trendy móda | 28.sep 2020

Valentino predstavuje kolaboráciu s Levi...

Najnovšia edícia Milánskeho týždňa módy predstavila kolekcie z dielní svetových módnych domov na sezónu SS21. Okrem toho nás však prekvapila kolaborácia...


Trendy móda | 25.sep 2020

Kolaborácia Ralph & Russo x Audemars Pig...

Presah módy do iných odvetví je vždy zaujímavým krokom, o čom svedčí aj množstvo kolaborácií, ktoré v dnešnom svete vzniká. Jednou z tých...


Módne ikony | 25.sep 2020

Dorota Kullová: Mať úctu k sebe samej je...

V roku 2013 sa zúčastnila na Schwarzkopf Elite Model Look, kde sa prebojovala do československého finále. Napriek tomu, že nezvíťazila...

 
 predplatné new

 
 predplatné new

 

Naše tipy

Must-have jesenné sukne

Príchod jesene je takmer vždy sentimentálny, naplnený spomienkami na leto. Aj keď nám letná sezóna b...

Legendárny diamant na striebornom plátne

Diamanty a strieborné plátno vždy tvorili dokonalý pár. Staré hollywoodske filmy plné glamouru...

Street stylová inšpirácia z MBPFW: Deň 1

Po vypuknutí pandémie sa mnohé svetové týždne módy rozhodli prejsť do virtuálneho sveta. Ide o ...