Vo fabrikách Christian Dior sa vyrábajú dezinfekčné gély a v dielňach Gucci sa šijú chirurgické rúška. Aj takto sa módny svet snaží pomôcť situácii, ktorú spustil koronavírus. Známe značky, ale aj jednotlivci pomáhajú ako len vedia a veria, že ich činy budú inšpiráciou pre zvyšok sveta.

 

kering koronavirus

 

Luxusná skupina Kering, ktorá zastrešuje značky ako Balenciaga, Saint Laurent či Gucci nie je výnimkou a po vzore skupiny LVMH takisto prispieva k rýchlejšiemu boju proti víru. Zatiaľ čo LVHM premenilo minulý týždeň svoje kozmetické fabriky na výrobne dezinfekčných gélov, Kering sa snaží pomôcť v inej sfére. Chirurgické rúška a masky sú nedostatkovým tovarom zrejme vo väčšine štátov Európy a Severnej Ameriky. Skupine sa však podarilo urobiť obchod s Čínou, od ktorej odkúpila 3-milióny masiek. Tie boli následne venované zdravotníckym zariadeniam. Okrem toho venovali významnú (ne neznámu) čiastku na výskum COVID-19, ktorý prebieha v Institu Pateur.

Okrem toho, 3 samostatné značky patriace pod Kering, sa takisto rozhodli pomôcť. Dielne Balenciaga a Saint Laurent sú už dnes premenené na výrobne masiek a rúšok a rovnaký postoj zaujala aj značka Gucci, ktorá prijala oficiálnu výzvu od Regione Toscana, aby sa módne značky podujali na pomoc s výrobou. Kering tvrdí, že ich kapacity umožňujú vyrobiť viac ako milión chirurgických masiek a 55-tisíc overalov.

LVMH nezaostáva a ku svojej výrobe gélov prispeje francúzskemu zdravotníctvu aj maskami, ktoré rovnako ako Kering získali od Čínskeho predajcu. CEO skupiny LVMH Bernard Arnault tiež oznámil, že firma vyčlenila 5 miliónov eur na vlastnú produkciu masiek. Výsledkom má byť dokopy 40-miliónov masiek venovaných zdravotníctvu vo Francúzsku.

Švédsky gigant H&M urobil takisto krásne gesto v spolupráci s Európskou úniou. Časť svojho výrobného reťazca premenil na fabriky na výrobu ochranných odevov a masiek pre zdravotnícky personál. H&M bude tieto ochranné produkty distribuovať nielen vo Švédsku, ale do celej Európskej únie. Okrem toho, H&M Foundation pomohla vyzbierať cez pol milióna eur pre WHO (World Health Organization), ktoré budú využité na šírenie povedomia o koronavíre.

 

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 09.apr 2020

Outfity v karanténe

Keby sme vám pred mesiacom povedali, že o mesiac budeme všetci nosiť len tepláky a legíny, verili by ste nám?...


Celebrity | 08.apr 2020

Módna dražba na podporu boja proti koron...

Celý módny priemysel sa snaží pomáhať, ako sa len dá. Zatiaľ čo niektoré značky sa vrhli do výroby rúšok a ochranných...


Trendy móda | 08.apr 2020

Quarantine Fashion: Tepláková inšpirácia

Veľmi radi by sme sa konečne pozreli na to, aké trendy vládnu v šatníkoch známych influenceriek, modeliek či známych osobností, avšak...


Trendy móda | 07.apr 2020

Alexander Wang spúšťa archívny výpredaj ...

Každý deň sa dozvedáme o tom, ako sa módny priemysel snaží pomáhať v situácii, kedy je takmer celý svet zasiahnutý koronavírom. Niektoré...

 predplatne

 

 predplatne

 

 

Naše tipy

Ako móda pomáha v boji s koronavírom

Ak nás niečo toto obdobie poznačené pandémiou naučilo, tak minimálne to, že si musíme viac pomáhať a...

Čítanie do karantény

Ešte ubehlo len pár dní od začiatku prísnych opatrení v našich končinách, no mnohí z nás už teraz po...

LVMH bude vyrábať dezinfekciu francúzsky...

Skupina LVMH, ktorá zastrešuje značky ako Christian Dior, Givenchy či Guerlain oznámila, že od 16.ma...