Stella McCartney je jednou z najväčších aktivistiek vo sfére udržateľnosti a etiky v móde, čo dokazuje nielen svojim prístupom k móde, ale aj čisto vegánskymi kolekciami, ktoré sú navyše vyrobené z ekologických materiálov a etickým spôsobom.

 

title

 

 

Okrem toho je známou partnerkou značky Adidas, pre ktorú už niekoľko rokov tvorí kolekciu Stella McCartney for Adidas. Nastal však čas, aby sa športová značka takisto posunula na úrveň udržateľnosti, čoho dôkazom už nie je len kolekcia Parley, ktorá spolupracuje s organizáciou Parley for Oceans a vyrába prosukty z recyklovaných plastov vyovených z oceánov. Najnovším projektom značky Adidas sú úplne prvé vegánske tenisky- obľúbený model Stan Smith, ktorému dala novú podobu práve Stella McCartney.

 

2

 

Model Stan Smith sa dostal do predaja už v 70.rokov a prešiel skúškou času, ktorá dokázala, že ide o skutočne nestarnúci a nadčasový model. Bolo teda načase, aby táto ikona dostala udržateľnejšiu podobu, ktorá je zároveň zodpovednejšia k životnému prostrediu.

Prvé vegánske tenisky si budete môcť zakúpiť od 10.septembra vo všetkých predajniach Adidas po celom svete. V tento deň navyše oslavuje svoje narodeniny aj samotná Stella McCartney.

 

3

 

"Využívanie alternatívnych materiálov ku živočíšnej kože sa stalo našim záväzkom a cieľom na dosiahnutie módy bez krutosti," vyjadrila sa na margo nového projektu značka.

Foto: archív značky

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 17.jan 2019

Inteligentné hodinky od Louis Vuitton

Inteligentné hodinky začínajú postupne vytláčať tie klasické z trhu. Už nám nestačí, aby slúžili ako doplnok a ukazovateľ času, ale...


Módne ikony | 17.jan 2019

Street Style na Berlin Fashion Week

Po pánskych týždňoch módy prichádzajú na rad aj tie dámske. Ako prvé sa rozbiehajú Týždne módy v Berlíne, kde sa...


Trendy móda | 17.jan 2019

Valentino a Birkenstock predstavujú kola...

V rámci aktuálne prebiehajúceho pánskeho Fashion Week-u v Paríži, značka Valentino predstavila svoju najnovšiu kolaboráciu. Tentokrát sa spojila so značkou...


Trendy móda | 16.jan 2019

Na túru do mesta

Určite ste si všimli, že turistická obuv sa už nenosí iba na hory, ale aj na Týždne módy. Túto športovú...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...