Šatka sa už dávno nenosí len na krku, ale aj vo vlasoch či dokonca namiesto topu. A jej výhodou je, že dokáže meniť svoje tváre a podoby. V jednej šatke tak nájdete minimálne 7 rôznych variant topov, ktoré sú ako stvorené do letných šatníkov.

Základný trojuholník

Základný spôsob použitia šatky namiesto topu. Stačí šatku zložiť na trojuholník a previazať. K tomu už len džínsy či sukňa a môžete vyraziť.

šatkový top letný outfit@camilacoelho

 

 

Bandeau

Ďalším veľmi nenáročným spôsobom je chic bandeau top. Šatku zložte na užší obdĺžnik a previažte na hrudníku. Také ľahké a pritom efektné! Ideálne ku širokým nohaviciam.

maria bernad@maria_bernad

 

 

Okolo krku

Top s padavým výstrihom sa takisto dá vytvoriť pomocou šatky. Jednoducho ju stačí zviazať na chrbte v dvoch bodoch, za krkom si nechajte trochu viac voľnosti a dole na chrbte utiahnite uzlík pevnejšie.

sophiesuchan@sophiesuchan

 

 

Zamotaná

Ak máte k dispozícii dlhšiu šatku, vyskúšať môžete aj takéto komplikovanejšie kreácie. Budete na to potrebovať síce viac času, no výsledok bude určite unikátny.

emmaleger

 

 

Jednoducho

Ak máte chuť na niečo viac sexi a odvážne, vyskúšajte tento styling. Šatku rovnomerne natiahnite cez chrbát prekrížte cez hrudník. Uviažte okolo krku. Skvelou voľbou pri tomto spôsobe je šatka so zaujímavou potlačou, napríklad s logom či bodkami.

nitsanraiter

 

 

70's

Vytvorte top ako zo 70.rokov, najskôr šatku omotajte okolo pásu a následne vytiahnite smerom ku krku. Previažte vzadu a nový top je na svete.

matildadjerf@matildadjerf

 

 

Zmyselne

Tento styling je podobný predchádzajúcemu, avšak po omotaní šatky okolo pásu, prekrížte šatku cez hrudník a uviažte za krkom. Maličká finta a vznikne opäť nový, unikátny look.

fashionismyfortee@fashionismyfortee

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 08.júl 2020

Odvážne letné trendy

Ak sa nebojíte skúšať rôzne trendy alebo vás už jednoducho nebaví overená klasika ako kvetinové šaty a elegantné bermudy, poradíme vám...


Fashion Week | 07.júl 2020

Kolekcia Chanel Haute Couture pre sezónu...

Všetci sme netrpezlivo čakali na predstavenie novej kolekcie Chanel Haute Couture, ktorú módny dom Chanel svetu odhalil prostredníctvom video prezentácie...


Trendy móda | 07.júl 2020

Letné outfity podľa Kalifornčaniek

Každá krajina, každé mesto má svoju špecifickú atmosféru a kultúru, od čoho sa odzrkadľuje nielen samotný životný štýl, ale aj...


Fashion Week | 07.júl 2020

Nová kolekcia Haute Couture Dior zo svet...

Módny dom Dior vo svojej kolekcii Haute Couture pre sezónu jeseň zima 2020-2021 predstavil nové modely prostredníctvom surrealistického filmu, ktorý...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...