Množstvo trendov, ktoré sa za posledné mesiace či dokonca sezóny objavovali na scéne bolo síce zaujímavých a unikátnych, no mnoho z nich nevyužiteľných v práci. Našťastie, toto sa mení s príchodom sofistikovanejších, old-school trendov, ktoré sú nielen štýlové, ale doslova stvorené do kancelárie, pracovné stretnutia či porady.

 

jarne kusky do prace

 

 

Nohavicové kostýmy

K tomu trendu netreba veľa hovoriť. Nohavicový kostým bol vždy súčasťou pracovnej garderóby a inak to nie je ani teraz. Jedinou novinkou je to, že túto sezónu sú omnoho zábavnejšie, rôznorodejšie a jednoducho viac štýlové.

1

 

 

Vesty

Novinka na scéne je aj vesta. Či už pletená alebo tá klasický, ktorá sa kedysi nosila spolu s oblekmi či nohavicovými kostýmami. Jej výhodou je, že s pomocou nej môžete kreatívne vrstviť, alebo naopak, sofistikovane odhaľovať kožu.

2

 

 

Prúžky

Vertikálne, tenké prúžky, ktoré vám pripomenú mafiánske filmy odohrávajúce sa v 20.rokoch minulého storočia sú takisto naspäť na scéne. Najlepšie vyniknú v nohavicovom kostýme, ale aj samostatne na sakách či nohaviciach.

3

 

 

Objemné rukávy

Romantické, jemne retro a veľmi ženské objemné rukávy sa takisto vrátili na scénu a do pracovnej garderóby úplne dokonale zapadajú. Využiť ich môžete nielen na blúzke či tope, ale aj šatách či sakách. No a hodia sa aj ku sukniam a samozrejme aj ku širokým nohaviciam.

4

 

 

Koža

Veľkou výhodou kože je, že dokáže pôsobiť drsne a rebelsky, ale aj veľmi elegantne. To je presne ten prípad kožených šiat, sukní či košieľ. Tento trend je zrodený pre osvieženie a zmodernizovanie pracovného šatníka, tak dlho neváhajte.

5

 

 

Mokasíny

Určite ste si všimli, že mokasíny využili na prehliadkových mólach mnohé módne domy od Gucci až po Pradu. Tento klasický typ obuvi sa dokonale hodí ku širokým nohaviciam, ale aj ku mini sukniam. Ak sa nebojíte experimentov, obujte si do nich ponožky.

6

 

 

Oversized goliere

Výrazné, oversized goliere so špicatými koncami sú takisto veľkým trendom. Ich výhodou je, že veľmi rýchlo a relatívne nenáročne osviežia akýkoľvek outfit. Blúzku či košeľu s takýmto golierom stačí hodiť pod sako a môžete vyraziť.

7

 

 

Bermudy

Len v máloktorom zamestnaní si môžete dovoliť nosiť mini šortky, avšak keď nás prekvapia vyššie teploty, zachránia vás bermudy. Dĺžkou siahajú po kolená, no pritom pôsobia veľmi elegantne. Ideálne sa kombinujú so sakami aj trench coatmi.

8

 

 

Široké nohavice

Obľúbený kúsok, ktorý sa ocitol na vrchole svojej popularity už minulú jeseň a neplánuje sa svojej pozície vôbec vzdať. Je to jednoducho must-have kúsok, ktorý sa dá nosiť na najrôznejšie spôsoby a veľmi jednoducho sa kombinuje.

9

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 09.apr 2020

Outfity v karanténe

Keby sme vám pred mesiacom povedali, že o mesiac budeme všetci nosiť len tepláky a legíny, verili by ste nám?...


Celebrity | 08.apr 2020

Módna dražba na podporu boja proti koron...

Celý módny priemysel sa snaží pomáhať, ako sa len dá. Zatiaľ čo niektoré značky sa vrhli do výroby rúšok a ochranných...


Trendy móda | 08.apr 2020

Quarantine Fashion: Tepláková inšpirácia

Veľmi radi by sme sa konečne pozreli na to, aké trendy vládnu v šatníkoch známych influenceriek, modeliek či známych osobností, avšak...


Trendy móda | 07.apr 2020

Alexander Wang spúšťa archívny výpredaj ...

Každý deň sa dozvedáme o tom, ako sa módny priemysel snaží pomáhať v situácii, kedy je takmer celý svet zasiahnutý koronavírom. Niektoré...

 predplatne

 

 predplatne

 

 

Naše tipy

Ako móda pomáha v boji s koronavírom

Ak nás niečo toto obdobie poznačené pandémiou naučilo, tak minimálne to, že si musíme viac pomáhať a...

Čítanie do karantény

Ešte ubehlo len pár dní od začiatku prísnych opatrení v našich končinách, no mnohí z nás už teraz po...

LVMH bude vyrábať dezinfekciu francúzsky...

Skupina LVMH, ktorá zastrešuje značky ako Christian Dior, Givenchy či Guerlain oznámila, že od 16.ma...