Na niektoré trendy, ktoré vznikli počas poslednej dekády by sme najradšej zabudli a vymazali z módnej histórie. Postarali sa však o niekoľko vtipných momentov. Tieto trendy patrili podľa nás k tým najškaredším za posledných 10 rokov.

Platformové tenisky

Platformové topánky sú obľúbenou voľbou každej ženy najmä kvôli pohodlnosti, avšak tenisky na platforme skutočne nespĺňali žiaden účel. Z estetického hľadiska boli takisto úplne mimo.

title

 

Háremové nohavice

Ďalší trend prameniaci s túžbe po pohodlí a stúpajúcej popularity jógy či pilatesu. Bez ohľadu na to, ako ste si ich obliekli, vždy vyzerali zvláštne a deformovali postavu.

2

 

 

Pierka vo vlasoch

Aj doplnky si prešli tými najrôznejšími zmenami, avšak pierka vo vlasoch patrili k tým najčudnejším. Našťastie sa neuchytili na dlho.

3

 

 

Dizajnérska paródia

Paródia luxusný značiek sa objavila n scéne zhruba okolo roku 2014. Chvíľku to bolo síce vtipné, avšak po chvíľke to už začalo byť okukané.

4

 

 

Jednorožec

A zrazu bolo všetko dúhové, vlasy, líčenie, oblečenie, poháre aj bytové doplnky. Bolo toho jednoducho veľa a strácalo to na vkuse.

5

 

 

Pánske overaly

Aj módne domy ako Dior to skúsili s pánskymi overalmi. Netrvalo dlho a páni si však uvedomili, že to je trochu cez čiaru.

6

 

 

Plastové topánky

Naked shoes sú síce efektné, predlžujú nohy a pôsobia sexi, avšak keď si predstavíte, že v tých plastových čižmách strávite viac ako pár hodín...

10

 

 

Gen Z móda

Móda podľa mladej generácie Z má síce aj svoje svetlé stránky, no keď to vyzerá podobne, nie je čím sa chváliť.

7

 

 

Pravá kožušina

Pravá kožušina už nemá svoje miesto v móde. Existuje množstvo falošných produktov, ktoré sú na nerozoznanie a nikto kvôli nim netrpí.

8

 

 

Škaredá móda

Celý trend ugly fashion vrátane masívnych tenisiek, rybárskych klobúkov a trendov z 80.rokov sú zvláštne. Aj napriek tomu ich módny svet miluje.

9

Foto: getty, Pinterest

Najnovšie zo sekcie módaMódne ikony | 29.jan 2020

Street Style z Kodane

Copenhagen Fashion Week vždy prinešie množstvo unikátnej inšpirácie. Oproti známejším Týždňom módy v Paríži či Miláne si stále drží svoju...


Fashion Week | 27.jan 2020

Najlepšie kolekcie z Haute Couture Week-...

Rôznorodé motívy, ktoré sa na prehliadkových mólach počas Haute Couture Week-u objavili, priniesli množstvo unikátne perspektívy na odevný dizajn. Pozrite...


Celebrity | 27.jan 2020

Grammy Awards: Červený koberec

26.január patril hudobným cenám Grammy, ktoré sa odovzdávali v kalifornskom Los Angeles. Hudobníci svetového kalibru sa tak zišli na červenom...


FASHION DAY: Zuzana Zmateková

Tridsaťročná textilná dizajnérka vníma módny textil ako silné komunikačné médium. Prostredníctvom svojej tvorby sa Zuzana snaží, aby dizajn nebol len...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Nábytkové trendy na rok 2020

Pokiaľ sa nevyhnete rekonštrukcii či zariaďovaniu v tomto roku, poradíme vám, ktoré trendy by s...

Pravidlá nosenia SPF počas celého roka

Veríme, že ste si už postupne zvykli na fakt, že SPF nie je len dovolenkovou záležitosťou a opa...

Rolák v hlavnej úlohe

Roláky sú vďačným kúskom každého zimného šatníka. Buďte však s nimi kreatívni a vytvorte zaujím...