Zrejme už nikto nepochybuje o tom, že žijeme v dobe kolaborácií. Značky prepájajú nielen svoje rozdielne pohľady na dizajn a módu, ale aj svojich fanúšikov. Počas roku 2018 vzniklo obrovské množstvo kolaborácií, nielen módnych, ale aj umeleckých, dizajnových a kozmetických. Týchto 10 módnych kolaborácií však bolo podľa nás najlepších.

Fendi x Fila

Logo Fendi sa stalo jedným z najpopulárnejších počas tohto roku. Značka Fila navyše zažila renesanciu, preto sa tieto dve strany spojili. Vytvorili kolekciu, ktorá sa stala hitom street stylu.

title

 

 

Moncler Genius

Značka Moncler už dlhšie predstavuje svoju kolaboráciu pod názvom Genius, v ktorej sa spája s rôznymi dizajnérmi a vytvára takmer avantgardné modely. Tento rok to boli napríklad Pierpaolo Piccioli, Simone Rocha či Palm Angels.

1

 

 

Burberry x Vivienne Westwood

Kolaborácia, ktorá prepojila dve kontrastné britské ikony, dv rôzne štýly, rebelstvo a tradíciu, je dôkazom toho, že móda nepozná hranice.

2

 

 

Off-White x Rimowa

Virgil Abloh má tento rok na konte množstvo úspechov aj kolaborácii. Jednou z najlepších však bola práve táto, so značkou Rimowa, z ktorej vznikli špecifické dizajny kufrov.

3

 

 

Kaws x Dior Homme

Umelec Kaws vytvoril pre Dior najskôr pánsku kolekciu a neskôr aj detskú. Modely sú zdobené jeho typickou včeličkou.

4

 

 

Multikolaborácia Comme des Garcons

Značka Comme des Garcons nie je nováčikom vo svete kolaborácii, no ich najnovšia prepojila hneď 9 značiek. Vytvorili limitovanú kolekciu so značkami Burberry, Supreme, Marine Serre či Craig Green.

5 

 

 

Dior Lady Art

Dior sa už 3. krát spojil s umelcami, ktorí pretvorili ikonický model kabelky Lady Dior podľa seba. Vznikli z toho takéto skvosty. Táto edícia navyše pochádzala výhradne od žien- umelkýň.

6

 

 

Karl Lagerfeld x PUMA

Prepájanie módy so športom je už takou klasikou, no kolekcia Karl Lagerfeld x Puma skutočne vyšla. Je monochromatická, nadčasová a kombinovateľná.

7

 

 

Kith x Versace

Značka KITH je známa svojimi kolaboráciami, no tá so značkou Versace je skutočne unikátna. Zobudila staré Versace motívy s medúzou a ornamentmi a pretavila ich do street wearu.

8

 

 

Grace Coddington x Louis Vuitton

Všetci milovníci zvieratok si prišli na svoje v tejto kolaborácii, ktorej hlavným motívom boli mačky Grace Coddington.

9

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie módaMládí a talent vpřed

Každý rok sebou nese novou vlnu módních tvůrců, kteří umí zaujmout a překvapit. Všichni tihle mladí designéři jsou si ale...


Trendy móda | 16.júl 2019

Elsa Hosk navrhla kolekciu udržateľných ...

Švédska modelka Elsa Hosk si síce vybudovala meno vďaka spolupráci so značkou Victoria’s Secret, avšak svojich 5 miliónov fanúšikov na...


Trendy móda | 15.júl 2019

Ako nosiť rybársky klobúk?

Pojem rybársky klobúk dnes nepredstavuje kúsok, ktorý sa nosí iba na rybačku, ale aj mimoriadne obľúbený kúsok, ktorý definuje aktuálne...


Trendy móda | 13.júl 2019

Letný must-have: Náramok na členok

V lete si všetci dáme záležať na vzhľade našich chodidiel, rozmaznávame ich kúpeľmi či dokonalou pedikúrou, ktorá vynikne v obľúbených sandáloch...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...