Každá z nás má svoje obľúbené letné kúsky. Medzi tie najpopulárnejšie zrejme patria jemné topy, splývavé šaty či chladivé šortky. Skôr ako si však vyberieme letné oblečenie po dizajnovej stránke, mali by sme prihliadať na materiál, z ktorého sú vyrobené. Predstavujeme vám 3 najvhodnejšie ako aj 3 najnevhodnejšie materiály do letného počasia.

 

fabrics

 

 

Najlepšie

Bavlna

Obľúbenosť bavlny v letnom období má svoje dôvody a je ich hneď niekoľko. Nielnže je to prírodný materiál, ktorý zabezpečuje prirodzenú termoreguláciu ako cirkuláciu vzduchu, ale dokáže aj absorbovať vlhkosť a tým napomáha telu v ochladzovaní. V skutočne horcúcom počasí sa však na ňom jednoducho vytvárajú fľaky, preto si vyberte radšej tmavšie farby, na ktorých nie je vlhkosť viditeľná.

 

Ľan

Ďalšia obľúbená letná látka, ktorá má podobné benefity ako bavlna. Vďaka svojej plátenej štruktúre navyše napomáha telu zbavovať sa tepla a tým vytvára pod oblečením mikroklímu, ktorá vás ochladzuje. Zvykne sa však jednoducho krčiť, čo zase nemusí vyhovať mnohým ľuďom pri sedavom zamestnaní.

 

Chambray

Látka, ktorá vzhľadom podobná džínsovine, no je značne ľahšia, tenšia a vhodnejšia do letného počasia. Je priedušná a jemná, čo z nej robí ideálnu alternatívu k vašim klasickým džínsovým šortkám či košeliam.

 

 

Najhoršie

Polyester

Každému je zrejme jasné, že polyester, ktorý nie je prirodzeným materiálom, nám neurobí žiadnu službu v lete. Aj napriek tomu, že je jemný, nepodporuje cirkuláciu, vďaka čomu dochádza k zvýšenému poteniu.

 

Rajón

Rajón síce v sebe spája bavlnu a vlnu, no vďaka prímesam syntetických látok, nie je ideálnym materiálom na let. Jeho bohatá štruktúra otepľuje a navyše nie je schopná absorpovať vlhkosť.

 

Džínsovina

Klasická, hrubá džínsovina takisto nie je úplne vhodnou voľbou do horúceho počasia. Ťažká, nepriedušná ládka sa postará o zvýšené potenie, nepohodlie či opuchnutie končatín.

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 14.nov 2018

Len vďaka štýlovému kabátu sa z vás stan...

Vyjadriť v dnešnej dobe svoju individualitu a zároveň vyzerať štýlovo nie je vôbec ťažké, no musíte mať k tomu určité...


Trendy móda | 13.nov 2018

Pravidlá francúzskeho šatníka

Francúzky to s módou vedia. Inšpirujú nás svojim výberom oblečenia a kreatívnym kombinovaním rôznych kúskov, z ktorých zakaždým vyčarujú elegantný...


Trendy móda | 09.nov 2018

Ako nosiť kabát v ťavej farbe?

Určite ho v nejakej podobe máte doma aj vy. Vlnený, trench coat, s dvojradovým zapínaním či zavinovací. Kabát v ťavej...


Trendy móda | 09.nov 2018

Ako nosiť páperovú bundu?

Páperové bundy sú tu s nami už od minulej zimy a vyzerá to tak, že neustále naberajú na popularite. Tento...

tuireisecenter dovolenka 2

tuireisecenter dovolenka 2

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vans vytvorilo vesmírnu kolaboráciu

Po vzore mnohých svetových značiek, aj Vans sa vrhá do množstva zaujímavých kolaborácií. Tou najnovš...

FILA Disruptor sa stali topánkami roka

Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, kto...

Kniha Dior by Roger Vivier je stvorená p...

Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, lux...