Sieť predajní H&M už viac nebude používať plastové tašky na Slovensku. Od 28.januára sa ich zbavila úplne a rozhodla sa ich úplne zbaviť. Cieľom nie je len redukovať používanie plastových tašiek, ale aj motivácia zákazníkov, aby si nosili vlastné nákupné tašky na viacero použití.

 

hm

 

 

Nové papierové tašky práve preto nebudú zadarmo. H&M chce takto zákazníkov naučiť, aby sa správali udržateľnejšie a ekologickejšie. Výťažok z predaja papierových tašiek však bude venovaná organizácii WWF Slovensko, ktorá sa venuje ochrane prírody, najmä lesa, vôd a šeliem.

„Plastový odpad sa nachádza už vo všetkých moriach a oceánoch na svete, dokonca na najhlbšom mieste - v Mariánskej priekope. Vítame preto krok H&M v snahe znižovať množstvo tohto odpadu. Ešte viac však oceňujeme, že vychováva svojich zákazníkov a vyzýva ich v prvom rade priniesť si na nákup vlastnú tašku," hovorí Miroslava Plassmann, riaditeľka WWF Slovensko.

Skupina H&M počas posledných rokov výrazne pokročila smerom k svojej vízii, ktorá vedie zmenu k cirkulárnemu a obnoviteľnému módnemu priemyslu. Jedným z mnohých odvážnych cieľov H&M je do roku 2030 využívať iba recyklované alebo inak udržateľne získavané materiály.

Udržateľné iniciatívy H&M podporujú aj rôzne známe tváre či influencerky ako Barbara Jagušák, Soňa Müller a Emma Tekelyová, Mirka Luberdová, Natalia Körner, Ivana Petrušová či Iveta Kopernická.


 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.feb 2019

Ako sa nosí farba roku 2019?

Už minulý rok oznámila značka Pantone, že farbou pre rok 2019 sa stáva Living Coral. Jej pozitivita, jemnosť aj rôznorodosť...


Trendy móda | 18.feb 2019

PUMA uvádza kolaboráciu s In-N-Out

Netradičné spojenie jedla, športu a módy, to je kolaborácia značky PUMA a amerického reťazca In-N-Out presláveného svojimi hamburgermi.  


Módne ikony | 18.feb 2019

Najštýlovejšie insta moms

Instagram nám dokázal, že materstvom sa nevzdávame nášho osobného štýlu, práve naopak. Privádzame ho do dokonalosti práve vďaka nedokonalosti uponáhľaného...


Celebrity | 18.feb 2019

Victoria Beckham uvedie vlastnú kozmetic...

Dizajnérka má za sebou beauty kolaboráciu so značkou Esteé Lauder, no tento rok uvedie vlastnú líniu dekoratívnej kozmetiky aj starostlivosti...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

valentyn banner 300x300

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...