Moncler Genius je jeden z najzaujímavejších a najunikátnejších kolaboračných projektov súčasnej módy. Najnovšia kolekcia z tohto projektu bola predstavená v rámci milánskeho Týždňa módy, pričom medzi nových dizajnérov, ktorí sa zapojili patrí Richard Quinn, Matthew Williamson či Poldo Dog Couture. Témou bola aprés-ski móda a niesla názov „One House, Different Voices.“

0 MONCLER RICHARD QUINN

Na jednej strane kvetinové, elegantné motívy, a na druhej športová estetika. Moncler a Richard Quinn dokonale prepojili svoje filozofie, z čoho vznikla vizuálne atraktívna kolaborácia.

genius

 

 

 

1 MONCELR PIERPAOLO PICCIOLI

Kreatívny riaditeľ značky Valentino na tejto kolekcii spolupracoval s modelkou Lyiou Kebede, ktorá založila etickú značku lemlem. Kolekcia sa zahráva s objemami, ale aj kombináciami farieb a motívov.

Screenshot 2019 02 21 at 14.50.56

 

2 MONCLER 1952

Koža, nylon, kožušiny aj rôznorodé úplety. V tejto kolekcii bolo demonštrované, ako sa správne kombinujú materiály a štruktúry. Farebná paleta bola sústredená okolo hlbokých tónov zelenej, bordovej a teplej pieskovej.

Screenshot 2019 02 21 at 14.51.06 

 

 

3 MONCLER GRENOBLE

Značka Grenoble dotvorila modernú podobu lyžiarskej módy štýlom z roku 1969. Inšpiráciou boli tiež klasické festivaly v súčasnom svete. Preto je kolekcia plná farieb, efektov aj technológie. Modely v sebe majú zabudovanú GPS.

Screenshot 2019 02 21 at 14.51.25

 

 

4 MONCLER SIMONE ROCHA

Dizajnérkinou inšpiráciou bola tentokrát príroda. Zasnežený les a dievčatá hľadajúce úkryt pre snežnou búrkou. Mnohé modely majú pôsobiť ako stany, útočisko pred nepriazňou, pričom ich detaily sú veľmi nevinné.

Screenshot 2019 02 21 at 14.51.32

 

 

5 MONCLER CRAIG GREEN

Craig Green si pri tejto kolaborácii vždy vyberie jednu kľúčovú charakteristiku značky Moncler, okolo ktorej sústredí svoju tvorbu. Tentokrát ňou bola ľahkosť. Všetky modely sú navrhnuté tak, aby sa dali kompaktne poskladať a tomu boli prispôsobené všetky parametre tvorby.

Screenshot 2019 02 21 at 14.51.42

 

 

6 MONCLER 1017 ALYX 9SM

Kolaborácia Alyx a Moncler je založená na kľúčových detailoch oboch značiek. Bezšvové pleteniny, recyklovaný materiál econyl, ale aj gumené čižmy a netradičné prepájanie kontrastných materiálov tak zabezpečilo unikátnu kolekciu.

Screenshot 2019 02 21 at 14.51.50

 

 

7 MONCLER FRAGMENT

Vintage estetika, armádna móda sú najobľúbenejšími prvkami tvorby dizajnéra Fujiwaru. Do toho primiešal americkú univerzitnú módu a typické páperové bundy, ktoré zase reprezentovali Moncler.

Screenshot 2019 02 21 at 14.52.00

 

 

8 MONCLER PALM ANGELS

Retro móda v tejto kolaborácia zažiarila naplno. Farebne kovové odlesky sa tu miešali s farebnými potlačami a motívmi, do toho sa pridali oversized siluety a dôvtipné kombinácie vrstiev.

Screenshot 2019 02 21 at 14.50.38 

 

 

MONCLER & POLDO DOG COUTURE

Couture pre psy? Pre Moncler neexistujú žiadne hranice. Práve aj vďaka tomu vznikla táto kolaborácia, ktorá ponúka módu pre našich psíkov.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaCeny Czech Grand Design našli svojich ví...

Najlepší českí dizajnéri boli ocenení prestížnymi cenami Czech Grand Design, ktoré boli vyhlásené 20.marca. Celkovou víťazkou a držiteľkou ceny Grand designér...


Módne ikony | 22.mar 2019

Victoria Beckham uvádza kolekciu šiat in...

Odvtedy, čo Victoria Beckham hviezdila v hudobnej skupine Spice Girls prešlo veľmi veľa času. Stihla založiť úspešnú značku RTW módy...


Trendy móda | 22.mar 2019

Udržateľný šatník: Ktorým materiálom by ...

Nakupovať menej, recyklovať či nakupovať vo vintage obchodoch, to sú jedny z prvých krokov, ktoré podnikneme na ceste za udržateľnosťou. Ak...


Trendy móda | 21.mar 2019

Irina Shayk vytvorila kabelku pre Tod’s

Modelka Irina Shayk sa spojila so značkou Tod’s, pre ktorú pretvorila známy model kabelky Iconic D podľa svojej predstavy. Do...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najlepšie kolekcie z PFW I.

Paríž musí milovať každý nadšenec módy. Toľko módnych domov, dizajnérov, coutouriérov nenájdete asi ...

Ulla Johnson navrhla kolekciu s Bobbi Br...

Meno Ulla Johnson je synonymom moderného urban boho štýlu. Jej éterické kvetinové potlače a splývavé...

V zákulisí PFW

V zákulisí módnych prehliadok sa nám naplno prejaví atmosféra jednotlivých kolekcií. Zatiaľ čo ...