Letné kúsky ste už určite vymenili za tie jesenné, no teraz to už vyzerá tak, že pomaly budeme vyťahovať zo skrine aj čiapky, šály a rukavice. Aké čiapkové trendy nás zasiahli túto sezónu?

Rybárske

Tento typ klobúkov vládol jari a letu, no vyzerá to tak, že nikam nejde ani v zime. Objavil sa vo veľkom na prehliadke Dior, ale aj Emilio Pucci a iných. Je ideálnou voľbou pre všetky street-wearom inšpirované outfity, o pokiaľ máte chuť na experimentovanie, je to kúsok aj pre vás.

diorDior AW19

 

Náš tip:

zara2Zara

 

 

 

Klasické

Aj klasická, pletená čiapka sa môže stať štýlovým doplnkom. Dizajnéri nám na prehliadkových mólach predviedli, že aj tento kúsok sa môže stať vašim spojencom v prípade, že má tie správne detaily. Niekedy to môže byť zaujímavá aplikácia, inokedy elegantný motív. Dôležité je, že vás okrem toho uchránia aj pred chladom.

versceVersace AW19

 

Náš tip:

gucciGucci

 

 

 

Baretky

S baretkami to je ako na hojdačke, jeden rok sa ich nevieme nabažiť a ten druhý padnú do zabudnutia. Túto sezónu sú však naspäť a nosia sa v maximálne ženskom štýle. Niekedy zdobené čipkou, inokedy flitrami či kamienkami. Pokojne však môžete staviť aj na minimalistické dizajny.

saint laurentSaint Laurent AW19

 

Náš tip:

zaraZara

 

 

 

Chlpaté

Keď sa môžu nosiť teddy kabáty a chlpaté kabelky, prečo nie chlpaté čiapky? Okrem toho, že sú aktuálne veľmi trendy sú aj extrémne hrejivé, čiže vás zachránia aj v zimnej fujavici. Nezabudnite ich doplniť ženskými šatami ako na prehliadke Fendi.

fendiFendi AW19

 

Náš tip:

Screenshot 2019 11 10 at 20.12.18Topshop

 

 

 

So závojom

V éterickom trende pokračujeme na jeseň a v zime čiapkou so závojom. Tie boli prítomné na najrôznejších dizajnoch od klasických pletených na prehliadke Michael Kors, cez rybárske klobúky so sieťkou na prehliadke Dior, až po sofistikované klobúky na prehliadke Erdem, ktorým nechýbali závoje jemne zahaľujúce tvár.

erdemErdem AW19

 

Náš tip:

maison michelMaison Michel

 

Foto: Indigital

Vyberáme z najnovšieho TOP FASHION

ROVNOVÁHA

Letné číslo sme venovali objavovaniu krásy, ktorú so sebou prináša ručná práca. Má svoje miesto aj v dnešnej dobe – masovej a digitálnej? Aká je jej pridaná hodnota?

 

 top fashion magazín leto 2021

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 04.aug 2021

Leto v kalifornskom štýle

Kalifornia je domovom mnohých módnych trendov a bezpochyby sa v nej nachádza vysoká koncentrácia štýlových žien, ktoré to s módou...


Trendy móda | 04.aug 2021

Letné outfity na každý typ výletu

Každá destinácia má svoju špecifickú atmosféru. Niektoré miesta zaváňajú históriou, iné kozmopolitným ruchom, ďalšie zase prírodnou romantikou. Prispôsobiť sa im...


Trendy móda | 03.aug 2021

Plavkové trendy sezóny: Vzory a potlače

Leto je ešte stále tu a my si plánujeme každý deň vychutnať na maximum. Stále je preto čas na doplnenie...


Módne ikony | 03.aug 2021

Kabelky, do ktorých sa oplatí investovať

Niektoré kabelky sú obrovským sezónnym hitom, iné nenápadne pretrvávajú naprieč sezónami a bez vplyvu aktuálnych trendov. Ide o ikonické kúsky...

 

Naše tipy

Minimalistická outfitová inšpirácia

Minimalistické outfity sú sofistikované, štýlové a vždy elegantné. V lete vynikajú svoju čistotou eš...

Návrat retro topánok na scénu

Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšší...

Romantické letné trendy

Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi ...