Každá z nás má svoje obľúbené letné kúsky. Medzi tie najpopulárnejšie zrejme patria jemné topy, splývavé šaty či chladivé šortky. Skôr ako si však vyberieme letné oblečenie po dizajnovej stránke, mali by sme prihliadať na materiál, z ktorého sú vyrobené. Predstavujeme vám 3 najvhodnejšie ako aj 3 najnevhodnejšie materiály do letného počasia.

 

fabrics

 

 

Najlepšie

Bavlna

Obľúbenosť bavlny v letnom období má svoje dôvody a je ich hneď niekoľko. Nielnže je to prírodný materiál, ktorý zabezpečuje prirodzenú termoreguláciu ako cirkuláciu vzduchu, ale dokáže aj absorbovať vlhkosť a tým napomáha telu v ochladzovaní. V skutočne horcúcom počasí sa však na ňom jednoducho vytvárajú fľaky, preto si vyberte radšej tmavšie farby, na ktorých nie je vlhkosť viditeľná.

 

Ľan

Ďalšia obľúbená letná látka, ktorá má podobné benefity ako bavlna. Vďaka svojej plátenej štruktúre navyše napomáha telu zbavovať sa tepla a tým vytvára pod oblečením mikroklímu, ktorá vás ochladzuje. Zvykne sa však jednoducho krčiť, čo zase nemusí vyhovať mnohým ľuďom pri sedavom zamestnaní.

 

Chambray

Látka, ktorá vzhľadom podobná džínsovine, no je značne ľahšia, tenšia a vhodnejšia do letného počasia. Je priedušná a jemná, čo z nej robí ideálnu alternatívu k vašim klasickým džínsovým šortkám či košeliam.

 

 

Najhoršie

Polyester

Každému je zrejme jasné, že polyester, ktorý nie je prirodzeným materiálom, nám neurobí žiadnu službu v lete. Aj napriek tomu, že je jemný, nepodporuje cirkuláciu, vďaka čomu dochádza k zvýšenému poteniu.

 

Rajón

Rajón síce v sebe spája bavlnu a vlnu, no vďaka prímesam syntetických látok, nie je ideálnym materiálom na let. Jeho bohatá štruktúra otepľuje a navyše nie je schopná absorpovať vlhkosť.

 

Džínsovina

Klasická, hrubá džínsovina takisto nie je úplne vhodnou voľbou do horúceho počasia. Ťažká, nepriedušná ládka sa postará o zvýšené potenie, nepohodlie či opuchnutie končatín.

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 22.sep 2018

Ako nosiť károvaný vzor túto jeseň?

Kto by nemal vo svojom šatníku klasickú flanelovú, károvanú košeľu? Nielenže je to jedným z najobľúbenejších jesenných a zimných kúskov...


Trendy móda | 22.sep 2018

7 farebných trendov na jeseň

Bordová je neoficiálnou kráľovnou jesene a milujú ju ženy po celom svete. Pokiaľ sa však nechcete medzi nimi stratiť a chcete vyskúšať...


Trendy móda | 21.sep 2018

Ako nosiť zvieraciu potlač na jeseň?

Trend zvieracej potlače sa na módnej scéne objavili na sklonku leta a pokiaľ ste si ho naplno nestihli vychutnať, máme...


Trendy móda | 21.sep 2018

10 najväčších jesenných trendov

Aj napriek tomu, že si stále užívame relatívne teplé, slnečné počasie, oficiálne prvý jesenný deň tu máme už túto nedeľu...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Kuchárska kniha pre Instagram

Čo pravidelne zaplavuje vaše sociálne siete okrem štýlových outfitov? U nás je to okrem čarovných de...

Najlepšie filmy z módneho prostredia

Pokiaľ už máte zhliadnuté všetky módne dokumenty, je na čase siahnuť po fiktívnych filmoch, ktoré sa...

Najštýlovejšie televízne seriály

Kinematografia, filmová či televízna produkcia musí mať na mysli nielen pútavý dej, ale aj vizuálnu ...