Každá žena má svoju predstavu o tom, ako by mala vyzerať kabelka, mnohé z nás preferujú oversized kúsky, ktoré dokážu ukryť všetko od počítača až po veci do fitka, a niektoré zase siahajú po najnovších trendoch. Existujú však kabelky, ktoré presahujú medze dizajnu a pokojne môžeme o nich hovoriť ako šperkoch. Za reč stojí najmä týchto 5, ktoré sú zároveň najdrahšími kabelkami na svete.

 

Mouawad 1001 Nights Diamond, 3.8 milióna USD

Kabelka v tvare srdca bola vyrobená zo 18-karátového zlata a je zdobená 4517 diamantmi, ktoré dokopy tvoria 381 karátov.

title

 

 

Hermès Kelly Rose Gold, 2 milióna USD

Kabelka, ktorá bola vyrobená v spolupráci so šperkárom Pierre Hardy, jej štruktúra napodobňuje krokodíliu kožu, no je vyrobená z ružového zlata a zdobená je 1160 diamantmi.

2

 

 

Hermès Birkin by Ginza Tanaka, 1.4 milióna USD

Táto kabelka bola zase vyrobená v spolupráci s japonskou šperkárkou Ginza Tanaka. Vyrobená je z platiny a jej ramienko tvoria diamanty, použiť ho môžete aj ako náhrdelník. Dokopy kabelku zsboí 2000 diamantov.

3

 

 

Hermès Chaine d’Ancre, 1.4 milióna USD

Dizajnový kúsok tvoria retiatky posiate 1160 diamantmi, ktoré vytvárajú unikátny kúsok, ktorý by mohol byť pokojne vystavené v múzeu.

4

 

 

Lana Marks Cleopatra, 400,000 USD

Značka Lana Marks vytvorí každý rok iba 1 Cleopatru, vďaka čomu sa jej cena extrémne navyšuje. Jej dizajn je zakaždým o niečo iný, no stále luxusný. Dosiaľ najdrahšia Cleaopatra stála 400-tisíc, vlastnú ju čínska herečka Li Bingbing a je zdobená 1160 diamantmi.

5

Foto: Getty, archív značiek

Najnovšie zo sekcie módaMódne ikony | 05.dec 2019

Danielle Bernstein navrhla kolekciu hodi...

Newyorčanka Danielle Bernstein stojí za úspešným módnym blogom WeWoreWhat a rovnomennou značkou. Teraz však svojim osobným štýlom expanduje do nových...


Módne ikony | 05.dec 2019

Blanca Miró otvorila vlastný e-shop s un...

Blanca Miró je jednou z najzaujímavejších osobností na instagramovej scéne. Jej štýle je unikátny a veľmi osobitý, no napriek tomu si dokázala...


Trendy móda | 05.dec 2019

Farebné trendy na zimu 19/20

Ťavia, hnedá, bordová, čierna sú síce klasiky, no niekedy outfity potrebujú trochu farby. My sme sa preto pozreli na to...


Trendy móda | 04.dec 2019

Kolaborácia Dior x Nike Air Jordan

Značka Dior predstavila svoju pánsku kolekciu pre sezónu Pre-Fall 2020 4.decembra v rámci Miami Design Week. Okrem prekvapujúcej kolaborácie so Shawnom...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Výstava Van Cleef & Arpels: Time, Nature...

Šperky sú súčasťou našich život takmer odjakživa. Stačí si spomenúť na historické filmy dokumentujúc...

Život mačky Karla Lagerfelda v knihe

Karlova mačka Choupette je v módnom svete pojem. Všetci Karlovi blízki, ale aj módna verejnosť ...

Opulentná výstava Dolce & Gabbana Alta M...

Dizajnérske duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana vždy mali svojský pohľad na módu. Ich haute co...