Kodaň je jednoznačne miestom s najväčším módnym potenciálom. Dokáže si udržiavať svoju nezávislosť a špecifický pohľad na módu, čo priťahuje stále viac a viac ľudí. Oproti veľkým a známejším Týždňom módy poskytuje jedinečný prístup k dizajnu, ktorý si nezakladá na prchavých trendoch, ale na módnej filozofii ako celku. Predstavujeme vám 5 prvkov, ktoré nás počas tohto týždňa oslovilo najviac.

 

kodan fashion week

 

Výrazné goliere

Zaujímavé goliere boli jedným z najvýraznejších a najčastejšie opakujúcich sa prvkov. Objavili sa v rôznych štýloch a dizajnoch, niektoré si zakladali na svojej veľkosti, iné zase na farbách a štruktúrach. Vráti sa teda na scénu typický „Peter Pan“ golier?

ganniGanni cecilie bahnsenCecilie Bahnsen

 

 

 

Kocky

Medzi potlačami jednoznačne dominovali kocky, ktoré zaujali svojou veľkosťou a dominanciou. Na veľkostnej škále sa pohybovali od maličkých, ktoré vytvárali doslova optické klamy, až po tie masívnejšie.

rotateRotate stndStand

 

 

 

Prešívanie

Vo veľkom sa pracovalo s prešívanými prvkami, ktoré dotvárali veľmi zaujímavý, škandinávsky look. Okrem moderne pôsobiacich kabátov či búnd sa na móle objavili aj prešívané šaty.

Baum und PferdgartenBaum und Pferdgarten ganni2Ganni

 

 

 

Kreatívne šály a šatky

Dánski dizajnéri nám ukázali, na aké rôzne spôsoby sa dá nosiť obyčajný šál či šatka. Vďaka ich inovatívnemu spôsobu uväzovania nám tak poskytli množstvo inšpirácie, ktorá nepramení len z konkrétnych kúskov, ale aj zo stylingu.

by Malene Birgerby Malene Birger HolzweilerHolzweiler

 

 

 

Škaredé farby

V škaredej móde sa posúvame ďalej, už nestačia len „škaredé“ strihy a siluety, pridávame aj farby. Extravagantné kombinácie výrazných farieb sa spojili v minimalistických strihoch a moderných dizajnoch.

stand2Stand  Stine GoyaStine Goya 

 

Foto: Copenhagen Fashion Week

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 27.feb 2020

Okuliare inšpirované prírodou a minimali...

Značka Yohji Yamamoto je známa svojim netypicky abstraktným prístupom k dizajnu, ktorý sa vždy dokonale odzrkadlí v unikátnom výsledku. Nebojí sa tiež...


Trendy móda | 27.feb 2020

Street Style na PFW FW20

Pánske prvky, praire móda, ale aj športové kúsky dominujú parížskemu street stylu počas týždňov módy. Pozrite sa, ako módne ikony...


Trendy móda | 26.feb 2020

Keď je nakupovanie zážitkom

Takmer polovica (44%) ľudí dnes uprednostňuje nákupy online, pričom najčastejšie nakupovanou kategóriou je práve móda*. Tento spôsob nakupovania je rýchly...


Trendy móda | 25.feb 2020

Svadobné šaty v boho štýle sú inšpirovan...

Uvoľnenosť, neformálnosť a splývavosť - taký je boho, inak povedané bohémsky štýl v obliekaní. A nejde len o klasické spoločenské...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Kostýmové trendy na jar

Džínsová bunda, trench coat či lodičky, to sú typické jarné kúsky. K tomuto ročnému obdobiu vša...

Džínsy na jarný spôsob

Univerzálne, praktické, pohodlné, také sú džínsy. Milované mnohými ženami na svete a niektoré s...

5 tipov ako na ekologický šatník

Byť ekologickejší neznamená iba prestať nakupovať vo fast fashion reťazcoch každý víkend, ale aj nak...