Zrejme už nikto nepochybuje o tom, že žijeme v dobe kolaborácií. Značky prepájajú nielen svoje rozdielne pohľady na dizajn a módu, ale aj svojich fanúšikov. Počas roku 2018 vzniklo obrovské množstvo kolaborácií, nielen módnych, ale aj umeleckých, dizajnových a kozmetických. Týchto 10 módnych kolaborácií však bolo podľa nás najlepších.

Fendi x Fila

Logo Fendi sa stalo jedným z najpopulárnejších počas tohto roku. Značka Fila navyše zažila renesanciu, preto sa tieto dve strany spojili. Vytvorili kolekciu, ktorá sa stala hitom street stylu.

title

 

 

Moncler Genius

Značka Moncler už dlhšie predstavuje svoju kolaboráciu pod názvom Genius, v ktorej sa spája s rôznymi dizajnérmi a vytvára takmer avantgardné modely. Tento rok to boli napríklad Pierpaolo Piccioli, Simone Rocha či Palm Angels.

1

 

 

Burberry x Vivienne Westwood

Kolaborácia, ktorá prepojila dve kontrastné britské ikony, dv rôzne štýly, rebelstvo a tradíciu, je dôkazom toho, že móda nepozná hranice.

2

 

 

Off-White x Rimowa

Virgil Abloh má tento rok na konte množstvo úspechov aj kolaborácii. Jednou z najlepších však bola práve táto, so značkou Rimowa, z ktorej vznikli špecifické dizajny kufrov.

3

 

 

Kaws x Dior Homme

Umelec Kaws vytvoril pre Dior najskôr pánsku kolekciu a neskôr aj detskú. Modely sú zdobené jeho typickou včeličkou.

4

 

 

Multikolaborácia Comme des Garcons

Značka Comme des Garcons nie je nováčikom vo svete kolaborácii, no ich najnovšia prepojila hneď 9 značiek. Vytvorili limitovanú kolekciu so značkami Burberry, Supreme, Marine Serre či Craig Green.

5 

 

 

Dior Lady Art

Dior sa už 3. krát spojil s umelcami, ktorí pretvorili ikonický model kabelky Lady Dior podľa seba. Vznikli z toho takéto skvosty. Táto edícia navyše pochádzala výhradne od žien- umelkýň.

6

 

 

Karl Lagerfeld x PUMA

Prepájanie módy so športom je už takou klasikou, no kolekcia Karl Lagerfeld x Puma skutočne vyšla. Je monochromatická, nadčasová a kombinovateľná.

7

 

 

Kith x Versace

Značka KITH je známa svojimi kolaboráciami, no tá so značkou Versace je skutočne unikátna. Zobudila staré Versace motívy s medúzou a ornamentmi a pretavila ich do street wearu.

8

 

 

Grace Coddington x Louis Vuitton

Všetci milovníci zvieratok si prišli na svoje v tejto kolaborácii, ktorej hlavným motívom boli mačky Grace Coddington.

9

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie módaMBPFW v odtieňoch rôznorodosti

Druhý prehliadkový deň na MBPFW mal poriadne nabitý program. Okrem predstavenia kolekcií mladých talentov z UMPRUM a UTB Zlín či...


MBPFW ocenil mladý talent

MBPFW je najväčšou módnou udalosťou v našich končinách. Preto poskytuje priestor na prezentáciu významným postavám z domácej módne scény, ale aj zahraničným...


Trendy móda | 26.mar 2019

Jarné mixovanie farieb

Pastely, neóny aj staré známe klasiky. Tohtoročná jar k nám je štedrá aspoň čo sa týka farieb. Vyzerá to tak, že...


Street style z MBPFW III.

Počas tretieho prehliadkového dňa v Prahe prebehli módne show dizajnérov ako Miro Sabo, Vanda Janda či Lukáš Krnáč. Na tieto...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Privée lounge na MBPFW

Keď sa povie Fashion Week, väčšine z nás napadnú módne prehliadky. Aj keď je pravda, že sú veľm...

Móda a biznis na MBPFW

MBPFW sa bude venovať móde aj z iného pohľadu a to biznisového. V spolupráci s B...

Must-have kúsky pre jarný šatník

Už počas Týždňov módy sa ukázalo, že jarné kúsky sa dajú nosiť už teraz. Niektoré sa objavovali v&nb...