Okrem prehliadkových mól nás vždy zaujmú aj outfity, ktoré sa objavia v uliciach miest, kde sa odohrávajú Týždne módy. Čo mali spoločné New York City, Miláno, Paríž a Londýn? Opakovali sa v nich niektoré trendy, ktoré postupne ovládnu našu jar.

Double leather

Koža sa už nosí dlhšiu dobu. Najskôr to boli jednotlivé kúsky ako košele, nohavice či sukne, teraz sa nosia vo veľkom. Kožené kostýmy, kombinácie rôznych farieb koží v jednom outfite sú ako stvorené pre jarné šatníky.

street style trendy na jar

 

Kvetinové kabáty

Výrazné kvetinové kabáty sú skvelou alternatívou ku všetkým neutrálnym farbám, ktoré nás zaplavujú. Pokiaľ aj vás nudia tlmené farby, siahnite po farebne zaujímavom modeli, ktorý sa dá kombinovať s inými plnými farbami aj so základnými tónmi.

10

 

 

Nohavice v čižmách

Tento trend sa začal objavovať začiatkom roka a veľmi rýchlo si získal popularitu. Ide totiž o nenáročný stylingový trik, ktorým okamžite premeníte celkový dojem z celého outfitu, ale aj ozvláštnite klasické kúsky ako džínsy či široké nohavice.

9

 

 

Objemné rukávy

Romantické šaty, blúzky a topy s objemnými rukávmi prinášajú na scénu nežný závan ženskosti, ktorý však môžete veľmi jednoducho prispôsobiť svojim štýlovým chúťkam. Krásny kontrast vytvoríte v kombinácii s kožou a romantiku dotvoríte prímesou čipky.

2

 

 

Zaviazané nohavice

Aj tento stylingový trik sa začal objavovať na scéne len začiatkom tohto roku, no keďže ide o jednoduchú záležitosť, veľmi rýchlo si našiel svoje publikum. Stačí previazať široké nohavice šnurovaním od sandálov a efektný outfit je na svete.

3

 

 

Maxi kabelky

Keď sme si už mysleli, že mini kabelky úplne ovládli scénu, objavili sa oversized kabelky. Teraz však prichádza na rad nový extrém, ktorý zatieňuje aj oversized kabelky. Nosiť sa začali skutočne maxi kabelky, ktoré svojou veľkosťou pripomínajú skôr batožinu.

4

 

 

Nahé ramená

Jar dokáže byť niekedy zmätočná. Na jednej strane chceme využiť naše obľúbené pletené svetre, na druhej už chceme ukázať kúsok kože. Tento trend nám umožňuje oboje. Odhalené ramená sa totiž týkajú už aj pletenín a svetrov. Nosia sa zaujímavé vesty či off-shoulder modely.

1

 

 

Krémová

Slonovinová, off-white, krémová. Akokoľvek ju nazvete, táto farba sa stane jedným z najväčších hitov sezóny. Ideálna je na nosenie tón v tóne, kedy vyzdvihne rafinovanosť outfitu, ale aj nežnosť a ženskosť nositeľky.

11

 

 

Výrazné goliere

Zaujímavé, netradičné a najmä výrazné goliere sa stávajú jedným z najväčších must-have sezóny. Nosia sa špicaté, volánové, vyšívané, čipkované, jednoducho takmer akékoľvek, hlavne nech sú niečím zaujímavé.

5

 

 

Farebné ombré

Farebnú neutralitu sa snaží prekaziť aj farebné ombré hýriace veselými tónmi. Výhodou týchto farieb je, že sa dajú veľmi hravo kombinovať medzi sebou, ale aj so základnými a neutrálnymi farbami, takže každý si príde na svoje. Intenzita ich využitia je tiež na vás.

6

 

 

Dlhé kabáty

Extra dlhé kabáty, ktoré od zametania zeme zachránia len vyššia podpätky sa takisto objavujú na scéne čoraz častejšie. Najväčšie zastúpenie majú najmä slonovinové kúsky, ktoré hrajú na neutrálnu strunu. Sú elegantné a veľmi chic.

7 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 09.apr 2020

Outfity v karanténe

Keby sme vám pred mesiacom povedali, že o mesiac budeme všetci nosiť len tepláky a legíny, verili by ste nám?...


Celebrity | 08.apr 2020

Módna dražba na podporu boja proti koron...

Celý módny priemysel sa snaží pomáhať, ako sa len dá. Zatiaľ čo niektoré značky sa vrhli do výroby rúšok a ochranných...


Trendy móda | 08.apr 2020

Quarantine Fashion: Tepláková inšpirácia

Veľmi radi by sme sa konečne pozreli na to, aké trendy vládnu v šatníkoch známych influenceriek, modeliek či známych osobností, avšak...


Trendy móda | 07.apr 2020

Alexander Wang spúšťa archívny výpredaj ...

Každý deň sa dozvedáme o tom, ako sa módny priemysel snaží pomáhať v situácii, kedy je takmer celý svet zasiahnutý koronavírom. Niektoré...

 predplatne

 

 predplatne

 

 

Naše tipy

Ako móda pomáha v boji s koronavírom

Ak nás niečo toto obdobie poznačené pandémiou naučilo, tak minimálne to, že si musíme viac pomáhať a...

Čítanie do karantény

Ešte ubehlo len pár dní od začiatku prísnych opatrení v našich končinách, no mnohí z nás už teraz po...

LVMH bude vyrábať dezinfekciu francúzsky...

Skupina LVMH, ktorá zastrešuje značky ako Christian Dior, Givenchy či Guerlain oznámila, že od 16.ma...