Každá z nás má svoje obľúbené letné kúsky. Medzi tie najpopulárnejšie zrejme patria jemné topy, splývavé šaty či chladivé šortky. Skôr ako si však vyberieme letné oblečenie po dizajnovej stránke, mali by sme prihliadať na materiál, z ktorého sú vyrobené. Predstavujeme vám 3 najvhodnejšie ako aj 3 najnevhodnejšie materiály do letného počasia.

 

fabrics

 

 

Najlepšie

Bavlna

Obľúbenosť bavlny v letnom období má svoje dôvody a je ich hneď niekoľko. Nielnže je to prírodný materiál, ktorý zabezpečuje prirodzenú termoreguláciu ako cirkuláciu vzduchu, ale dokáže aj absorbovať vlhkosť a tým napomáha telu v ochladzovaní. V skutočne horcúcom počasí sa však na ňom jednoducho vytvárajú fľaky, preto si vyberte radšej tmavšie farby, na ktorých nie je vlhkosť viditeľná.

 

Ľan

Ďalšia obľúbená letná látka, ktorá má podobné benefity ako bavlna. Vďaka svojej plátenej štruktúre navyše napomáha telu zbavovať sa tepla a tým vytvára pod oblečením mikroklímu, ktorá vás ochladzuje. Zvykne sa však jednoducho krčiť, čo zase nemusí vyhovať mnohým ľuďom pri sedavom zamestnaní.

 

Chambray

Látka, ktorá vzhľadom podobná džínsovine, no je značne ľahšia, tenšia a vhodnejšia do letného počasia. Je priedušná a jemná, čo z nej robí ideálnu alternatívu k vašim klasickým džínsovým šortkám či košeliam.

 

 

Najhoršie

Polyester

Každému je zrejme jasné, že polyester, ktorý nie je prirodzeným materiálom, nám neurobí žiadnu službu v lete. Aj napriek tomu, že je jemný, nepodporuje cirkuláciu, vďaka čomu dochádza k zvýšenému poteniu.

 

Rajón

Rajón síce v sebe spája bavlnu a vlnu, no vďaka prímesam syntetických látok, nie je ideálnym materiálom na let. Jeho bohatá štruktúra otepľuje a navyše nie je schopná absorpovať vlhkosť.

 

Džínsovina

Klasická, hrubá džínsovina takisto nie je úplne vhodnou voľbou do horúceho počasia. Ťažká, nepriedušná ládka sa postará o zvýšené potenie, nepohodlie či opuchnutie končatín.

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.feb 2019

Ako sa nosí farba roku 2019?

Už minulý rok oznámila značka Pantone, že farbou pre rok 2019 sa stáva Living Coral. Jej pozitivita, jemnosť aj rôznorodosť...


Trendy móda | 18.feb 2019

PUMA uvádza kolaboráciu s In-N-Out

Netradičné spojenie jedla, športu a módy, to je kolaborácia značky PUMA a amerického reťazca In-N-Out presláveného svojimi hamburgermi.  


Módne ikony | 18.feb 2019

Najštýlovejšie insta moms

Instagram nám dokázal, že materstvom sa nevzdávame nášho osobného štýlu, práve naopak. Privádzame ho do dokonalosti práve vďaka nedokonalosti uponáhľaného...


Celebrity | 18.feb 2019

Victoria Beckham uvedie vlastnú kozmetic...

Dizajnérka má za sebou beauty kolaboráciu so značkou Esteé Lauder, no tento rok uvedie vlastnú líniu dekoratívnej kozmetiky aj starostlivosti...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

valentyn banner 300x300

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...