Myslíme, že už pokojne môžeme konštatovať, že sme sa dočkali leta. Celú zimu snívame o slnečných dňoch, ľahkých šatách a chladivých drinkoch, no keď už na leto naozaj dôjde, nevyhneme sa ani poriadne vysokým horúčavam. Pre niektorých z nás sú neodmysliteľnou súčasťou leta, iní ich vôbec nezvládajú. Pomôcť si však môžeme správnym výberom materiálov pre naše outfity. Tieto sú na leto najvhodnejšie.

 

letné materiály

 

Bavlna

Materiál, ktorý je často spájaný práve s letným šatníkom. Je bežne dostupný, relatívne lacný a veľmi dobre zvláda letné podmienky. Je ľahký, jemný a priedušný, čo znamená, že telo nechá dýchať aj vo vyšších teplotách. Efektívne pohlcuje vlhkosť, no pri zvýšenom potení sa na ňom zvyknú vytvárať fľaky, najmä na kritických partiách ako golier či pazuchy. Vyrábajú sa z neho najrôznejšie kúsky, bežné košele aj trendy šaty, takže každý si dokáže vybrať to svoje.

 

Náš tip:

Screenshot 2020 07 02 at 17.10.45ZARA Home

 

 

Ľan

Ľan sa teší zvýšenej popularite len niekoľko sezón. Avšak odvtedy, čo sme sa vrátili naspäť ku „prírode“ a preferujeme príjemné, naturálne materiály, sa skutočne teší veľkému záujmu. Svet znovuobjavil jeho nadčasovú tvár, ktorá nepodlieha trendom, ale aj jeho praktickú stránku, ktorú dokážeme oceniť najmä v lete. Je extrémne priedušný a ľahký, vytvára mikroklímu, v ktorej sa naše telo nepotí. Tiež perfektne absorbuje vlhkosť. Veľkou nevýhodou je, že sa relatívne rýchlo krčí, no mnohí z nás práve tento look majú radi. Ideálne kúsky z tohto materiálu sú blúzky, šaty, sukne, ale aj nohavice a šortky.

 

Náš tip:

Screenshot 2020 07 02 at 17.13.09H&M Studio

 

 

Chambray

Ak ste ešte nepočuli o tomto materiáli, minimálne ste ho mali na sebe. Nie je to žiadna novinka, ale relatívne bežná látka, ktorá sa využíva najmä v letnej móde. Je veľmi podobný džínsovine, ale má plátnovú väzbu, ktorá je ľahšia a jemnejšia. Zároveň je tento materiál pevný, preto sa využíva pri výrobe košieľ, sák či kostýmov. Spoznáte ho podľa vnútornej strany, ktorá býva zvyčajne biela.

 

Naše tipy:

Philosophy di Lorenzo SerafiniPhilosophy di Lorenzo Serafini

 

 

 

Rayon

Nejde síce o prírodný materiál, ale napriek tomu je veľmi obľúbený. Ide o látku vyrobenú z bavlny, dreva a iných naturálnych a syntetických vlákien. Vytvorený bol ako lacnejšia alternatívu hodvábu. Má veľmi tenké vlákna, vďaka čomu je veľmi vzdušný a ľahký. Nelepí sa na telo a má chladivý efekt. Napriek tomu sa mu mnohí vyhýbajp práve kvôli tomu, že nemá absorpčnú schopnosť. Najideálnejšími kúskami z tohto materiálu sú populárne „slip dress“ a „slip skirt“ či jemné blúzky.

 

Náš tip:

StaudStaud

 

Foto: archív značiek

 

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 22.sep 2020

Šperky, ktoré sú ozdobou i terapiou záro...

Milujete šperky? Páčia sa vám vône prírody, esenciálnych olejov ale aj klasických parfumov? Tieto dve vášne sa dajú unikátne prepojiť...


Trendy móda | 22.sep 2020

Unikátny doplnok, ktorý by nemal chýbať ...

Rána sú už čoraz chladnejšie, ale zase nie natoľko aby sme sa museli vzdať kratších modelov nohavíc nad členky či...


Módne ikony | 21.sep 2020

Nová éra štýlových Francúzok

Štýlové Francúzky budú navždy múzou pre celý svet a nás takisto neprestávajú fascinovať. Kedysi to boli mená ako Coco Chanel, Brigitte...


Štartujú castingy do najprestížnejšej m...

Agentúra Elite Bratislava vyhlasuje castingy, vďaka ktorým si môžeš splniť svoje sen aj ty! Už od 27. septembra do 3...

 
 predplatné new

 
 predplatné new

 

Naše tipy

Z leta na jeseň: Ako prispôsobiť starost...

To, že pomaly oficiálne končí leto neznamená, že si ešte v nasledujúcich mesiacoch nebudeme môc...

Skin Restart po lete

Po lete sme všetci nabití pozitívnou energiou, no naša pleť má iný názor. Je unavená. Doprajte jej p...

Street stylová inšpirácia z MBPFW: Deň 3

Aj napriek tomu, že módny svet aktuálne miluje neutrálne odtiene hnedej, krémovej a sivej, v&nb...