Aj napriek tomu, že našu spodnú bielizeň bežne neukazujeme na verejnosti do takej miery, ako zvyšok nášho outfitu, na jej výbere záleží ešte o niečo viac. V prípade spodnej bielizne by sme ešte viac mali dbať na jej ekologický pôvod už len zo zdravotného hľadiska. Našťastie však existujú značky, ktoré presne to vedia a ponúkajú nám na výber štýlové, sexi aj športové kúsky. Tieto značky patria medzi naše najobľúbenejšie.

Studio Pia

Predstavte si značku Agent Provocateur s ďalšou pridanou hodnotou- udržateľnosťou. Sexi, drzé dizajny plné luxusu sú navyše vyrobené z ekologických materiálov. Sú zmyselné, odvážne, čo z nich robí ideálne kúsky do každého ženského šatníka. Zaujímavé detaily, bohaté výšivky a retro nádych sa postarajú obohatenie vášho šatníka.

title

 

 

Lara Intimates

Zakladateľky Faith a Cindy pracovali v módnom priemysle, avšak nepáčil sa im prístup k rýchlej móde. Preto sa rozhodli založiť značku spodnej bielizne, ktorá pôjde opačným smerom. Ich produkty vznikajú jedine za etických podmienok a z luxusných nadbytkových materiálov, ktoré by inak skončili v odpade. Ich modely sú hravé, jemné a maximálne praktické.

lara intimates

 

 

Lé Buns

Austrálska značka, ktorá vyriešila problém luxusu, lifestylu a ekológie. Vytvorila tak nadčasové kúsky plné sexepílu pôsobia nenútene a pritom maximálne žensky, pričom nezabúdajú na prírodu. Na výrobu využíva ekologické materiály s certifikátom GOTS pre prírodnú bavlnu, ale aj recyklované látky a plasty, a popri tom navyše dozerá aj na etickú výrobu. V ich ponuke nájdete aj štýlové plavky.

Screen Shot 2018 07 26 at 16.08.40

 

 

Underprotection

Dánska značka bola založená už v roku 2010, pričom jej filozofiou je vytvárať udržateľné, etické produkty, no pritom zachovať ich moderný dizajn a funkčnosť. Počas roka navrhnú 2 kolekcie, v ktorých nájdete spodnú bielizeň, plavky, ako aj voľnočasové kúsky. Všetko je vyrobené z ekologických, certifikovaných materiálov v etických fabrikách. Ich produkty sú hravé, dievčenské, ale aj pohodlné a elegantné.

underprotection

 

 

Only Hearts

Only Hearts je doslova priekopníkom vo sfére ekologickej spodnej bielizne. Vznikla už v roku 1978, odkedy vyrába štýlové, sexi, ako aj základné kúsky do ženského šatníka. Na ich výrobu využíva nadbytkové materiály, recyklované materiály aj organické látky. Na výrobu dozerá vo fabrikách v New Yorku a dohliada na etické pracovné podmienky. Medzi ich fanúšikov patrí napríklad Kate Moss, Kim Kardashian či Elle Fanning.

only hearts

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie módaMódne ikony | 15.aug 2018

Oslo Fashion Week: Street style

Ďalšiu dávku škandinávskeho street stylu nám predstavuje hlavné mesto Nórska, Oslo, kde sa práve odohráva Oslo Fashion Week. Módna udalosť...


Trendy móda | 15.aug 2018

Instagramové trendy na leto-jeseň

Aké trendy nám predpovedá Instagram na obdobie prechodu medzi letom a jeseňou? Pozreli sme sa na známe módne bloggerky, ktoré...


Trendy móda | 15.aug 2018

Podprsenka, ktorá sa vám prispôsobí

Každá žena má svoj obľúbený typ podrpsenky. Nech je to už akýkoľvek strih či štýl, každý model má svoje muchy...


Trendy móda | 15.aug 2018

Dolaďte plavky doplnkami!

Plážový outfit nekončí pri výbere plaviek. Myslieť by ste mali aj na doplnky, bez ktorých sa nezaobíde každá správna trendsetterka...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

4 múzy Pirelli kalendára 2019

Pirelli Calendar na rok 2019 objavuje príbehy 4 žien: Gigi Hadid, Julia Garner, Laetitia Casta a Mis...

Chopard bude vyrábať len udržateľné šper...

Udržateľnosť, etika a ekológia sa netýkajú výhradne odevov, ale aj šperkov. Priekopníkom v inováciác...

Nafukovačky z dielne Missoni

Neviete si predstaviť leto bez zábavných nafukovačiek vo forme donutov, labutí a iných insta-friendl...