Moncler Genius je jeden z najzaujímavejších a najunikátnejších kolaboračných projektov súčasnej módy. Najnovšia kolekcia z tohto projektu bola predstavená v rámci milánskeho Týždňa módy, pričom medzi nových dizajnérov, ktorí sa zapojili patrí Richard Quinn, Matthew Williamson či Poldo Dog Couture. Témou bola aprés-ski móda a niesla názov „One House, Different Voices.“

0 MONCLER RICHARD QUINN

Na jednej strane kvetinové, elegantné motívy, a na druhej športová estetika. Moncler a Richard Quinn dokonale prepojili svoje filozofie, z čoho vznikla vizuálne atraktívna kolaborácia.

genius

 

 

 

1 MONCELR PIERPAOLO PICCIOLI

Kreatívny riaditeľ značky Valentino na tejto kolekcii spolupracoval s modelkou Lyiou Kebede, ktorá založila etickú značku lemlem. Kolekcia sa zahráva s objemami, ale aj kombináciami farieb a motívov.

Screenshot 2019 02 21 at 14.50.56

 

2 MONCLER 1952

Koža, nylon, kožušiny aj rôznorodé úplety. V tejto kolekcii bolo demonštrované, ako sa správne kombinujú materiály a štruktúry. Farebná paleta bola sústredená okolo hlbokých tónov zelenej, bordovej a teplej pieskovej.

Screenshot 2019 02 21 at 14.51.06 

 

 

3 MONCLER GRENOBLE

Značka Grenoble dotvorila modernú podobu lyžiarskej módy štýlom z roku 1969. Inšpiráciou boli tiež klasické festivaly v súčasnom svete. Preto je kolekcia plná farieb, efektov aj technológie. Modely v sebe majú zabudovanú GPS.

Screenshot 2019 02 21 at 14.51.25

 

 

4 MONCLER SIMONE ROCHA

Dizajnérkinou inšpiráciou bola tentokrát príroda. Zasnežený les a dievčatá hľadajúce úkryt pre snežnou búrkou. Mnohé modely majú pôsobiť ako stany, útočisko pred nepriazňou, pričom ich detaily sú veľmi nevinné.

Screenshot 2019 02 21 at 14.51.32

 

 

5 MONCLER CRAIG GREEN

Craig Green si pri tejto kolaborácii vždy vyberie jednu kľúčovú charakteristiku značky Moncler, okolo ktorej sústredí svoju tvorbu. Tentokrát ňou bola ľahkosť. Všetky modely sú navrhnuté tak, aby sa dali kompaktne poskladať a tomu boli prispôsobené všetky parametre tvorby.

Screenshot 2019 02 21 at 14.51.42

 

 

6 MONCLER 1017 ALYX 9SM

Kolaborácia Alyx a Moncler je založená na kľúčových detailoch oboch značiek. Bezšvové pleteniny, recyklovaný materiál econyl, ale aj gumené čižmy a netradičné prepájanie kontrastných materiálov tak zabezpečilo unikátnu kolekciu.

Screenshot 2019 02 21 at 14.51.50

 

 

7 MONCLER FRAGMENT

Vintage estetika, armádna móda sú najobľúbenejšími prvkami tvorby dizajnéra Fujiwaru. Do toho primiešal americkú univerzitnú módu a typické páperové bundy, ktoré zase reprezentovali Moncler.

Screenshot 2019 02 21 at 14.52.00

 

 

8 MONCLER PALM ANGELS

Retro móda v tejto kolaborácia zažiarila naplno. Farebne kovové odlesky sa tu miešali s farebnými potlačami a motívmi, do toho sa pridali oversized siluety a dôvtipné kombinácie vrstiev.

Screenshot 2019 02 21 at 14.50.38 

 

 

MONCLER & POLDO DOG COUTURE

Couture pre psy? Pre Moncler neexistujú žiadne hranice. Práve aj vďaka tomu vznikla táto kolaborácia, ktorá ponúka módu pre našich psíkov.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 25.máj 2019

Amazon spúšťa nový formát nakupovania mó...

Spoločnosť Amazon si spájame najmä s elektronikou či doplnkami do domácnosti, no len málokomu by napadlo navštíviť túto stránku pri...


Celebrity | 24.máj 2019

Prvá kolekcia Fenty je tu!

Len pred niekoľkými dňami oznámila skupina LVMH vznik novej značky, ktorú po kreatívnej stránke povedie Rihanna a dnes už máme...


Trendy móda | 24.máj 2019

Najštýlovejšie detské značky

Módny priemysel sa vyvíja po mnohých stránkach. Nie je to len prichádzajúcich a odchádzajúcich trendoch, ale aj o spôsobe, akým ku móde...


Celebrity | 24.máj 2019

Červený koberec na amfAR Gala

Súčasťou Filmového festivalu v Cannes je každý rok aj amfAR Gala. Galavečer sa uskutočňuje na podporu liečby a prevencie AIDS a HIV, zakaždým...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

10 tipov ako nosiť crop top

Ak ste si doteraz mysleli, že crop topy sú určené výhradne tínedžerkám, presvedčíme vás o opaku. Naš...

Exkluzívna kolekcia ku výstave Camp: Not...

Ako prvá sa na scéne objavila kniha, nasledovala ostro sledovaná akcia MET Gala a teraz je na rade e...

Výstava Camp: Notes On Fashion

MET Gala každoročne odštartuje hlavnú výstavu roka v newyorskom múzeu The Metropolitan Museum of Art...