Značka Dior predstavila svoju pánsku kolekciu pre sezónu Pre-Fall 2020 4.decembra v rámci Miami Design Week. Okrem prekvapujúcej kolaborácie so Shawnom Stussy ju tvorila aj kolaborácia so značkou Jordan.

 

diorxairjordan

 

 

Značka Jordan patrí pod skupinu Nike a je známou najmú vďaka svojej basketbalovej obuvi pre profesionálnych hráčov. Okrem nich ich však bežne nosia aj street sylové hviezdy a najrôznejšie celebrity. Najpopulárnejší model Air Jordan sa stal predmetom tejto kolaborácie. Ide o úplne prvú kolaboráciu exkluzívneho módneho domu Dior so športovou značkou.

 

1

3

 

„Milujem mixovanie rôznych svetov, rôznych nápadov- Jordan a Dior sú ikonické a obe excelujú na svojich trhoch. Tým, že sme ich prepojili sme vytvorili niečo úplne nové a vzrušujúce,“ povedal kreatívny riaditeľ Dior Homme, Kim Jones. Tenisky Jordan boli pôvodne navrhnuté pre basketbalovú hviezdu Michael Jordan v roku 1984, pre verejnosť boli uvedené na trh v roku 1985. Tento rok sme sa dočkali exkluzívnej variácie, ktorá oslavuje klasickú siluetu a dopĺňa ju luxusnými detailmi. Dizajn prepája americké a francúzske kultúrne prvky, vďaka čomu vznikol unikátny dizajn. Na teniskách tak môžete vidieť typické logo- siluetu basketbalistu, logo značky Nike s potlačou Dior a nápis AIR DIOR. Nápis DIOR je aj na podrážke a vo vnútri topánky nájdete vyšitý nápis Miami.

 

4 5

6

 

Táto limitovaná edícia tenisiek Dior x Nike Air Jordan sa dostane do predaja v apríli 2020 a bude dostupná vo vybraných butikoch Dior po celom svete.

Foto: archív značky

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

TOP FASHION Spring

Vykračujeme do éry, ktorá ponúka ešte viac možností začať odznova, ako sme si dokázali predstaviť. V jarnom vydaní sme sa preto zamerali na to, čo s abstraktnou budúcnosťou súvisí – nové koncepty prehliadok, ktoré prelomili tradície, cesty, ako upraviť svoje zabehnuté spôsoby myslenia, aj unikátne vízie v tvorbe. Začína byť jasné, že svet už nebude taký, aký sme ho poznali. Kolektívne sme vstúpili do ďalšej kapitoly, ktorá dýcha očakávaniami, snami a túžbou robiť veci inak.

 

TF spring 2

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.máj 2021

Jarné must-have šaty

Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý...


FASHION DAY: Jan Černý

"Stejně jako jsme už zjistili, že chceme jíst kvalitní jídlo, a připlatíme si za něj, musíme se naučit připlatit si...


Trendy móda | 17.máj 2021

Šperkové trendy na jar

Aj ten najobyčajnejší outfit dostane úplne iný vzhľad vďaka správne zvoleným doplnkom. Pri šperkoch to platí dvojnásobne. Pridajú každému looku...


Trendy móda | 17.máj 2021

Must-have sukne na túto sezónu

Ak ste “sukňovým” typom a nohavice si na sebe neviete už ani predstaviť, určite nezmeškajte týchto 5 trendov, ktoré prinesú...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...