Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, ktoré následne oceňuje titulom Topánky roka. Tento rok sa nimi stali tenisky FILA Disruptor.

 

disruptor

 

 

Masívna silueta, hrubý dizajn akoby vystrihnutý z retro magazínov a maximálne športový look ovládli sociálne siete aj street stylovú scénu, pre Footwear News boli teda jasnou voľbou a z trónu zosadili minuloročného víťaza Air Jordan 1 z kolaborácie Virgil Abloh x Nike.

Značkou roka sa podľa tohto portálu stala Allbirds, mladá značka zo Silicon Valley, ktorá je založená na ekologických hodnotách a aj napriek tomu dokázala počas 2 rokov predať viac ako milión párov topánok.

Kolekcia Reebok x Pyer Moss si zase odniesla titul Kolaborácia roka. Zaslúžia sa na tom najmä idea prepojenia americkej a africkej kultúry.

Dizajnérom roka sa Tabitha Simmons, ktorá si titul vyslúžila mnohými spoluprácami a dlhoročnými, vyrovnanými kolekciami.

Foto: archív značky

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 16.nov 2018

Na svahu v Chaneli

Značka Chanel už skôr v tomto roku oznámila, že uvedie svoju úplne prvú kolekciu oblečenia a doplnkov, ktorá bude venovaná...


Trendy móda | 16.nov 2018

Kolaborácia Bella Freud x Yasmine Eslami

Dlhoročné priateľky, dizajnérky Bella Freud a Yasmine Eslami, sa spojili, aby vytvorili limitovanú kolekciu inšpirovanú glamourom 70.rokov.  


Trendy móda | 16.nov 2018

Trendy zo 60.rokov, ktoré nosíme aj dnes

Niektoré kúsky sú záležitosťou sezóny, no mnohé pretrvávajú a nachádzajú si svoje miesto v šatníkov, ktoré ovplyvňuje čas a vývoj. Tieto trendy prežili...


Trendy móda | 15.nov 2018

Udržateľná móda z rybích koží

Brazílsky dizajnér Oskar Metsavaht objavil nové využitie rybích koží. Ryba pirarucu, ktorej domovom sú amazonské rieky, je zdrojom nového materiálu...

tuireisecenter dovolenka 2

banner.300x600 miluska

tuireisecenter dovolenka 2

banner.300x600 miluska

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vans vytvorilo vesmírnu kolaboráciu

Po vzore mnohých svetových značiek, aj Vans sa vrhá do množstva zaujímavých kolaborácií. Tou najnovš...

FILA Disruptor sa stali topánkami roka

Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, kto...

Kniha Dior by Roger Vivier je stvorená p...

Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, lux...