Stella McCartney je jednou z najväčších aktivistiek vo sfére udržateľnosti a etiky v móde, čo dokazuje nielen svojim prístupom k móde, ale aj čisto vegánskymi kolekciami, ktoré sú navyše vyrobené z ekologických materiálov a etickým spôsobom.

 

title

 

 

Okrem toho je známou partnerkou značky Adidas, pre ktorú už niekoľko rokov tvorí kolekciu Stella McCartney for Adidas. Nastal však čas, aby sa športová značka takisto posunula na úrveň udržateľnosti, čoho dôkazom už nie je len kolekcia Parley, ktorá spolupracuje s organizáciou Parley for Oceans a vyrába prosukty z recyklovaných plastov vyovených z oceánov. Najnovším projektom značky Adidas sú úplne prvé vegánske tenisky- obľúbený model Stan Smith, ktorému dala novú podobu práve Stella McCartney.

 

2

 

Model Stan Smith sa dostal do predaja už v 70.rokov a prešiel skúškou času, ktorá dokázala, že ide o skutočne nestarnúci a nadčasový model. Bolo teda načase, aby táto ikona dostala udržateľnejšiu podobu, ktorá je zároveň zodpovednejšia k životnému prostrediu.

Prvé vegánske tenisky si budete môcť zakúpiť od 10.septembra vo všetkých predajniach Adidas po celom svete. V tento deň navyše oslavuje svoje narodeniny aj samotná Stella McCartney.

 

3

 

"Využívanie alternatívnych materiálov ku živočíšnej kože sa stalo našim záväzkom a cieľom na dosiahnutie módy bez krutosti," vyjadrila sa na margo nového projektu značka.

Foto: archív značky

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 13.nov 2018

Pravidlá francúzskeho šatníka

Francúzky to s módou vedia. Inšpirujú nás svojim výberom oblečenia a kreatívnym kombinovaním rôznych kúskov, z ktorých zakaždým vyčarujú elegantný...


Trendy móda | 09.nov 2018

Ako nosiť kabát v ťavej farbe?

Určite ho v nejakej podobe máte doma aj vy. Vlnený, trench coat, s dvojradovým zapínaním či zavinovací. Kabát v ťavej...


Trendy móda | 09.nov 2018

Ako nosiť páperovú bundu?

Páperové bundy sú tu s nami už od minulej zimy a vyzerá to tak, že neustále naberajú na popularite. Tento...


Celebrity | 09.nov 2018

Pink Carpet: Victoria’s Secret Afterpart...

Po úspešnom natáčaní Victoria’s Secret Fashion Show nemohla chýbať ani afterparty. Modelky na ňom predviedli luxusné róby plné lesku a...

tuireisecenter dovolenka 2

tuireisecenter dovolenka 2

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vans vytvorilo vesmírnu kolaboráciu

Po vzore mnohých svetových značiek, aj Vans sa vrhá do množstva zaujímavých kolaborácií. Tou najnovš...

FILA Disruptor sa stali topánkami roka

Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, kto...

Kniha Dior by Roger Vivier je stvorená p...

Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, lux...