Niektoré z nás si nedokážu predstaviť leto bez džínsových šortiek, iní sa im vyhýbajú obrovským oblúkom. Či už hľadáte alternatívu ku svojim starým-dobrým džínsovým šortkám, alebo potrebujete oživiť šatník zaujímavými kúskami na túto sezónu, poradíme vám, po akých dizajnoch siahnuť.

Teplákové

To, že sa teplákové šortky stali trendy kúskom, je pre mnohých z nás splneným snom. Až príliš sme si totiž zvykli na pohodlnú módu z karantény. Samozrejme sa nedajú nosiť úplne všade, no na pobehovanie po meste či víkendovú kávu s kamoškou sú ako stvorené.

trendy šortky móda inšpirácia@cassdimicco

 

Kostýmové

Kúsok do práce. Elegantne strihané šortky, ktoré si dajú záležať na prepracovanej siluete a dokonalých detailoch, jednoducho sa kombinujú so sakom a sú nadčasové. Ideálnou dĺžkou sú bermudy alebo šortky do polovice stehien.

chrissyford@chrissyford 

 

 

Cyklistické

Ďalšou komfortnou záležitosťou sú cyklistické šortky. Tie vôbec nemusíte využiť v bežnom stylingu, ale môžete vyskúšať aj ich vrstvenie v kombinácii so sukňami a šatami. Takto ich „prepašujete“ aj do formálnejších outfitov, napríklad do práce.

leiasfez@leiasfez

 

 

Bežecké

Pamätáte si retro nylonové šortky? Tie, v ktorých sa kedysi bežne behávalo alebo sa v nich hrával tenis? Tak presne tie sú naspäť! Sú ideálnym prvkom na vytváranie trendy športových outfitov, ale aj na experimentovanie s inými trendy záležitosťami.

jen wonders@jen_wonders 

 

 

Pletené

Pleteniny už viac nie sú záležitosťou jesene a zimy, po novom sa nosia totiž aj na jar a v lete. Samozrejme v prispôsobenej forme. Čiže napríklad aj ako šortky. Módne influencerky si napríklad obľúbili pletené sety, ktoré sa ujali v domácej karanténe a následne aj v uliciach.

weworewhat@weworewhat 

 

 

Ľanové

Ľan je veľmi vďačným materiálom, najmä čo sa týka letnej módy. Je veľmi vzdušný a jemný, čiže necháva telo dýchať. Použitý v šortkách pôsobí elegantne, jednoducho sa kombinuje a je jednoducho overenou klasikou, ktorá neprestáva baviť.

jordanrisa@jordanrisa

Foto: Instagram

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

ROVNOVÁHA

Letné číslo sme venovali objavovaniu krásy, ktorú so sebou prináša ručná práca. Má svoje miesto aj v dnešnej dobe – masovej a digitálnej? Aká je jej pridaná hodnota?

 

 top fashion magazín leto 2021

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 04.aug 2021

Leto v kalifornskom štýle

Kalifornia je domovom mnohých módnych trendov a bezpochyby sa v nej nachádza vysoká koncentrácia štýlových žien, ktoré to s módou...


Trendy móda | 04.aug 2021

Letné outfity na každý typ výletu

Každá destinácia má svoju špecifickú atmosféru. Niektoré miesta zaváňajú históriou, iné kozmopolitným ruchom, ďalšie zase prírodnou romantikou. Prispôsobiť sa im...


Trendy móda | 03.aug 2021

Plavkové trendy sezóny: Vzory a potlače

Leto je ešte stále tu a my si plánujeme každý deň vychutnať na maximum. Stále je preto čas na doplnenie...


Módne ikony | 03.aug 2021

Kabelky, do ktorých sa oplatí investovať

Niektoré kabelky sú obrovským sezónnym hitom, iné nenápadne pretrvávajú naprieč sezónami a bez vplyvu aktuálnych trendov. Ide o ikonické kúsky...

 

Naše tipy

Minimalistická outfitová inšpirácia

Minimalistické outfity sú sofistikované, štýlové a vždy elegantné. V lete vynikajú svoju čistotou eš...

Návrat retro topánok na scénu

Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšší...

Romantické letné trendy

Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi ...