Zrejme už nikto nepochybuje o tom, že žijeme v dobe kolaborácií. Značky prepájajú nielen svoje rozdielne pohľady na dizajn a módu, ale aj svojich fanúšikov. Počas roku 2018 vzniklo obrovské množstvo kolaborácií, nielen módnych, ale aj umeleckých, dizajnových a kozmetických. Týchto 10 módnych kolaborácií však bolo podľa nás najlepších.

Fendi x Fila

Logo Fendi sa stalo jedným z najpopulárnejších počas tohto roku. Značka Fila navyše zažila renesanciu, preto sa tieto dve strany spojili. Vytvorili kolekciu, ktorá sa stala hitom street stylu.

title

 

 

Moncler Genius

Značka Moncler už dlhšie predstavuje svoju kolaboráciu pod názvom Genius, v ktorej sa spája s rôznymi dizajnérmi a vytvára takmer avantgardné modely. Tento rok to boli napríklad Pierpaolo Piccioli, Simone Rocha či Palm Angels.

1

 

 

Burberry x Vivienne Westwood

Kolaborácia, ktorá prepojila dve kontrastné britské ikony, dv rôzne štýly, rebelstvo a tradíciu, je dôkazom toho, že móda nepozná hranice.

2

 

 

Off-White x Rimowa

Virgil Abloh má tento rok na konte množstvo úspechov aj kolaborácii. Jednou z najlepších však bola práve táto, so značkou Rimowa, z ktorej vznikli špecifické dizajny kufrov.

3

 

 

Kaws x Dior Homme

Umelec Kaws vytvoril pre Dior najskôr pánsku kolekciu a neskôr aj detskú. Modely sú zdobené jeho typickou včeličkou.

4

 

 

Multikolaborácia Comme des Garcons

Značka Comme des Garcons nie je nováčikom vo svete kolaborácii, no ich najnovšia prepojila hneď 9 značiek. Vytvorili limitovanú kolekciu so značkami Burberry, Supreme, Marine Serre či Craig Green.

5 

 

 

Dior Lady Art

Dior sa už 3. krát spojil s umelcami, ktorí pretvorili ikonický model kabelky Lady Dior podľa seba. Vznikli z toho takéto skvosty. Táto edícia navyše pochádzala výhradne od žien- umelkýň.

6

 

 

Karl Lagerfeld x PUMA

Prepájanie módy so športom je už takou klasikou, no kolekcia Karl Lagerfeld x Puma skutočne vyšla. Je monochromatická, nadčasová a kombinovateľná.

7

 

 

Kith x Versace

Značka KITH je známa svojimi kolaboráciami, no tá so značkou Versace je skutočne unikátna. Zobudila staré Versace motívy s medúzou a ornamentmi a pretavila ich do street wearu.

8

 

 

Grace Coddington x Louis Vuitton

Všetci milovníci zvieratok si prišli na svoje v tejto kolaborácii, ktorej hlavným motívom boli mačky Grace Coddington.

9

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 22.jan 2019

Kolekcia Victoria Beckham x Reebok

Značka Reebok oznámila plánovanú kolekciu s Victoriou Beckham ešte počas minulého roku, no až teraz sme sa dočkali prvého pohľadu na...


Trendy móda | 22.jan 2019

Vetements predstavuje novú kolaboráciu s...

Kultová značka Vetements predstavila v rámci svojej prehliadky počas pánskeho Paris Fashion Week-u novú kolaboráciu si športovou značkou Reebok. Dvojica...


Módne ikony | 22.jan 2019

Street Style na Berlin Fashion Week

Po pánskych týždňoch módy prichádzajú na rad aj tie dámske. Ako prvé sa rozbiehajú Týždne módy v Berlíne, kde sa...


Trendy móda | 21.jan 2019

SIHH 2019: Najkrajšie hodinky

Salon International de la Haute Horlogerie je najprestížnejší veľtrh luxusných hodiniek. Prezentujúce značky tu zakaždým predstavia tie najluxusnejšie a najinovatívnejšie produkty...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...