Niektoré z nás si nedokážu predstaviť leto bez džínsových šortiek, iní sa im vyhýbajú obrovským oblúkom. Či už hľadáte alternatívu ku svojim starým-dobrým džínsovým šortkám, alebo potrebujete oživiť šatník zaujímavými kúskami na túto sezónu, poradíme vám, po akých dizajnoch siahnuť.

Teplákové

To, že sa teplákové šortky stali trendy kúskom, je pre mnohých z nás splneným snom. Až príliš sme si totiž zvykli na pohodlnú módu z karantény. Samozrejme sa nedajú nosiť úplne všade, no na pobehovanie po meste či víkendovú kávu s kamoškou sú ako stvorené.

trendy šortky móda inšpirácia@cassdimicco

 

Kostýmové

Kúsok do práce. Elegantne strihané šortky, ktoré si dajú záležať na prepracovanej siluete a dokonalých detailoch, jednoducho sa kombinujú so sakom a sú nadčasové. Ideálnou dĺžkou sú bermudy alebo šortky do polovice stehien.

chrissyford@chrissyford 

 

 

Cyklistické

Ďalšou komfortnou záležitosťou sú cyklistické šortky. Tie vôbec nemusíte využiť v bežnom stylingu, ale môžete vyskúšať aj ich vrstvenie v kombinácii so sukňami a šatami. Takto ich „prepašujete“ aj do formálnejších outfitov, napríklad do práce.

leiasfez@leiasfez

 

 

Bežecké

Pamätáte si retro nylonové šortky? Tie, v ktorých sa kedysi bežne behávalo alebo sa v nich hrával tenis? Tak presne tie sú naspäť! Sú ideálnym prvkom na vytváranie trendy športových outfitov, ale aj na experimentovanie s inými trendy záležitosťami.

jen wonders@jen_wonders 

 

 

Pletené

Pleteniny už viac nie sú záležitosťou jesene a zimy, po novom sa nosia totiž aj na jar a v lete. Samozrejme v prispôsobenej forme. Čiže napríklad aj ako šortky. Módne influencerky si napríklad obľúbili pletené sety, ktoré sa ujali v domácej karanténe a následne aj v uliciach.

weworewhat@weworewhat 

 

 

Ľanové

Ľan je veľmi vďačným materiálom, najmä čo sa týka letnej módy. Je veľmi vzdušný a jemný, čiže necháva telo dýchať. Použitý v šortkách pôsobí elegantne, jednoducho sa kombinuje a je jednoducho overenou klasikou, ktorá neprestáva baviť.

jordanrisa@jordanrisa

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 02.júl 2020

Najlepšie materiály do letných horúčav

Myslíme, že už pokojne môžeme konštatovať, že sme sa dočkali leta. Celú zimu snívame o slnečných dňoch, ľahkých šatách a...


Trendy móda | 01.júl 2020

Ako nosiť tenisovú sukňu?

Určite ste postrehli, že na sociálnych sieťach sa doslova pretrhlo vrece s outfitmi, ktoré využívajú klasickú tenisovú sukňu. Ide o netradičný prvok...


Trendy móda | 01.júl 2020

Must-have sandále leta

Nebolo to tak dávno, čo sme sa zamilovali do remienkových sandálov s hranatou špičkou. Teraz to však vyzerá tak, že na...


Trendy móda | 30.jún 2020

Šatka ako top na 7 spôsobov

Šatka sa už dávno nenosí len na krku, ale aj vo vlasoch či dokonca namiesto topu. A jej výhodou je, že...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Crop top na elegantný spôsob

Skrátené topy sú skvelou voľbou do letných outfitov. Ukážu kúsok kože, poskytnú voľnosť aj komfort a...

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...