Už teraz vieme predpovedať, aké trendy zasiahnu módny priemysel v budúcom roku. Na jednej strane nám to naznačili módne domy, ktoré svoje kolekcie na sezónu SS20 odprezentovali už túto jeseň, no na tej druhej budú ovplyvnené globálnymi témami a udalosťami.

 

Space Age

Odvtedy, čo sme dostali prvého človeka na Mesiac sme sa až tak ďaleko neposunuli, ako by to niekto mohol čakať. Avšak teraz, keď okolo Zeme obieha Tesla a SpaceX testuje raketu na viacero využití, atmosférou sa nesú nádeje, že niečo veľké čochvíľa príde. Asi aj preto nám módne domy naznačili, že aj móda sa začne prispôsobovať vesmíru. Čakajú nás preto holografické motívy, overaly pripomínajúce astronomické uniformy a nadpozemský styling.

space ageChanel SS20

 

Tokio Mania

Letné Olympijské hry sa v roku 2020 uskutočnia v Tokiu. Očakáva sa, že do krajiny vychádzajúceho slnka sa vydá 600-tisíc ľudí, ktorí budú vystavení úplne novým kultúrnym a spoločenským vplyvom. Street style v Tokiu vedie harajuku a množstvo ďalších štýlov, nehovoriac o lokálnych značkách ako Sacai či Undercover. Naša móda zaručene neostane nezmenená.

tokio

 

 

XXL tašky

Doslova satiricky malinké kabelky (alebo skôr prívesky?) sa nosili v roku 2020. Tento trend je samozrejme neudržateľný a nevyužiteľný, preto už s napätím čakáme na návrat oversized tašiek, kam dokážeme zmestiť celý náš život. Cítime v kostiach, že to bude rok 2020.

bottega venettaBottega Venetta SS20

 

 

Politika

Politika sa čoraz častejšie odráža v móde. Situácia je čoraz turbulentnejšia po celom svete a svoj názor na rôzne problematiky vyjadrujú aj módne a dizajnéri. Brexit, americké voľby či škótske referendum o vystúpení zo Spojeného kráľovstva budú dominovať témam svetových módnych domov a na lokálnej úrovni takisto môžeme očakávať časté vyjadrovanie postoja.

politics

 

 

Next Big Thing

Vďaka sociálnym sieťam vznikajú nové a nové značky takmer každý deň. Influencerky, ktoré si získali miliónové publikum zakladajú vlastné značky, ktoré nadobúdajú nevídaný úspech. Tie, ktoré dosiahnu poriadne obrovský úspech budú podľa nás ALYX (nárast vo vyhľadávaniach +36%), Marine Serre (+32%), Cecilie Bahnsen (+38%), GCDS (+23%) a Rotate Birger Christensen (+27%).

bigZakladateľky značky Rotate Birger Christensen - Jeanette Madsen & Thora Valdimarsdottir v modeloch so svojej tvorby

Foto: Getty, Indigital

Najnovšie zo sekcie módaFashion Week | 07.júl 2020

Kolekcia Chanel Haute Couture pre sezónu...

Všetci sme netrpezlivo čakali na predstavenie novej kolekcie Chanel Haute Couture, ktorú módny dom Chanel svetu odhalil prostredníctvom video prezentácie...


Trendy móda | 07.júl 2020

Letné outfity podľa Kalifornčaniek

Každá krajina, každé mesto má svoju špecifickú atmosféru a kultúru, od čoho sa odzrkadľuje nielen samotný životný štýl, ale aj...


Fashion Week | 07.júl 2020

Nová kolekcia Haute Couture Dior zo svet...

Módny dom Dior vo svojej kolekcii Haute Couture pre sezónu jeseň zima 2020-2021 predstavil nové modely prostredníctvom surrealistického filmu, ktorý...


Fashion Week | 06.júl 2020

Sledujte Haute Couture Week online!

6.júla odštartoval týždeň Haute Couture módy. Tak, ako vždy, je táto edícia unikátna svojimi kreáciami, rôznorodými inšpiráciami a umeleckými víziami, ktoré...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...