Život v domácej izolácii má svoje nevýhody. Nedostatok sociálneho kontaktu, nemožnosť robiť to, na čo máte práve chuť, žiadne cestovanie a už vôbec nie sedenie v obľúbenej reštaurácii či kaviarni. Táto situácia na nás všetkých z času na čas doľahne. Avšak náladu si môžete instantne zlepšiť výberom správnych farieb. Nezáleží na tom, či sa chystáte na týždenný nákup do lokálnych potravín, alebo opäť strávite celý deň doma, váš outfit si zaslúži pozitívne farby. Prezradíme vám, ktoré to sú.

Mandarínková

Táto farba vraj bude v sezóna jar-leto najväčším hitom. Pôsobí šťavnato, sviežo a troche exoticky, no pritom vôbec nie je až príliš intenzívna, práve naopak. Krásne vynikne na akejkoľvek farbe pleti, rozjasní každý outfit a pritom ešte zvládne vyzerať elegantne. Jednoducho dokonalý boost pre dušu.

terapia farbamiStaud SS20 

 

 

Baby Blue

Pokoj, harmónia vnútorná rovnováha sa nám často spája s modrou. Jej jemnejšia verzia v podobe baby blue poskytuje ešte intenzívnejší dojem balansu, ktorý tak veľmi mnohí teraz potrebujeme. Zároveň v sebe nesie milú dávku energickosti a veselosti. Do páru ju dajte s bielou alebo s pastelovými farbami ako žltá či ružová.

Prabal GurungPrabal Gurung SS20

 

 

Off-White

Krémová, slonovinová či off-white, všetky tieto “takmer” biele odtiene sú veľmi populárne. Zo psychologického hľadiska navyše evokujú čistotu, jemnosť a pokoj. Tieto aspekty ocenia zaručene v aktuálnej situácii ocenia mnohí z nás. Dokonalý pár tvorí s hnedou a béžovou, a ak máte chuť na niečo farebnejšie, doplňte ju pastelovými tónmi ružovej, fialovej či zelenej.

Rejina PyoRejina Pyo SS20

 

 

Fuksiová

Leto a fuksiová farba sú obľúbenou letnou voľbou mnohých z nás. Pôsobí dobrodružne, dievčensky a romanticky. Túto sezónu si ju navyše obľúbili aj rôzne značky, ktoré ju zaradili do svojich letných kolekcií. Keď si na seba dáte túto farbu, zaručene vám stúpne level energie, ale aj hravosti. Skvele sa tiež kombinuje s bielou a trendy mandarínkovou.

MarniMarni SS20

 

 

Olivová

Zelená sa nám často spája s prírodou, bezpečnosťou a zdravím. A to je presne to, čo potrebujeme všetci v tejto dobe, príjemný pocit bezpečia a zdravia. Olivovo zelená je ideálnou voľbou aj kvôli tomu, že sa jednoducho ladí a hodí sa každému typu pleti či štýlu. Krásnu, prírodnú dvojicu vytvára s béžovou, modernú s oranžovou, a romantickú zase s kvetinovými vzormi.

Kate SpadeKate Spade SS20

 

 

Koralová

Podľa psychológie farieb červená evokuje energiu, intenzitu, ale aj agresivitu. Jemnejším odtieňom s náznakom do oranžova, ktorý má napríklad plná koralová farba, však načerpáte pozitivitu a energiu. Kombinujte ju s neutrálnymi farbami ako prírodná hnedá či oranžová, s ktorou tvorí veľmi moderné duo.

AltuzarraAltuzarra SS20

 

 

Šafránová

Jemnejšie odtiene farby pripomínajúcej šafran sú ideálne na toto obdobie. Okrem toho, že dokonale zapadajú to jarno-letných trendov, jednoducho sa kombinujú s ostatnými neutrálnymi farbami, pôsobia veľmi optimisticky a energicky. Kombinujte ju najmä s bielou, dosiahnete krásne čistý a luxusný look.

Sally LaPointeSally LaPointe SS20

 

Foto: Indigital

 

Najnovšie zo sekcie módaFashion Week | 07.júl 2020

Kolekcia Chanel Haute Couture pre sezónu...

Všetci sme netrpezlivo čakali na predstavenie novej kolekcie Chanel Haute Couture, ktorú módny dom Chanel svetu odhalil prostredníctvom video prezentácie...


Trendy móda | 07.júl 2020

Letné outfity podľa Kalifornčaniek

Každá krajina, každé mesto má svoju špecifickú atmosféru a kultúru, od čoho sa odzrkadľuje nielen samotný životný štýl, ale aj...


Fashion Week | 07.júl 2020

Nová kolekcia Haute Couture Dior zo svet...

Módny dom Dior vo svojej kolekcii Haute Couture pre sezónu jeseň zima 2020-2021 predstavil nové modely prostredníctvom surrealistického filmu, ktorý...


Fashion Week | 06.júl 2020

Sledujte Haute Couture Week online!

6.júla odštartoval týždeň Haute Couture módy. Tak, ako vždy, je táto edícia unikátna svojimi kreáciami, rôznorodými inšpiráciami a umeleckými víziami, ktoré...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...