Sezóna hudobných a lestných festivalov sa pomaličky rozbieha aj v Európe a pokiaľ sa aspoň na jeden chystáte aj vy, poradíme vám, ako vytvoriť festivalový outfit. Potrebovať na to budete iba pár kúskov, ktoré sa medzi sebou jednoducho kombinujú.

Batika

Ak ste sa doteraz neodvážili na seba dať batikovaný kúsok, festival je vhodná príležitosť. Nielenže si to svojou atmosférou doslova pýta, vyzýva aj na experimentovanie so šatníkom. Vystúpte zo svojej komfortnej zóny!

title

Náš tip:

topshop

Topshop

 

 

Háčkované

Na háčkovaných kúskoch je super to, že sa dajú rôznorodo vrstviť. Môžete ich použiť ako vrchnú vrstvu, ktorú prehodíte cez plavky, ale hodia sa aj ku džínsovine alebo vzorovaným modelom.

2

Náš tip:

zara

Zara

 

Neónky

Aby ste sa nestratili v dave, zvoľte neónové kúsky. Vyberať si môžete samozrejme z tých najrôznejších farieb a kombinovať ich môžete so športovými modelmi alebo neutrálnymi tónmi.

3

Náš tip:

topshop2

Topshop

 

 

Zvieracie potlače

Nezáleží na tom, či si zvolíte leoparda, hada či dokonca zebru, zvieraciu potlač však nejakých spôsobom musíte priniesť na festival. Môže to byť v podobe jediného detailu alebo all-in outfitu.

 

Náš tip:

Screenshot 2019 06 29 at 10.37.35

Mango

 

 

Sporty

Ak je športová móda to, čo uprednostňujete najmä kvôli pohodliu, pokojne do toho choďte. Nezabudnite na logá, voľné siluety a slogany a pokojne sa oblečte do štýlových teplákov a crop topu.

5

Náš tip:

adidas originals

Adidas Original

 

 

Kovbojské čižmy

Vymeňte svoju klasickú festivalovú obuv za niečo kreatívnejšie. Kovbojské čižmy sú o niečo komfortnejšou voľbou ako flip-flopy, nehrozí vám v nich vyvrtnutý členok a pri správnom výbere farby znesú aj blato.

6

Náš tip:

zara2

Zara

 

 

Cyklistické šortky / bermudy

Tento rok letia dlhšie šortky a preto sú bermudy alebo elastické bike shorts dokonalou voľbou. Nepôsobia silene, no pritom sa z nich dá vytvoriť naozaj zaujímavý outfit na rôzne spôsoby.

8

Náš tip:

ninety percent

Ninety Percent

 

 

Maxi šaty

Festivalová klasika, ktorá vás zachráni v prípade, že sa vám nechce zaoberať vymýšľaním outfitov. Stačí ich na seba hodiť, doplniť klobúkom a outfit máte vyriešený.

9

Náš tip:

Screenshot 2019 06 29 at 10.40.02

Mango

Foto: Getty, Instagram

Najnovšie zo sekcie módaFashion Week | 27.jan 2020

Najlepšie kolekcie z Haute Couture Week-...

Rôznorodé motívy, ktoré sa na prehliadkových mólach počas Haute Couture Week-u objavili, priniesli množstvo unikátne perspektívy na odevný dizajn. Pozrite...


Celebrity | 27.jan 2020

Grammy Awards: Červený koberec

26.január patril hudobným cenám Grammy, ktoré sa odovzdávali v kalifornskom Los Angeles. Hudobníci svetového kalibru sa tak zišli na červenom...


FASHION DAY: Zuzana Zmateková

Tridsaťročná textilná dizajnérka vníma módny textil ako silné komunikačné médium. Prostredníctvom svojej tvorby sa Zuzana snaží, aby dizajn nebol len...


Fashion Week | 26.jan 2020

Najlepšie kolekcie z Haute Couture Week-...

Vysoká móda posúva hranice vnímania módneho dizajnu ďalej. Je odvážna, progresívna a odráža tie najodvážnejšie estetické sny. Ako si svoje kolekcie...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...