Každá z nás má svoje obľúbené letné kúsky. Medzi tie najpopulárnejšie zrejme patria jemné topy, splývavé šaty či chladivé šortky. Skôr ako si však vyberieme letné oblečenie po dizajnovej stránke, mali by sme prihliadať na materiál, z ktorého sú vyrobené. Predstavujeme vám 3 najvhodnejšie ako aj 3 najnevhodnejšie materiály do letného počasia.

 

fabrics

 

 

Najlepšie

Bavlna

Obľúbenosť bavlny v letnom období má svoje dôvody a je ich hneď niekoľko. Nielnže je to prírodný materiál, ktorý zabezpečuje prirodzenú termoreguláciu ako cirkuláciu vzduchu, ale dokáže aj absorbovať vlhkosť a tým napomáha telu v ochladzovaní. V skutočne horcúcom počasí sa však na ňom jednoducho vytvárajú fľaky, preto si vyberte radšej tmavšie farby, na ktorých nie je vlhkosť viditeľná.

 

Ľan

Ďalšia obľúbená letná látka, ktorá má podobné benefity ako bavlna. Vďaka svojej plátenej štruktúre navyše napomáha telu zbavovať sa tepla a tým vytvára pod oblečením mikroklímu, ktorá vás ochladzuje. Zvykne sa však jednoducho krčiť, čo zase nemusí vyhovať mnohým ľuďom pri sedavom zamestnaní.

 

Chambray

Látka, ktorá vzhľadom podobná džínsovine, no je značne ľahšia, tenšia a vhodnejšia do letného počasia. Je priedušná a jemná, čo z nej robí ideálnu alternatívu k vašim klasickým džínsovým šortkám či košeliam.

 

 

Najhoršie

Polyester

Každému je zrejme jasné, že polyester, ktorý nie je prirodzeným materiálom, nám neurobí žiadnu službu v lete. Aj napriek tomu, že je jemný, nepodporuje cirkuláciu, vďaka čomu dochádza k zvýšenému poteniu.

 

Rajón

Rajón síce v sebe spája bavlnu a vlnu, no vďaka prímesam syntetických látok, nie je ideálnym materiálom na let. Jeho bohatá štruktúra otepľuje a navyše nie je schopná absorpovať vlhkosť.

 

Džínsovina

Klasická, hrubá džínsovina takisto nie je úplne vhodnou voľbou do horúceho počasia. Ťažká, nepriedušná ládka sa postará o zvýšené potenie, nepohodlie či opuchnutie končatín.

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 16.júl 2018

Ako nosiť prúžky?

Prúžky a leto k sebe idú dohromady. Skúste však klasický námornícky look vymeniť za niečo kreatévnejšie, odvážnejšie a modernejšie. Našli...


Trendy móda | 15.júl 2018

Plavkové trendy podľa česko-slovenských ...

Od minimalistických bikín až po sexi jednodielne plavky. Tieto trendy vládnu v šatníkoch známych Češiek a Sloveniek.    Adriana Čerňanová Krásna Adriana vie...


Trendy móda | 14.júl 2018

5 letných džínsových trendov

Nedokážete sa vzdať svojich obľúbenchych džínsov ani v lete? Nemusíte! Predstavujeme vám 5 najväčších letných trendov, ktoré zasiahli denimovú módu.     


Trendy móda | 13.júl 2018

Lesk a ligot leta so značkou TOUS

Ligotavé, trblietavé kúsky priťahovali ľudské oko od nepamäti. Veď, čo iné nesie v sebe toľko tajomna a luxus ako práve...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Plavkové trendy podľa Kim Kardashian

Kim Kardashian je priekopníčkou v plavkovej móde. Je známe svojim odvážnym štýlom, ktorý častokrát v...

Ako sa obliecť na pool party?

Leto sa nezaobíde bez štýlových pool parties! Pokiaľ sa žiadnu nechystáte zorganizovať, určite budet...

Najlepšie plážové kluby na svete

Ak patríte aj vy k tým cestovateľom, ktorí si radi doprajú dávku exkluzivity a luxusu počas letnej d...